| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Детекторен радиоприемник  (Прочетена 61890 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #315 -: 04 Януари, 2017, 07:17:02 »
Галенит съм правил във фурната от оловни стружки и сяра. После се чупи да има лъскава страна и със заострена пружинка се дири точката... Но да имаш под ръка германиев точков и да се занимаваш с тоя зор - не го разбирам. Който го е правил знае колко е пипкаво и трудно за постигане на добър резултат. Чуствителността е макс 30% от точковия.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #316 -: 04 Януари, 2017, 17:22:58 »
Освен това при галенита бързо се окислява контактната точка.За това имат и пружинка и след всяко включване се търси нова точка на детекция.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #317 -: 21 Февруари, 2017, 01:30:01 »
Имам едно питане, чета темата от началото искам отдавна да пробвам с детекторен приемник.
За да не пускам нова тема за сега искам да питам
Има ли колеги покрай Велико Търново? 
Ще мога ли да чуя нещо в тоя район с такъв приемник?
Имам някой друг кондензатор и диоди от които мисля, че двата по големите са такива германиеви точкови. Нямам високоомни слушалки.  Имам тел едножилна пелке ама е тънка към 0.12мм. Имам и емайлирана всякакви размери.
Прилагам снимки на наличните части в атача. Ако е необходимо ще си пусна нова тема.

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #318 -: 21 Февруари, 2017, 08:38:57 »
Тая сутрин пред работа пробвах и хванах хоризонт на средни вълни с добро качество без смущения. От Стражица ВТ област съм. 
Това от кой предавател е.

dakata.radio

  • Гост
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #319 -: 21 Февруари, 2017, 08:44:46 »
От видинския - единственият средновълнов в България. Пробвай довечера, когато "излязат" румънските. Те се ловят перфектно в голяма част от страната, в пъти по-добре от "Хоризонт"

Неактивен lampamp

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 400
  • Населено място: Стражица
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #320 -: 21 Февруари, 2017, 10:15:18 »
А хващаше и доста други, беше си наситено. Мен ме интересуват повече руска реч и българска

dakata.radio

  • Гост
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #321 -: 21 Февруари, 2017, 12:51:20 »
Май има няколко руски станции на СВ. Български - само "Хоризонт" от Видин. Всичките останали са най-вече румънски.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #322 -: 21 Февруари, 2017, 15:17:36 »
Абе ако не се лъжа транс световно радио на СВ се хваща доста добре и има емисии на български. Това по спомени може и да греша за емисиите на български но нещо такова ми е останало в главата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Плевен
Re: Детекторен радиоприемник
« Отговор #323 -: 21 Февруари, 2017, 20:40:42 »
Транс Световно Радио още излъчва на български език през зимното часово време от 20.00 до 20.30 а лятно часово време 21.00 до 21.30 1548kHz.Предавателя е в Молдова

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |