| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За радиоточките...  (Прочетена 116156 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #45 -: 02 Декември, 2014, 22:26:00 »
За съжаление срещу пожълтялата пластмаса няма лек, но колкото толкова.

Има Лек - Домашен сапун!!!  Колкото по-жълтеникав и на нишки толкоз по-добре!!!

Разтъркваш здраво с с пласмасова четка, да се разпени , оставяш- да поседи 30-тина минути и миеш пак с четката.

Има и Индустриални избелващи препарати за пластмаса, но тука не е адекватно да набиваш кеш.

Рествараторите на стари компютри  тука са много на вътре в нещата с химията за такива цели.

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #46 -: 02 Декември, 2014, 22:33:48 »
     Има препарати за пожълтяла пластмаса - използват ги в магазините за бяла техника втора преснота ;), трябва да питаш там.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #47 -: 02 Декември, 2014, 22:39:08 »
       Домашния сапун се прави със сода каустик,явно тя избелва. Имаше тема във форума.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #48 -: 03 Декември, 2014, 08:56:24 »
Нямам домашен сапун с който да пробвам, а и според мен няма да помогне в случая. Пожълтяването според мен не е само повърхностно, а е и дифундирало в дълбочина на пластмасата. Все пак пластмасите стареят и прогарят от слънцето и светлината. Малко по-късно ще кача снимки. Радиоточката е разглобена и измита най-основно с четка за зъби и съвременни почистващи препарати. Някой знае ли как се казва точно розетката (куплунга, контакта...) в който се включва радиоточката? Търся из интернет, но без успех.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #49 -: 03 Декември, 2014, 11:37:25 »
Чудна е радиоточката. От един час я слушам свързана към 10 ватов усилвател. Някакси е по различно отколкото да слушаш директно радио. Точката има по-мек тембър. Дамският аксесоар който всеки реставратор трябва да има е червен лак за нокти. С негова помощ развитите винтчета много лесно възвръщат своя оригинален полят с червена боя вид.  :D

Неактивен Nprod

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 82
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #50 -: 03 Декември, 2014, 12:49:38 »
Рецептата за избелване на пожълтели пластмаси се нарича Retrobright и пълна информация може да се намери на този адрес - http://retr0bright.wikispaces.com/ Има няколко вариации на рецептата, но съставките винаги са:

- Перхидрол (6%, 12% или 30% която се разрежда)
 -TAED (химикал, който се намира в препарати като Vanish Oxy Action)
- Някакъв сгъстител, препоръчват ксантанова гума, но може и с нишесте/брашно
- УВ-лампа или директна слънчева светлина

Трябва да се внимава с по-високите концентрации на перхидрол, тъй като могат да оставят "бели петна" върху пластмасата които нямат оправяне.

Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #51 -: 03 Декември, 2014, 22:18:05 »
 @kolev, защо си ,,задраскал" говорителя? Според мен, тези говорители свирят много добре и имат много добри високи. Аз ползвам същият (но с АлНиКо магнит) в Хармонията. Мембраната е една такава особена - изглежда все едно има нишки, вплетени в нея.
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: За радиоточките...
« Отговор #52 -: 04 Декември, 2014, 20:29:52 »
Говорителят всъщност го няма, а е сложен вестник отдолу и за да не се виждат писанията го задрасках.  :D За говорителят нищо лошо не казвам - доста добра честотна характеристика има.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: За радиоточките...
« Отговор #53 -: 04 Декември, 2014, 21:01:49 »
Имам един такъв,ако ти върши работа по коледа мога да ти го пратя.Няма кабел :)

Неактивен dario_78

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 25
  • Населено място: Razgrad
Re: За радиоточките...
« Отговор #54 -: 20 Декември, 2014, 12:19:18 »
Здравейте на всички имам една идея и бих искал да я споделя с вас и които може да ми помогне :
Значи бих искал да извърша цифровизация на радиоточките в един град и населените му места (селата). Идеята е да се изгради един приемник и предавател в града , който да приема и разпръсква сигнала в града и до всяко една населено място , и същевременно във всяко едно населено място ще има приемно предавател така сигнала ще стига до всяко едно домакинство. А да и в града ще има местно студио което ще се включва към всичко това . Моля за идеи и благодаря предварително.
ОтговорЦитатИзвести

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: За радиоточките...
« Отговор #55 -: 20 Декември, 2014, 16:53:28 »
Пуснал си отделна тема, КАКЪВ е смисъла да пускаш и тук със същото питане? Който е прочел онази и може да помогне - ще пише там.

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: За радиоточките...
« Отговор #56 -: 06 Март, 2015, 11:44:48 »
В книжката "Радиотранслационни мрежи" от 1962г бях прочел че съществуват междуселищна радиомрежа.Аз лично не съм чувал и виждал такава мрежа да е имало някъде.Но видях на един 20kV електропровод останали изолатори които вероятно са били за тази цел.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: За радиоточките...
« Отговор #57 -: 06 Март, 2015, 12:01:39 »
Може да са били и от телефонна или телеграфна линия  :unknown: !

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #58 -: 06 Март, 2015, 12:04:55 »
Или мрежа ниско напрежение ... всичко може да са.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Re: За радиоточките...
« Отговор #59 -: 06 Март, 2015, 12:08:13 »
Помня, че някъде през 70-те и 80-те години радиовъзел Димитровград освен собствената си едночасова емисия, имаше и една сутрешна едночасова емисия от окръжен радиовъзел - Хасково. Явно тя се е предавала по някакъв телефонен канал, защото беше с доста лошо качество на звука, брум и характерното пукане при телефонните централи с импулсно набиране. Освен това, програмите на радиовъзел Димитровград се излъчваха и от всички селски радиовъзли в общината.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |