| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на телоподаващо устройство  (Прочетена 4760 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Схема на телоподаващо устройство
« -: 14 Ноември, 2013, 12:54:48 »
Търся схемата на телоподаващо устройство isaplan произведено в завод оз оптикоелектрон Панагюрище.На него пише още ПТУ У88-0880 от 1979 година.Управлението е с тиристор.Мотора е на 48 волта 250 вата.Телта преминава през вала на двигателя.На вала има глава с три лагера с кръстосани оси.Това мога да дам като жокери.Предварително благодаря.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1621
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Схема на телоподаващо устройство
« Отговор #1 -: 14 Ноември, 2013, 18:21:50 »
Имам техническото описание и ръководството за експлоатация на Изаплан U104-ST-3 и U104-N-3, производство 1985г, с управляващ елемент тиристор Т911-16-04 и ИС 1РН723, 1УО741, MZH115, MZK105. Не са сканирани. Ако има нещо общо с твоето управление, ще сканирам схемата. Имах някъде и такъв блок - сива пластмасова кутия с куплунг от едната страна и ухо за закрепване от другата - поне до колкото си спомням, но не съм сигурен дали ще мога да го открия.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Схема на телоподаващо устройство
« Отговор #2 -: 15 Ноември, 2013, 08:57:09 »
Имам доста платки за управление но повредени,оскубани.На платката пише РТУ4МП1.00.02.Сива кутийка с ушенце и куплунг.Състава на платката грубо е:две релета,тиристор 10 ампера диод два транзистора маломощни 4 електролита,ценер,платка допълнителна с рисувани шунтове.Търся схемата и не знам стойността на потенциометъра за регулиране.В кутията имаше и дросел който не знам в какви вериги участва.Кабелите бяха оскубани.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1621
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Схема на телоподаващо устройство
« Отговор #3 -: 15 Ноември, 2013, 16:15:38 »
Имам доста платки за управление но повредени,оскубани.На платката пише РТУ4МП1.00.02.Сива кутийка с ушенце и куплунг.Състава на платката грубо е:две релета,тиристор 10 ампера диод два транзистора маломощни 4 електролита,ценер,платка допълнителна с рисувани шунтове.Търся схемата и не знам стойността на потенциометъра за регулиране.В кутията имаше и дросел който не знам в какви вериги участва.Кабелите бяха оскубани.

И аз съм работил с тоя модел, но не зная дали съм запазил някаква документация. Утре ще си ходя на село и ще проверя.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |