| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Предложение за: ВТОРА НАЦИОНАЛНА сбирка на форума 6.10.2018 г.  (Прочетена 15199 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Нося антена комплект (около 17 метра, с по 2 яйца на всеки край, обтяжни въжета и въвод) и заземителен колец!  :drinks:
Ще домъкна шарп-а!
« Последна редакция: 05 Октомври, 2018, 21:58:15 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Ако яйцата не са леви, едва ли ще се получи...


Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Ами, освен да Ви  пожелаем приятна и ползотворна среща, а догодина може да се позамислите да е по близичко до Варна, че да може някои други да участваме!
Пийте по едно и за нас!  :drinks:
Организирай, ще дойдем и тая година, щом причината е, САМО, че ви е далече. Даже може и у вас, да не се налага да пътуваш.  :lol: :lol: :lol:
Ама то на приказки всички са много силни, но се е случвало и в София да правим сбирки на друг форум и да се окаже, че от 20 души присъстващи има само 5 от местните.
Но както и да е, който има желание, ще се видим утре, живи и здрави.  :drinks:


Нося антена комплект (около 17 метра, с по 2 яйца на всеки край, обтяжни въжета и въвод) и заземителен колец!  :drinks:
Казах ви, че не съм искал разрешение за антени, съоръжения и т.н.т.  Единствено и само помолих за осигурена зала за лекциите.
Не сте малки деца, знаете, че опъването на такова едно съоръжение, на място, което се предвижда да има МНОГО хора, деца и почиващи, без нужното отцепване на района, без разрешение и без подготовка е КРАЙНО безотговорно.
Ако ще си с радиорелейна станция и фургон, извън територията на плажа - разтягай.
Ако смятате вътре да го правите, то аз не съм съгласен и отказвам да взема участие в такова едно несъгласувано мероприятие, колкото и атрактивно да ви изглежда на пръв поглед.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Дано не ми се сърдите, но има вероятност да не успея да дойда. Появи се здравословен проблем в семейството и обикалям болници от няколко дни. На всичкото отгоре в събота трябва да ходя на лекции, а в неделя съм на изпит, за който трябва поне малко да се подготвя. Все пак ще опитам да дойда ако не за цялата вечер, поне за 1-2 часа.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Имах предвид 5*6мера жица от бунгало до бунгало, колкото да хванем нещо на средни.
Предния опитвахме жица.

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Въпреки желанието (поне моето) да се запознаеме (и опознаеме?!) на живо реалностите не ми дадоха тази възможност. Бях намислил да донеса няколко лампови транзистора за които също трябва антена, жицата за демонстрацията щеше да ми е в джоба (е, може някои да ми се присмеят), но сигурно такива са били антените на туристите в гората преди 50-60 години (и батерии бях приготвил), но както и да е...
Живи и здрави! Приятно и ползотворно прекарване и умната!
Пък догодина, дано оцелеем....
0888981645, 072365106

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Казах ви, че не съм искал разрешение за антени, съоръжения и т.н.т.  Единствено и само помолих за осигурена зала за лекциите.
Не сте малки деца, знаете, че опъването на такова едно съоръжение, на място, което се предвижда да има МНОГО хора, деца и почиващи, без нужното отцепване на района, без разрешение и без подготовка е КРАЙНО безотговорно.
Ако ще си с радиорелейна станция и фургон, извън територията на плажа - разтягай.
Ако смятате вътре да го правите, то аз не съм съгласен и отказвам да взема участие в такова едно несъгласувано мероприятие, колкото и атрактивно да ви изглежда на пръв поглед.

Никой няма намерение да прави проблеми или да опъва каквото и да е без разрешение.
Става дума за жица до някоя от верандите, тя моята е макс 17 метра, никой не е казал, че ще я опъна цялата, колкото да оживим радиата. Съоръжение е силно казано, както и отцепване, безотговорно и подготовка. Миналата година пак бяхме опънали между две от верандите, никой явно не е забелязал дори. Каквото и да направим ще е не само с благословия, но и безопасно, предполагам не се съмняваш. Все пак имам опит с антени и цялата безопасност, свързана с тях. Не искам да се тревожиш без причина за такива неща, мислиш ли, че ще направим нещо куцо и ще ти турим петно на реномето там? Никой не смята да разгъва релейки, нито кули да вдига, нито нищо подобно. :) Лично ще говоря с жената, познаваме се с нея, ще си питам, ще ѝ покажа какво имам пред вид и каквото каже. В крайна сметка сме там за хубави спомени, а не да си правим сечено и да се нервим с последствия. Да не ме познаваше, да кажа айде, ама ти пък... :)
« Последна редакция: 05 Октомври, 2018, 22:49:28 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Става дума за жица до някоя от верандите, тя моята е макс 17 метра
Виж ся, като бивш радист, като ми каже някой Опъвам една Антена 17 метра и веднага си представям това:
103004-0
 :lol:
или това:
Цитат
Мутра се обажда на приятеля с:
– Алооо, Пешоо, какво правиш бе?
-Охх, Абе … Уфффф, опъвам тук една Антена !!!
– Еййй, всичките ти гаджета все с екзотични имена ….
Уточнявайте другия път какво ще опъвате, че и без това преди организиране на такива събития ми е леко нервно  :dance:
Т. нар - Простори - не ме плашат и не мисля, че някому ще пречат
А, и да не забравя, срешете се и се гримирайте, щото имам заявка от Телемедия (Регионалната ТВ) да закупят материал за новините или за самостоятелно предаване  :rofl: :rofl: :rofl:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Ох, вица ме уби!!!  :lol:
 :drinks:
Аз мислех е такова да докарам, ама, нейсе...
103007-0

А БАШ ПРОСТОР! Ама изолиран... :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Ако подкараме MiniWhip , няма да опъвам кабели

Неактивен dinev66

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Пловдив
Здравейте пичове,
Съжалявам, че тази година не мога да дойда! Но чета темата с интерес и си представям. Определено задобряваме.
Идеята за лекциите е супер!
Пожелавам на всички приятно прекарване, затова, че ще бъде и полезно не се съмнявам.

Владо Динев
Пловдив

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Такат лекциите
103017-0103019-1

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
 :bravo:

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Малко разсеяно гледат,за банкета си мислят,като че ли!

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Да, горе-долу така изглеждат, но искрено им завиждам.
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
6 Отговора
1826 Прегледи
Последна публикация 08 Септември, 2015, 00:05:04
от Fisher
20 Отговора
3365 Прегледи
Последна публикация 02 Януари, 2018, 10:48:33
от Laic
5 Отговора
1480 Прегледи
Последна публикация 18 Юли, 2018, 22:59:59
от Boian Mitov

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |