| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Grundig ts925 в четирипистов  (Прочетена 2896 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jo64o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Grundig ts925 в четирипистов
« -: 07 Април, 2019, 19:35:22 »
 Купих си повреден Грундиг ТС925,много запазен,със счупено зъбно колело на сервото.Колело си направих и магнета си тръгна.Е,имаше и ремъци,смазване,едната чистачка-то годините не прощават.Виж,електрониката е като нова.Та до тук добре.Лошото е,че на мен двупистов магнетофон не ми трябва.Да,сигурно е по-качествен записа,но тепърва записи едва ли ще правя,а старите не мога да слушам,пък магнета много ми харесва.Реших да го правя четирипистов-разликата от 945 са само главите.Имам нови глави от унитра 2405.Те са 100-110 ома.Двупистовите са 60 ома за записващата и 190 ома за възпроизвеждащата.Полската стана за записваща идеално/прослушвам на друг магнетофон/,а с възпроизвеждащата ударих на камък-не става-слабо,глухо.Въпроса ми към опитните съфорумци е каква глава да сложа.Продават се и руски глави,но нямат данни.А,честно казано,не ми се ще да преработвам предусилвателя,защото звучеше страхотно.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Grundig ts925 в четирипистов
« Отговор #1 -: 07 Април, 2019, 21:38:40 »
Знаеш, не е само съпротивлението фактор. Няма да стане с проба-грешка. Слагаш унитровата и преработваш усилвателя. И тук ще трябва тест лента. Не знам какво очакваш от магнета, но само да слушаш стари записи, не трябва да си много претенциозен.  :)
В сервизното има някои данни за елементите при 925 и 945, но те са за оригиналните глави, така че и това не върши работа.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Grundig ts925 в четирипистов
« Отговор #2 -: 07 Април, 2019, 22:19:09 »
Колега и аз да се изкажа. Аз лично не приемам идеята ти, имаш изправна машина, щом прави записи, просто си запиши няколко двупистови ролки и им се кефи?! Твоят модел си е просто такъв и ако главите са запазени, според мен е излишно от къща колиба да правиш? Ако имаш толкова четирипистови ролки със записи просто си купи и някакъв четирипистов от същия клас, не са толкова скъпи. Пък ако толкова ти се свиди да си триеш стари четирипистови записи мога да ти подаря някоя четирипистова ролка (със стари записи, разбира се) и си драскай по нея каквото ти харесва. Но идеята не е добра, то технически може и да стане, но има ли смисъл, ако си истински колекционер? То, все едно старите ни радиоприемници, дето фабрично нямат УКВ да вземем да им вграждаме такива тунери или да ги изхвърлим в контейнера...
0888981645, 072365106

Неактивен Radio208

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 510
  • Населено място: Пазарджик
Re: Grundig ts925 в четирипистов
« Отговор #3 -: 08 Април, 2019, 10:19:58 »
Въпросът на jo64o е как да включи четирипистова глава, а не как да купи друг магнетофон.
Моето мнение е следното: Оригиналната двупистова възпроизвеждаща глава е 190 ома - четирипистовата глава трябва да е около 190 ома за всяка писта. Главата може да е универсална.
Пожелавам успех !

 

Неактивен jo64o

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 5
  • Населено място: София
Re: Grundig ts925 в четирипистов
« Отговор #4 -: 08 Април, 2019, 12:35:01 »
Благодаря ви,любезни колеги!Може би първо трябваше да кажа,че не съм колекционер,освен на спомени. ;)Но повечето любими мои играчки съм си набавил.В края на 60-те и до средата на 80-те всичко хубаво се намираше трудно,дори рисковано,но затова беше замайващо сладко.Предполагам,че повечето в този форум са от това време.А Грундиг ми е на сърце откакто отворих един Концертбой-видът на електрониката много ме впечатли.
            Май се отплеснах,прощавайте!Молбата ми към вас е кой от по-разпространените глави е с 200 ома,или ако някой има подходяща да ми предложи.А инак си имам Унитра ,която две седмици ми стопи нервите,докато изравня каналите,но сега свири перфектно.Такава същата имах през 1981 и сега ми гали окото,но като тон и механика е далече от Грундига.           Хубав ден за вас от мен!         0887801917

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2950 Прегледи
Последна публикация 28 Януари, 2013, 20:33:47
от ever20102
0 Отговора
2024 Прегледи
Последна публикация 03 Май, 2013, 22:22:30
от lz1wvm
62 Отговора
12604 Прегледи
Последна публикация 06 Октомври, 2017, 17:11:51
от Валери
Ролков GRUNDIG

Започната от studio Продавам

0 Отговора
722 Прегледи
Последна публикация 02 Март, 2018, 10:26:11
от studio
0 Отговора
824 Прегледи
Последна публикация 25 Януари, 2019, 14:20:12
от studio

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |