| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Моята колекция  (Прочетена 23969 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #75 -: 23 Декември, 2019, 13:17:02 »
Честито! Машината си е много хубава, един от флагманите на Ухер навремето. Не знам защо си заключил, че мотора му е слаб? Не разбирам в какъв смисъл?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #76 -: 23 Декември, 2019, 13:29:09 »
Честито! Машината си е много хубава, един от флагманите на Ухер навремето. Не знам защо си заключил, че мотора му е слаб? Не разбирам в какъв смисъл?
Като превърта , ако е 18 см., ролката към края , спира .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #77 -: 23 Декември, 2019, 14:48:07 »
Хм, интересно? Без да се хваля, имам ги май всичките рояли, но такова нещо не съм забелязал? Това са Папст мотори, които сами по себе си са марка. Отваря ли го, почистване, смазване? Огледа ли няма ли боксуване по ремъци, фрикциони? Най-вероятно, сигурно нещо в настройките на вариото не е както трябва, малко "тънка" работа е. В сервизната им документация добре е описано, но си е играчка.
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #78 -: 23 Декември, 2019, 16:06:54 »
Може да е вариото . Там май не съм пипал , поне не помня , де . Ще опитам . Мотора просто спира когато превърта , и лентата е към края . А мотора съм го чистил и  прегледал основно . Имаше дефекти по електрониката , та явно като е свирнал , съм отсвирил механиката  :D
« Последна редакция: 23 Декември, 2019, 16:32:09 от радиото »

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #79 -: 23 Декември, 2019, 16:41:49 »
Колега трябва там да пипнеш. Но внимателно, щото може да го разстроиш повече. Потърси сервизното в нета, почти еднакви са на Роялите, даже и с Вариокорд принципа на настройките е подобен. Преди да почнеш да пипаш пружинките и лостчетата свали и почисти фрикционите под куплунгите (ако не си го правил де). Там има едни червенички накладки, които по принцип Ухер  ги дават като консуматив, ама де го? Поне трябва да се обезмаслят заедно с триещите дискове с чист спирт.
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #80 -: 25 Декември, 2019, 17:43:12 »
Фрикционната ролка дето се превключват скоростите  , беше се смъкнала надолу , и контакта и с маховика на тон оста ,  беше почти на косъм ... А чрез нея се осъществяват всички врътки  по системата . И понеже като се натовари , създава голям товар на мотора , та от тук идваше проблема . Голямо ровичкане падна , на бъдни вечер .  Ама поне го оправих .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #81 -: 25 Декември, 2019, 18:41:54 »
Колега, първо Честита коледа!
Но както го описваш, нещо не ми се връзва? Скоростното колело им отношение само към скоростите при възпроизвеждане, докато превъртането минава през ремък D и от там фрикциони, варио и т.н.!?
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #82 -: 25 Декември, 2019, 19:23:39 »
Колега, първо Честита коледа!
Но както го описваш, нещо не ми се връзва? Скоростното колело им отношение само към скоростите при възпроизвеждане, докато превъртането минава през ремък D и от там фрикциони, варио и т.н.!?
Товари мотора , просто  - постоянно е зацепена и затормозява . Повърхноста на ролката , опираше много малко - на крайчеца  до маховика ,
« Последна редакция: 25 Декември, 2019, 19:54:19 от радиото »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #83 -: 28 Декември, 2019, 17:17:58 »
Фрикционите с  червените накладки,   се наложи да ги  надграждам . Слабо триене  , и създаваше проблем . колофон и малко спирт , , и леко понамазах кечето . И като изсъхна го минах с суха кърпа . И сега е  съвсем добре . Ще пусна клипче , за онагледяване .

« Последна редакция: 28 Декември, 2019, 17:46:58 от радиото »

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Моята колекция
« Отговор #84 -: 28 Декември, 2019, 18:10:43 »
Браво, а дано си улучил "ваксата"! Навремето тези "накладки" съм ги купувал по две в пликче от наш магазин! В началото на 90-те се бяха появили доста интересни ухерови части в магазина до лъвов мост и само се досещам от къде търговеца ги беше добарал... Ама ги накичих по моите и вече нямам NOS, но сега си пазя работилите, заедно с алуминиевите шайби и ако трябва ще помагаме...
0888981645, 072365106

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #85 -: 28 Декември, 2019, 18:26:35 »
Браво, а дано си улучил "ваксата"! Навремето тези "накладки" съм ги купувал по две в пликче от наш магазин! В началото на 90-те се бяха появили доста интересни ухерови части в магазина до лъвов мост и само се досещам от къде търговеца ги беше добарал... Ама ги накичих по моите и вече нямам NOS, но сега си пазя работилите, заедно с алуминиевите шайби и ако трябва ще помагаме...
Преди преврата , там на Лъвов мост , беше оазиса на чарколаците . А и Млад техник беше отсреща .

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #86 -: 28 Декември, 2019, 18:36:42 »

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #87 -: 02 Януари, 2020, 17:32:28 »
Магнетофон  "Телефункен " 75 ТК 15  Пройзводство  1952- 56 гд.  Твърде малък за годините когато е пройзведен , твърде добре направен , с всички екстри за времето си .
Три скорости . две глави  , лампово изпълнеие  . Двупистов . Машината оправдава фирмата , която го пройзвежда .

Неактивен Sir77

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Troyan,
Re: Моята колекция
« Отговор #88 -: 02 Януари, 2020, 17:57:29 »
 :good: Доста имаш и хубави модели.Преди над 20г.Мафа-Милослав един близък приятел.Ходих в тях и тогава видях за първи път такава ролкова техника.Мисле че беше Кащан.Яка щайга много я въртяха но сигурно е побрицан.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Моята колекция
« Отговор #89 -: 02 Януари, 2020, 18:09:19 »
:good: Доста имаш и хубави модели.Преди над 20г.Мафа-Милослав един близък приятел.Ходих в тях и тогава видях за първи път такава ролкова техника.Мисле че беше Кащан.Яка щайга много я въртяха но сигурно е побрицан.
Имам и Кащан , реновирал съм го доста . Мога да кажа , че е доста добра машина . 

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |