| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Едно спасено MV3  (Прочетена 2724 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1527
  • Населено място: Варна
Re: Едно спасено MV3
« Отговор #30 -: 14 Януари, 2024, 12:10:30 »
До 40 вата съм вадил от подобен усилвател . Имаше схема в едно радиосписание . Но лампите свършвст бързо .

Сигурно е бил в клаз "D"!  :D :D :D

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Едно спасено MV3
« Отговор #31 -: 14 Януари, 2024, 13:11:18 »
Сетих се за още едно изделие от Клингентал, мисля че ще ви е интересно да го видите- МАТАДОР26. Той е комплектен и може би работещ, не е включван скоро. Имам в насипно състояние и по-предишния модел ЙОНИКА5. Изградени са на един и същ принцип- затормозени генератори на тон (чакащ режим) от който се изкарват чрез промяна на съпротивление при натискане на клавиш. Не чрез задействане на контакт, клавиша движи плъзгач на потенциометър- всъщност е малка правоъгълна плочка подобна на плъзгащите потенциометри. Това е примитивно, но се избягва пукане от искрене на контакти, такова е нивото на технологиите в онзи момент. Все още не е имало силициеви транзистори, всички използвани в тези два инструмента са германиеви. Разликите основно са наличие при Матадор на ефекти- вибрато-има го и при Йоника5- мрежово захранване-тя се захранва само от две плоски батерии, УаУа и два Мулти ефекта при Матадора. Доста е студено тук- в момента е -5- и направих само външни снимки. По-старите колеги ще си ги спомнят и без снимки. В наши дни и детските органи може би са с по-големи възможности, но те не са толкова интересни. Доста източногермански музеи се интересуват от подобни  ГДР изделия, аз имам и други някои и все още не съм предлагал, даже и снимки. На последната снимка ще можете да видите едно също звуково и доста рядко устройство-PRUFSCALLQUELLE PSQ101.На български преведено ИЗКУСТВЕН ГЛАС. Устройството представлява чисто механичен генератор на широколентов шум, ощ известен като Розов шум. Използва се при производство и настройка на микрофони, телефонни капсули , високоговорители и съобщителна техника.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |