| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: yaesu vr-5000 Display смяна.  (Прочетена 1602 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
yaesu vr-5000 Display смяна.
« -: 27 Септември, 2023, 14:57:17 »
Здравейте пускам темата тук за това доста старо вече радио. Тук защото въпроса е повече софтуерен според мен. И така както е известно йезу не потдържат повече този дисплей а почти всички радиа от този модел страдат от този проблем. Ремонт на дисплея е невъзможен понеже лентовия кабел който е залепен механично е много специфичен и не се произвежда. На всичкото от горе на него е залепен драйверния чип управляващ пикселите.
В нета има публикувани две видеа с решение от един и същи японец но, !!!! не става ясно какво точно прави. Използва универсални едночипови модули с дисплей. Изработва някаква преходна платка между йезуто и модула и там точно ми са всички въпросителни. Не съм много добър в цифровите работи. Но логично ми се появяват следните въпроси. Чипа на йезу който е само с цифри обозначен и се казва 6473337F16V захранва дисплея.
171268-0
 По схемата е на 5 волта и най вероятно и шините му са 5 волтови, а съвременните чипове работят на 3,3 волта и 1,8 волта шини. Най вероятно това е и задачата на тази платка. После, добре аз ще подам сигналите на борда от йезуто но кой ще каже на този борд в какъв формат е информацията - какъв протокол. Ето в този ред са ми мислите но не съм сигурен дали съм прав. Ето двете видеа.
/>Какво разбрах от това видео. Използва се борд с по-голям дисплей, затова се купува по малък дисплей и се слага чип който да го управлява. Но нещо не се вързва. Първо показва един борд после решението с друг борд и по средата платката.
/>Тука пък кабелите са свързани през интерфейса за ардуино което ме навежда на липсващата софтуерна бръмка за синхронизиране на работата на модула с йезуто.
Ще се радвам да чуя мнения по въпроса как става.
https://www.ebay.com/itm/404251880177?hash=item5e1f4a2af1:g:KxAAAOSwPFNkP4jg&amdata=enc%3AAQAIAAAA4BTd7Rqv33%2ByzXupLTBaKkWt1rWnpR7EAgUVCBZRn2UD%2B75zoe61QCcieekAao7i07ShkBF4zKyNcRUiSAuwIzx2aq6sxz3VPo4XercQ5eeBjDrtM8CpPFEvV8pf9eIbPHMpnoIXMJRSsUNfy81RIV4lZQCjySgQ8tZYSJkhDrVpTrMr0chQBlJL9AU9r2bDiTqx%2F%2F4a8yVMoY1ccn5YZcU75lmLkrzB6e7CLdbf76IFIBa7JVTehmdU2244sORZEmBbdrr%2FlGjAKKeful33qt1gFxDqcNK5XAnGOf39s8RB%7Ctkp%3ABk9SR5ymvefaYg
Предлаганото решение в ибей мисля е несериозно от гледна точка на това че, това е обикновен стар чернобял дисплей а предлаганият е нов IPS и не мисля че може директно да се запои с този нескопосно изрязан кабел. А и описанието му започва ако не си доволен първо ми се обади не пускай лош фидбек и дисплея работи с малки проблеми.....

« Последна редакция: 27 Септември, 2023, 15:06:21 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #1 -: 27 Септември, 2023, 15:40:30 »
В коментарите е дал линк към ZIP в Гугъл драйв: https://drive.google.com/file/d/14HgU81hoOUKOXffea_plLF7j8fssPJm2/view

Само схема в Ексел таблица не бях виждал до сега!  :D

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #2 -: 27 Септември, 2023, 16:57:45 »
Е много благодаря, ти изчерпа въпросите ми.  :drinks: :hi:  При мен това не се показа и при тегленето ми направи проблеми и забрани. Ха сега къде е свободата тука дето всички си мечтаят да дойдат или при вас...
А екселската схема ще я преживеем, в нещо друго ще си я начертая бял кахър както се казва.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #3 -: 27 Септември, 2023, 17:15:43 »
Сложих го на моя сървър, можеш да си го дръпнеш там: https://www.wifi-tracker.net/my/VR5K_LCD_MOD.zip

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #4 -: 27 Септември, 2023, 19:26:20 »
 :hi: :drinks:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 894
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #5 -: 03 Ноември, 2023, 17:28:27 »
Малко развитие по темата, купих си универсален борд STM32F746G-DISCO. Смятам с него да пробвам дали ще се получи. Имам нужда от помощ с програмирането. Никога не съм програмирал такива бордове и не съм на ясно как става. Свалих си от ST софтуера STM32CubeMX но не знам дали е правилния и как се програмира с него борда. Борда дойде програмиран с някакъв универсален софтуер на него с опции слушане на музика, гледане на филми, игри, аудиорекордер. Какво трябва да правя с този проект дето си го свалих от гугъл драйва, как да го заредя в борда. Ще се радвам ако някой с опит в опенсорс програмирането ми разясни.  :hi:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1298
  • Населено място: София
Re: yaesu vr-5000 Display смяна.
« Отговор #6 -: 03 Ноември, 2023, 18:23:03 »
1. Инсталирай STMCubeMX: https://www.st.com/en/development-tools/stm32cubemx.html
2. Следвай инструкциите в това клипче:


Не съм много запознат с тази архитектура, тъй като съм я използвал само веднъж преди 3 години и не знам дали това е най-лесния начин. Може би друг колега ще даде по-лесен начин за начинаещи.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1479 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2014, 03:30:20
от Pichaga933
1 Отговора
1789 Прегледи
Последна публикация 03 Април, 2014, 00:55:12
от Pichaga933
5 Отговора
3368 Прегледи
Последна публикация 27 Юни, 2016, 08:17:15
от stoi
YAESU FRG 7700

Започната от gogo Продавам

1 Отговора
1292 Прегледи
Последна публикация 18 Декември, 2017, 11:55:12
от gogo
12 Отговора
1935 Прегледи
Последна публикация 19 Април, 2021, 20:34:41
от mitakag

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |