| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Последни публикации

Страници: 1 ... 8 9 [10]
91
Нова цена: 5лв - куриер, подарък при лично предаване.
92
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от didov - 30 Април, 2024, 17:19:09 »
Може ли да споделиш какво имаш предвид.
Имам голямо желание да подобря проекта.
Схемата с корекциите. Малко разяснение. Важно е да се спазят точно стойностите на резисторите за pin 4, делителя за обхвата. Резистора от pin 2 към pin 4 e точно 390к. От pin 4 към маса е 68к. На 9 pin трябва да се получи 3V. Диодната сборка - шотки, не бързи изправителни. На чипа CD4001, стойностите да са точни, за генератора. Много важни са дроселите - 100 µH. Електролитните кондензатори по захранването и другите 100 nf, също е добре да се спази капацитета им. Пробвал съм го, при липсва на такива или с малък капацитет се получава проблем при приемането. Изхода за НЧУ - 16 pin. резистора 4,7к определя максималната сила на звука, кондензатора е неполярен 2 μF. Схемата съм я пробвал и за другите обхвати не само за FM, с промяна на резисторната матрица. Идеално се представя.
И схемата без корекциите. За клемите, идеята е платката да е по тясна. Като клемите контактуват на "гърба" си. Имаше някъде видео на един руснак, но не мога да го намеря. Хубаво се вижда при въртене на барабана какво става.
93
Друга електрическа техника / Motorola GP300 повишена консумация
« Последна публикация от Борис Борисов - 30 Април, 2024, 16:23:46 »
Здравейте, при включване на радиостанцията консумацията е около 600мА. С времето започва да се увеличава, като след 10 мин е достигнала 1.2 А и самата радиостанция започва да затопля. На пръв поглед не изглежда да има нещо изгоряло - чува се шум, при предаване консумацията се увеличава до към 3 ампера. Все още не съм пробвал да я програмирам, но реших да попитам дали някой се е сблъсквал с подобен случай.
94
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от didov - 30 Април, 2024, 16:22:27 »
Решил съм да измайсторя платка която да се монтира директно на барабана, но не мога да измисля какви пъпки да сложа.
За клемите, използват от този вид. Водят се за печатни платки, ъглови. Но има къси и дълги. Трябва да си прецениш кои ще ти станат. Имат документация, за размерите.
https://www.tme.eu/bg/details/1217754-1/klemi-za-zapoiavane-vrkhu-pechatni-platki/te-connectivity/
https://www.tme.eu/bg/details/03867b.68/klemi-za-zapoiavane-vrkhu-pechatni-platki/vogt/
95
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от rolling_heads - 30 Април, 2024, 16:11:47 »
Цитат
При положение, че това ти е схемата и си направил платките по нея, имаш пропуски и неточности.
Може ли да споделиш какво имаш предвид.
Имам голямо желание да подобря проекта.
96
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от didov - 30 Април, 2024, 15:57:57 »
Това ми е схемата. Взаимствал съм от Украинска платка.
При положение, че това ти е схемата и си направил платките по нея, имаш пропуски и неточности.
97
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от rolling_heads - 30 Април, 2024, 15:39:52 »
Това ми е схемата. Взаимствал съм от Украинска платка. Не знам колко е честотата и как да я премеря.
Пробвах един ден с четотомера, но не се получи.

Цитат
Но най много зависи дали се променя напрежението на 3 pin на чипа
За да измества станцията значи се променя. Не съм го изследвал още.
За 87,5-108 трява да се изменя от 0,075V до 1,1V

Решил съм да измайсторя платка която да се монтира директно на барабана, но не мога да измисля какви пъпки да сложа.
98
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от didov - 30 Април, 2024, 15:30:11 »
Didov, Измества ли ти се станцията малко след като включиш Вефа.
При мен се измества.
Не не се измества. Но от различните проби установих, че при честота на генератора от 60 Khz е най добре. Когато е над 100 Khz, при включване - изключване има съвсем леко изместване. Но най много зависи дали се променя напрежението на 3 pin на чипа. Трябва да провериш, при теб как е. Другото, захранването от 3,3V не трябва да мърда.


99
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от rolling_heads - 30 Април, 2024, 14:59:45 »
Цитат
За чипа SI4825-A10, само добри отзиви.
Didov, Измества ли ти се станцията малко след като включиш Вефа.
При мен се измества.
100
Технологии и джаджи / Re: Китайско радио
« Последна публикация от rolling_heads - 30 Април, 2024, 14:58:28 »
Като пуснеш серията - брой ме като клиент. Ако е нужно ще пратя реглета за ДВ.  :hi:

Аз съм пуснал в серия такива платки.
https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=17943.msg135170#msg135170
Страници: 1 ... 8 9 [10]

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |