| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Отстраняване драскотини по алуминиев панел?  (Прочетена 3057 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Здравейте колеги,имали ли сте подобен проблем и как сте подходили?Химия,физика или комбинация от двете?Драскотините не са дълбоки но са добре видни и дразнещи.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
 :flag_of_truce:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
         Опитай с някаква фина полир паста, но едва ли ще се получи. Силно надран алуминиев чайник пооправих с горещ разтвор на оксалова киселина. Получи се плътен сив мат.За чайник става, но за твоя случай - не.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Колега, не става! Пробвал съм през годините, нищо приемливо! Накрая съм купувал още 1 -2 машини, та да докарам по фасон нещо свястно. Кофти, но друго не знам?..
0888981645, 072365106

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Може да използваш шкурка, за да изравниш. След това обикновен кит на боди за метал. След това сребрист спрей, дали ще се получи..... Зависи от  спрея. Едва ли има друг вариант.
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Благодаря на отговорилите,знаех си че ще е трудно но чак пък толкова.Иначе машината е много запазена и си струват усилията.За сега събирам инфо а по нататък ще се пробвам и ще споделя.

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Чудя се...,
дали няма да стане, ако се шлайфа, до изравняване, и после с тия "писалки", където заличават драскотини по колите... Имаше много реклами преди време. Важното е гамата на "среброто" да пасне. Казват, че "писалките" били скъпи...
Само идея...

Успех!  :drinks:
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ще се загубят надписите, после те ще трябва да се възстановяват. Май не си струва да се занимаваш изобщо, и така ще бъде преглътнат вида. По мое лично мнение.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Точно надписите са проблема,първо ще се пробвам отгоре където няма надписи.

Неактивен argonavt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 223
  • Населено място: Ботевград
origo е прав . Ще се повредят надписите . Ако е въпрос да търсим съвършена визия трбва да се сканира панела , после да се лъсне добре и накрая наново правене на надписи . Според мен , не трябва . Апарата е стар и няма нищо чудно да личат следите от времето , това е част от чара му . От друга страна в случая , може да ползвате услуга или съвет от професионален художник , те знаят трикове , как да се замаскират максимално подобни „ дефекти ”
0889 926 079 / 0723 66 447

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Благодарение на чудесния ни форум и други подсказки реших когато ми остане време да пробвам следното,леко и внимателно за да не се повредят надписите с много финна шкурка и кече или вълнен плат и след това цялостно лакиране с безцветен лак.Щом имам някакъв резултат ще го споделя за да съм полезен от личен опит.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Колега пробвай. Тук основното е запазването на надписите. Пък за другото е въпрос на майсторлък, а и късмет?
0888981645, 072365106

Неактивен azop_v

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 260
  • Населено място: Ст.Загора
  • очаквай неочакваното...
Благодарение на чудесния ни форум и други подсказки реших когато ми остане време да пробвам следното,леко и внимателно за да не се повредят надписите с много финна шкурка и кече или вълнен плат и след това цялостно лакиране с безцветен лак.Щом имам някакъв резултат ще го споделя за да съм полезен от личен опит.
Не ти трябва шкурка, а длето... Малко и остро. Отнемане на набраздения слой, без прекъсване, до изравняване с основната плоскост. После китче, моливче, или нещо друго. Продават и блестящи, сребърни спреьове, но е малко сложно...

Успех
Timeo Danaos et dona ferentes...

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Аз бих опитал с дремел и кече с полир паста. Имам такава за метал,мога да ти дам.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Добре де Лъчо, колегата да пробва и по твоя метод. Да предположим, ще изглади драскотините, ами тези дето влизат в надписите? От снимките не е много ясно какви и къде са пораженията?.. Дори и да не бяха влезли в надписите, после какво да прави? Какъвто и лакове да нанесе, ще личи много разликата в "обагрянето" да го наречем. За мен, по-добре да си го остави така, натурално?
Гледал съм клипове за реставриране, общо взето забавни, но не става! Личи си, китване, шлайфане, облепват надписи, спрейове, но не е "истинско"
Пък, ако някой предложи, дори приемлива домашна технология, ще го почерпя дамаджана вино (може и ракия)?
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |