| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Помощ за магнетофон Sony tc 366  (Прочетена 1559 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Помощ за магнетофон Sony tc 366
« -: 11 Януари, 2022, 21:56:42 »
Здравейте,може ли помощ за смяната на този кондензатор,не съм сигурен с какъв трябва да го сменя.Пусков ли е.Какъв да търся ,защото този е с два капацитета - 1,5 mf и 0,5 mf ,а такъв съвременен не намирам

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #1 -: 11 Януари, 2022, 23:21:54 »
Могат да се използват два отделни кондензатори със съответния капацитет. Трябва да са неполярни с работно напрежение около 250 волта, мотора се захранва с напрежение 100 волта.Е, ако са за 400 волта още по-добре. Място за монтаж има предостатъчно.Ако се работи на една от скоростите може да се сложи само един кондензатор. Според мен намирането не е сериозен проблем.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #2 -: 12 Януари, 2022, 07:02:26 »
Да, само на една скорост ще го ползвам.Кондензатори има, просто ме объркване този двоен капацитет и че стария е с три крачета за свързване, а новите са с по два. Та значи взимам кондензатор с капацитет 1,5 mf и напрежение 400 v и сега как да го свържа правилно, защото той ще е с две крачета. В Интернет на едно място гледах, че белите кабели не ги свързва към кондензатора, а ги изолира в някъкви малки кутийки.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #3 -: 12 Януари, 2022, 07:04:48 »
. 153450-0

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #4 -: 12 Януари, 2022, 07:27:18 »
Кондензаторите са два за да може мотора да работи при 50 и 60 Hz мрежово захранване. Виж схемата. Спокойно можеш да сложиш един кондензатор от 2 микрофарада и да елиминираш ключето.

Не съм 100% сигурен, но като гледам първата ти снимка мисля можеш да направиш следното - изолираш зеления и белия кабел към 1,5 uF и свързваш един кондензатор 2 uF към другите. Задължително обаче си провери кое къде отива наистина, че може и да не съм се ориентирал правилно от снимката.
« Последна редакция: 12 Януари, 2022, 07:48:45 от silver_bolt »

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #5 -: 12 Януари, 2022, 10:24:30 »
Двата бели кабела идват от това,ако това в ключето за скоростите.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #6 -: 12 Януари, 2022, 10:25:26 »
Зеления идва от мотора

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #7 -: 12 Януари, 2022, 10:30:40 »
Тука някакъв е изолира двата бели кабела, снимката е от нета

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1621
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #8 -: 12 Януари, 2022, 10:41:27 »
Изолираш белите кабели, а новия кондензатор включваш към черния и зеления.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #9 -: 12 Януари, 2022, 10:52:29 »
Да,така ще го направя, благодаря Ви.

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #10 -: 25 Януари, 2022, 18:08:59 »
Здравейте,пак.Смених кондензатора, сложих 2 uf,450 v.Мотора заработи нормално,и като цяло магнетофона си свири добре,но на водещата ролка има зацапано от лентата.С какво трябва да я почистя,и евентуално главите, и тях с какво да ги почистя.Четох из интернет най - различни теми,че трябва с технически спирт,но искам да се допитам и до вас.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #11 -: 25 Януари, 2022, 20:38:56 »
Спирт 95% от аптеката. Няма страшно за ролката. Аз я почиствам, като пусна механизма в режим на просвирване, и допирам до повърхността и клечка за уши напоена със спирт, предпочитам от страната след тонвала, иначе може да ти "засмуче" клечката и да я прекара между тонвала и ролката.
Не е лошо да мине и размагнитване на главите машинката, ама ако нямаш с какво да я размагнитиш по-добре не опитвай. Иначе върху параметрите на записа се отразява убийствено намагнитената глава.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Lac40

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 31
  • Населено място: Гр. Перник
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #12 -: 25 Януари, 2022, 22:22:01 »
Нямам с какво да ги размагнитя,нов съм в тази сфера и това ми е първият магнетофон,даже още не съм го пробвал на запис,защото те първа събирам ролки,но на записани ролки от други машини харесва ми как звучи.А същият спирт за ролката,може ли да ползвам и за главите.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #13 -: 26 Януари, 2022, 07:24:34 »
Да идеята е че той се изпарява на 100% и не оставя петна. За размагнитването вземи някакво реле каквото имаш и го разглоби разбий. Извади бобината със сърцевината и подаваш променливо напрежение на нея колкото волта е релето. С доближаване на сърцевината до главата и с променлив ток тя се размагнитва.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен ikarlo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 234
  • Населено място: София
Re: Помощ за магнетофон Sony tc 366
« Отговор #14 -: 26 Януари, 2022, 09:02:04 »
Да идеята е че той се изпарява на 100% и не оставя петна. За размагнитването вземи някакво реле каквото имаш и го разглоби разбий. Извади бобината със сърцевината и подаваш променливо напрежение на нея колкото волта е релето. С доближаване на сърцевината до главата и с променлив ток тя се размагнитва.
На начинаещ като питащия е важно да кажеш, че размагнитващото устройство трябва да се включва и изключва когато е далеч от главите и с плавно движение да се приближи и отдалечи. Връзките трябва да са сигурни, така че размагнитващия ток да не прекъсва неконтролирано.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
2057 Прегледи
Последна публикация 13 Септември, 2016, 13:36:05
от rkounev
0 Отговора
785 Прегледи
Последна публикация 11 Юли, 2019, 16:43:22
от barlog
6 Отговора
1593 Прегледи
Последна публикация 30 Юни, 2022, 00:08:53
от Борис Борисов
0 Отговора
835 Прегледи
Последна публикация 24 Август, 2022, 11:33:18
от Борис Борисов
0 Отговора
98 Прегледи
Последна публикация 14 Май, 2024, 13:36:51
от Concord

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |