| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Още едно допълнение към лабораторията - Генератор ГН-4  (Прочетена 2769 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Днес го взех от Еконт. Благодарности на joro! Малко козметика, нови врътки и едно BNC довършиха нещата. Не съм сигурен, че потенциометъра за регулиране на честотата е оригинален, определено не си отговарят обхвата и скалата, освен в някои крайни точки. Но това не е проблем, все пак играем на слух с приемниците. Ако имам нужда да определя честотата имам брояч и осцилоскоп. С това си допълних уредите. Сега само чакам един LCR метър (http://www.ebay.com/itm/M4070-AutoRanging-LCR-Meter-Up-to-100H-100mF-20MR-1-accuracy-SMD-clip-probe-/321059825807?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac0a8288f) и съм готов като цяло. Следващи стъпки са високоволтово и нисковолтови захранвания в една кутия, направени като хората. И един DDS генератор + подобрен честотен брояч в друга.
Имам една молба - МОЛЯ ЗА СХЕМИ НА ГЕНЕРАТОРИТЕ! Нито на ГР1 намирам, нито на ГН4. Зная, че на ГР1 е някаква стандартна, но ми се иска да я имам, а на ГР4 си трябва по принцип.
Успехи на всички!!!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Честито ! Хубаво е човек да има уреди ,че без тях е мъка .  :good:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Благодаря! Техниката улеснява много ремонта, въпреки че сума ти време бях без НЧ генератор. Оп, излъгах! Имам 800Хц изход от ГР1.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен pilot_ts

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Търся схема на ГН4.
Имам и аз такъв.
Честотата е добре, но при повишаване на нивото едното рамо на синусоидата  е доста изкривено.
Нещо не е наред с изходното стъпало.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Честито! За честоти до 100к използвам самоделен генератор с мост на Вин и не мисля че ми трябва такъв сандък, макар и част от историята. Моя не е нито особено стабилен по честота, нито по амплитуда, даже чат пат се разтрептява амплитудата, трябва да го оправя че е на експериментална платка, но си ми върши идеална работа. Все пак такъв генератор е главно за тестване на НЧУ и за това си върши работата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Честито!
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |