| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: бормашина от Лидл-проблеми  (Прочетена 9137 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
бормашина от Лидл-проблеми
« -: 10 Януари, 2020, 21:13:40 »
Излъгах се да си купя настолна бормашина от Лидл.500 вата ,прилично изглеждаща и дотук.
Седя 2-3 месеца в кашона и ми притрябва да пробия няколко точни отвора-4мм.
Свърших си работата и нещо ме накара да пипна мотора.ВРЯЛ.Проверих всички възли.Много голям луфт в шпиндела.Предявих рекламация.Сервизът е в Германия.На 40 ден ми дадоха нова.Направих някои проверки.Слава богу луфт в шпиндела нямаше.Но мотора пак с проблем.
За две минути работа на празен ход се сгря.Повече не ми се разправя с Лидълци и реших да го вкарам в режим самостоятелно.
Пуксовият кондензатор е 14 мфарада ,което ми се струва че много за такъв мотор.И по всяка вероятност остава постоянно включен и затова грее/измества магнитното поле/
   По знаещите ,дайте идея как да действам.

Неактивен plant

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: с.Житен близо до София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2020, 21:16:45 »
Ай стига бе, бормашина с пусков кондензатор, я дай снимка на мотора.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2020, 21:36:34 »
За съжаление всичката им техника е калпава.....електроинструментите де... Предполагам намотките не са мед....

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2020, 21:45:09 »
йй


Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3529
  • Населено място: Варна
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2020, 21:45:32 »
Излъгах се да си купя настолна бормашина от Лидл.500 вата ,прилично изглеждаща и дотук.


Калпаво желязо на магнитопровода и калпав проводник.Едно такова чудо на техниката маде ин Китай преди време и аз ровичках.Два пъти я пренавивах и се оказа че ламарината на магнитопровода е пълен боклук.Няма спасение.Варианта е да нагодиш някакъв читав мотор.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2020, 22:03:39 »
Настолните нашини не са добри, но винтовертите са йм трепач. Имам поне 5-6 различни модела и работя с всички.

Неактивен plant

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: с.Житен близо до София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #6 -: 11 Януари, 2020, 03:45:55 »
Въй въй, пропуснал съм настолна, сорри. Имам подобна и мога да погледна колко е кондера, ама в тоя случай той не е пусков ми си е работен. Има лесен начин да се провери далии е от кондера, махаш ремъка и откачаш кондера, пускаш мотора и го връткаш на ръка да тръгне щото без кондер няма да тръгне, и като повърти малко проверяваш дали е загрял. Ако не е загрял е добре и ще намалиш капацитета, ако е загрял не е добре. Има и вариант да са разменили намотките, което е малко вероятно, пък и би трябвало да са еднакви ама знаеш ли ги китайците какво са сътворили.
Мисля че трябва да е към 8-10 микро.
« Последна редакция: 11 Януари, 2020, 03:55:38 от plant »

Неактивен plant

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 68
  • Населено място: с.Житен близо до София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #7 -: 11 Януари, 2020, 05:27:00 »
Е ся проверих, имам две машини с такива мотори, не са Лидълски, оргинални Китайски са някакви. Двата мотора пише че са по 350 вата, ама единя е 140 другия 120 мм дълги по-дългия е Ф125 по-късия 115мм, тва корпуса меря без капака на перката. По-големия е с 8 микро по-малкия е с 6 микро на 450волта. Премери си твоя и проведи опити и дано имаш късмет.

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #8 -: 11 Януари, 2020, 08:56:32 »
Не се напъвай с този китайски боклук. Единственото смислено решение, е пригаждане на друг читав двигател. Ама дали си струва...механиката им е калпава, и бързо ще се потроши окончателно.
Това от опит с подобна "машина"  :batt:

ПП кавичките НЕ са случайни :D :D :D
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #9 -: 11 Януари, 2020, 20:16:00 »
Бройката е калпава , имам същата колко е пробила ако знаете.... Ползва се всеки делничен ден за детайли повечето от които са по 8 мм стомана . Изби си парите първия ден .

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #10 -: 12 Януари, 2020, 18:25:58 »
Явно с тия бормашини работата е на късмет. Един хлапак, познат преди години си купи от първата им доставка и няма никакви проблеми. После купих и аз. Добре че я сглобих от нетърпеие. Над 4-5 мм. аксиален луфт на шпиндела. Разглобих я и обратно в магазина. Смениха я веднага, като ми дадоха да проверя останалите три бройки. Взех уж най-добрата, но не е това, което очаквах. При пробиване на дотвори с диаметър над 5-6 мм. свредло ако то- свредлото- не е заточено професионално започва едно хлопане и тракане- ужас! Мой познат изказа мнение, че са спедтени лагери. Не знам дали е така, но тия бормашини нямат нищо общо с другите им инструменти! Имам винтоверт- 4 в 1, трепач е! Пробива, реже клони, шлайфа- не подбира! Синът ми има от малките винтоверти, никакъв проблем досега, има и малък перфоратор-батериен. Ами той друга машина не признава. Пере упки в бетон, желязо, дърво, завива винтове на поразия. Сума работа сме свършили с него. В четвъртък щеее купува от големите акумулаторни перфоратори. Имаме и батерийни поялници и какво ли не. Само с настолната бормашина май не уцелих.....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #11 -: 12 Януари, 2020, 18:40:43 »
Почти като крайно решение:
Ще я разглобя чарк по чарк и на всякъде ще сложа нови втулки БЕЗ ЛУФТ,истински лагери.
Греенето на мотора,първо- ще пробвам с различни стойности на работния кондензатор-дано се пооправи.
Днес зе занимавах с "колоната".Направена е от електрозаварена тръба-1мм.Без да работи се гъне,а какво остава в работен режим.
Намерих подходяща тръба-безшевна 46х5 мм.Полирах я на струга.Стана перфектно.Тези дни ще си играя с долната стойка.Ламарината ше подменя със сериозен плот 8-10 мм стомана.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #12 -: 12 Януари, 2020, 19:54:58 »
От снимката не можах да разбера каква точно е  машината . Аз преди три години си купих по интернет подобна , за която се твърди , че е  немска . Дойде с инструкция и паспорт , карта гаранция . Голямо тропане се чува при работа , и  мятане на патронника . Един приятел я пооправи , и сега е по приемливо , но долу на патронника , пак си замята малко .  . А никак не беше евтина ! Ето и фото , да се види , дали пък не е китайска ?

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #13 -: 12 Януари, 2020, 20:17:54 »
Абсолютно същата.ЕДно към едно.Разликата е -цвят зелен,лепенка -"Парксайд".

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: бормашина от Лидл-проблеми
« Отговор #14 -: 12 Януари, 2020, 20:34:44 »
Защо не монтирате една ловешка бормашина със симисторен регулатор на добра стойка с дръжка? аз така съм направил, руска стойка от 90-те и елпромска бормашина 900 вата. нито бие, нито има проблеми. На бавни обороти пробива стомана 20 мм без проблем. Тези китайски боклуци само на вид ги бива.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |