| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио скали  (Прочетена 46388 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Радио скали
« -: 14 Февруари, 2013, 16:58:04 »
Някои от вас знаят, други - не. Затова отварям тази тема. Форума има сайт на адрес http://www.sandacite.com и там има раздел СКАЛИ. Това са скалите, които съм направил до сега като изключвам тази за Орион 232 мисля беше модела. Преди малко добавих нова скала по заявка на колега от форума.


http://www.sandacite.com/wp-content/uploads/2013/02/pmc10.jpg

Моля, който има радиото да ми каже какво е името на града под Белград.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #1 -: 14 Февруари, 2013, 21:51:37 »
Туй не е град, бре!  British Broadcasting Corporation
Благодаря за скалата, но какво се прави после, за да стане нормална и от джам.  :D
Не виждам надпис СВ. Дал съм го на чертежа.
 
« Последна редакция: 14 Февруари, 2013, 21:54:58 от bojitchko »

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1034
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Радио скали
« Отговор #2 -: 14 Февруари, 2013, 21:54:56 »
А някой от форума дали се е специализирал вече за изработване на скали?

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 350
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #3 -: 14 Февруари, 2013, 21:56:38 »
Мано, над Белград пише Истамбул, не трябва ли да е Истанбул?

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #4 -: 14 Февруари, 2013, 22:16:34 »
Интересното е, че и двете са верни.  :D

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Радио скали
« Отговор #5 -: 14 Февруари, 2013, 22:26:25 »

има доста сайтове със скали , ето един
http://www.rmrl.de/
може да се търси с гугъл в нета ,като се напише "glass radio scale"
https://www.google.bg/search?hl=bg&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1366&bih=646&q=glass+Tuning+Dials&oq=glass+Tuning+Dials&gs_l=img.12...3027.3027.0.4414.1.1.0.0.0.0.98.98.1.1.0...0.0...1ac..3.img.qI8TK-_hK-I
или "mende glass radio scale" ако радиото е модел Менде /например/
дори и да ги няма оригиналите ,може да се направи заготовка като се знаят размерите на стъклото ,вида на обхватите,езика на който са надписите и марката на радиото, ако има отвори в стъклото - тлябва да се посочат точно къде са ,общо взето не е проблем скалата ... имам едно Менде с пукната скала ,като я направя ще я покажа :hi:
« Последна редакция: 14 Февруари, 2013, 22:33:51 от Simo »

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио скали
« Отговор #6 -: 14 Февруари, 2013, 22:33:21 »
Туй не е град, бре!  British Broadcasting Corporation
Благодаря за скалата, но какво се прави после, за да стане нормална и от джам.  :D
Не виждам надпис СВ. Дал съм го на чертежа.
[/quot

 А какво се прави после ..... -  Качваш фаила на диск или флашка и носиш в най- близкото рекламно студио , срещу около два лева ти  разпечатват скалата на прозрачно самозалепващо фолио , но е необходимо да обясниш че образа трябва да е огледален , та като го лепнеш от вътрешната страна на джама да е нормална визията , а и да им зададеш един размер - ширина или височина . Съотвено ти е необходим и джам с необходимия размер , и те такааа

https://plus.google.com/photos/112689839263995608211/albums/5822607742417202369
« Последна редакция: 14 Февруари, 2013, 23:03:17 от deniz5612 »

Неактивен veni valchev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: lom
Re: Радио скали
« Отговор #7 -: 14 Февруари, 2013, 23:11:48 »
Здравейте компанията :drinks:
Понеже някой ме репликира, че съм объркал форума (поне за мен разбрах, че се отнася) искам и аз да кажа нещо, а дали ще ме резнат модераторите-от тях си зависи :blum1:
И аз харесвам стара електроника. Гледам-повечето тук коментират само ПИРИН и БОТЕВ. Прекрасни модели но и най-елементарните за ремонт. Още на времето- б аба ми, която беше говедарка и без грам познания по техническа грамотност, а аз бях дете - сменяше някакви лампи когато на Ботева започваше да му вие хетеродина и дядо ми не можеше да слуша КОРИТАРОВ по Свободна Европа или пък когато СОФИЯ59 започваше да губи обща синхронизация.
След години разбрах, че някой я беше обучил за дефектите на ЕЦХ81. Работил съм по тези лампови техники и любителски както и професионално из сервизите в социализЪма.
Електрончета, Темпчета.. - там е малко по-висш пилотаж в ремонтите - хибридни изпълнения, нагъчкани знайни и незнайни модули и блокове, интересни специфични дефекти.
А аз ще споделя няколко специфични дефекта в модификациите на Пирин шасито. Няма да уточнявам, че електролитите от стареене вътре са станали на торище и плачат за подмяна.
1. Палят се незнайно защо мощните резистори в захранването?? Ами има окъсил проходен кондензатор до филтровите кондензатори - проходни кондери-тръбичка керамична, минава кабелче през нея, а корпуса и е замасен.
Шробив правеха често и с резачките клещи просто махахме масата им.
2. Много, ама много често окъсяваше буксата на отклонителната система;
3. Няма високо напрежение към кинескопа?на качулките на ПЛ500 и демферния диод прехвърля нормално искра като им доближиш изолирана отвертка, бобини здрави..кинескоп отпушен, шаш и паника .Решението е в подмяната на пробил от към изолация високоволтов кабел, който снема ток за отопление от ТХО на високоволтовия изправител - често срещан специфичен дефект и ако няма кой да ти подскаже - много се измъчваш, защото високоволтовия изправител по принцип почти не свети както другите лампи и не може да се забележи дефекта на око.
4. Всичко по вертикал е супер и проверено, кондензатори подменени, но картината по 2 пръста от горе и от долу трепти, подгъва се, лека завеса прави. Доста време ни отне да разберем, че е дефектен един варистор вътре в отклонителната система.. Премостваш го и пей сърце.
Ае на здраве :drinks:

От mano:
Колега, какво общо има заглавието на темата с това, което сте написал ?
« Последна редакция: 18 Февруари, 2013, 21:30:58 от gabo »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #8 -: 15 Февруари, 2013, 09:25:31 »
Туй не е град, бре!  British Broadcasting Corporation
Благодаря за скалата, но какво се прави после, за да стане нормална и от джам.  :D
Не виждам надпис СВ. Дал съм го на чертежа.

Аз го разчетох като ВВС Военно Въздушни Сили :) Важното е че съвпада.
Оправил съм и СВ и ВКЛ / УСИЛВАНЕ, презареди картинката с F5. От тук следва, печатиш на фолио и лепиш на стъкло. Размера на скалата е ТОЧЕН и може и да не им обясняваш колко на колко трябва да бъде а да се водят от файла, който съм направил. Ако смятяте, че цветовете не са точни, сега е момента да ме коригирате.
« Последна редакция: 15 Февруари, 2013, 09:28:59 от mano »

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Радио скали
« Отговор #9 -: 15 Февруари, 2013, 09:34:07 »
Ето снимка на моето радио и скалата му. Има известни разлики, може би защото е за износ.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #10 -: 15 Февруари, 2013, 09:42:27 »
Благодаря колега, видях една груба грешка на най-долната лента :)

ОПРАВЕНО

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Радио скали
« Отговор #11 -: 15 Февруари, 2013, 09:44:30 »

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #12 -: 15 Февруари, 2013, 09:50:58 »
Благодаря Валери, така го бях направил първоначално, но после видях, че колегата, който поръча скалата ми е написал и ВКЛ / УС.... Сега го махнах и приближих малко надписа СВ в края, че беше много раздалечен. Цвета на фона нещо ми се види неправилен. Взех от твоята снимка цвета и го наложих върху моята. Мисля, че започна да се получава.
« Последна редакция: 15 Февруари, 2013, 09:55:26 от mano »

Неактивен veni valchev

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: lom
Re: Радио скали
« Отговор #13 -: 15 Февруари, 2013, 12:23:07 »
Ами колега,трудно се ориентирвам в сайта..трябваше ми регенерацията на руски кинескоп,но не е намерих :dance:

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #14 -: 15 Февруари, 2013, 14:02:42 »
Ами колега,трудно се ориентирвам в сайта..трябваше ми регенерацията на руски кинескоп,но не е намерих :dance:

По-скоро в тази тема:

http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,59.0.html

 :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |