| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Кафе машината иска промивка  (Прочетена 5933 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Кафе машината иска промивка
« -: 29 Юли, 2016, 18:26:39 »
В края на април ми подариха кафе-машина от скъпите/над 600 лева/.Няма да пиша марка и модел за да не ми изтрият писаното.От тогава съм я ползвал само с минерална вода.Добре ама преди седмица алармира ,че трябва да правя промивка заради варовика.Чудя се дали вътре има датчици за варовик или е софтуерно заложено.Пише ,че не бива да се използва оцет а трябва да отидеш в един голям магазин и да си купиш  препарата-антикалцита за 15 лв на фирмата-производител.Не съм никак склонен да им дам 15 лв.Какъв е вашият опит?Аз имам около 20 л домашен оцет ама викам си "първо да попитам"

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #1 -: 29 Юли, 2016, 18:38:51 »
Разглобяваш чистиш сглобяваш най добре някой датчик може да е аварирал без марка и модел толкоз . :)
Бат Сашо :)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #2 -: 29 Юли, 2016, 19:32:15 »
Имам маркова италианска. С каквато и вода да работя - винаги хваща воден камък .
Ползвай оцет смело и след това сложи вода и превърти няколко пъти . И си готов .

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #3 -: 29 Юли, 2016, 19:35:56 »
Няма да пиша марка и модел за да не ми изтрият писаното
В 99,99% от темите фигурира не само марка, но и модел, че и година на производство. До сега не си спомням, да съм трил тема на такава основа ?!?
Даже напротив, насърчаваме потребителите да дават повече информация, че и снимки, когато питат.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 890
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #4 -: 29 Юли, 2016, 20:10:02 »
Разбира се, че няма да им даваш 15лв. Отиди в някой голям супер и си купи препарат за почистване на кохери и кафе машини. Или е на прах, или хапчета. В никакъв случай не струва толкова скъпо.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен NKK

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 273
  • Населено място: Пловдив
    • eshop-bg
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #5 -: 29 Юли, 2016, 20:44:54 »
Цитат
От тогава съм я ползвал само с минерална вода

Ами ето това е причината за отлаганията. Не мога да разбера защо масово хората ползват минерална вода, по-вкусно ли става кафето??? Ако искате да не се получават отлагания се ползва дестилирана вода.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #6 -: 29 Юли, 2016, 22:28:58 »
През 2008 година с двама приятели ходихме до Холандия откъдето докарахме моя ГОЛФ3, напълнен със съдомиялни, перални и няколко кафемашини. Моята  е Привилег Еспериенца-вариант на ДЕЛОНГИ 3500 .Тя ставаше-според продавача сърбин или македонец само за части - затова платих 40 евра , впоследствие от продавалника купих резервоар за вода за 15 лева и оттогава всеки ден сутрин и следобед пия от нейното кафе.Може би след година време-2009-та или 2010-та започна да мига лампата за промивка.В упътването което открих пише че трябва да се прави на всеки 1000 кафета подобна процедура , за което има брояч . Споменава се и особенноста на водата във всеки район, която трябва да се има впредвид. Опитах с оцет съгласно описанието на машината и което трябваше да продължи около час време, но не се получи. До днес лампата си мига и машината си работи. При мен са налице следните особенности- не я ползвам за професионални цели ,както писах пия по две кафета на ден и програмата и е такава че след всяко включване и изключване тя се промива.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #7 -: 30 Юли, 2016, 09:56:31 »
Никакви 15 лв!Тая сутрин налях домашен оцет и натиснах бутончето за да се изпълни процедурата.Някъде около 20 минути църка вода и от двете места.След това се налива едно резервоарче с чиста вода за промивка и след това ,о чудо,картинката за почистване от варовик изчезна!Стигам до извода ,че това е програмно заложено/както го пише колегата на еди -колко си кафета да ти сигнализира/Другия път ще си направя експеримент:ще пусна цикъла само с чиста вода и ако тогава ми покаже че машината е почистена,
ще ви призная коя е тази мошенническа фирма.Използувам минерална търговишка вода защото нашата е много варовита.

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #8 -: 30 Юли, 2016, 12:55:36 »
В работата сме със такива машини, няколко различни марки и модели и при вичките е едно и също след определен брои кафета светва индикацията за децалцефикация обикновенно има бутон които да изключи индикацията ако не ти се занимава с почистването, иначе както казват и колегите по горе няма нужда да се купуват специализираните препарати, оцета не се препоръва за тази интервенция, лимоновия сок е по подходящ за целта.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #9 -: 31 Юли, 2016, 22:05:49 »
             Моята машнка е "Делонги", през една-две години я промивам с една чаена лъжичка "Калгон" и борбата продължава.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #10 -: 01 Август, 2016, 08:21:38 »
Оцет, лимонов сок..... Каква е разликата? Само вероятно в степента на киселинност. В завода промиваха машината с оцетна киселина, ама дали я разреждаха не знам. Аз моята машина я пълня с бутилирана вода, но не минерална, в ЛИДЛ, а и в други магазини мисля че има питейна вода, която е пречстена- осмози и други тарикатлъци, с ниско съдържание на калцити и минерали, почти никакво даже. С нея си нагласям и ракията. Три години ползвам машина SILVER CREST  и нищо не ми е светвало....
« Последна редакция: 01 Август, 2016, 08:28:51 от ditronix »
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 594
Re: Кафе машината иска промивка
« Отговор #11 -: 02 Август, 2016, 18:32:06 »
Разбира се ,не налях само  чист оцет .Налях и вода ,два пъти повече от оцета.Като се замисли човек,прави са производителите.Трябва от време на време да се прочиства системата от варовик.Тя машинката и с варовик ще изкара докато мине гаранцията ама после!Не са съвсем почтени с техните препарати в тубичка,пък и цена от 15 лева!?Може би разчитат на човешкото невежество!Щом има хора,които следят задълбочено "Малката булка" що да не си купят препарат.Габо писа да съм спокоен и аз ще напиша ,че машинката е на Philips ама оригинала е на Saeco.Оцета влияе зле само на алуминия и цама.Като цяло добре е машинката ,но филипс са си филипс.Не може да  не направят някоя недомислица -съдовете за вода и кафе са прекалено малки,особенно за кафето е невъзможно.Предпочитам едно старо саеко с 5 л резервоар.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |