| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио скали  (Прочетена 45377 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #15 -: 15 Февруари, 2013, 21:33:27 »
Размера на скалата е ТОЧЕН и може и да не им обясняваш колко на колко трябва да бъде а да се водят от файла, който съм направил.

Това малко не ми е ясно.  :) Как се получава точният размер? Това, което виждам на екрана, е по-голямо от оригинала.

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио скали
« Отговор #16 -: 15 Февруари, 2013, 21:40:46 »
Хората там ползват корелдрайф , та дай им един от размерите , и ще ти я направят - пък който каквото ще да ти хортува  8)

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #17 -: 15 Февруари, 2013, 21:53:41 »
Това малко не ми е ясно.  :) Как се получава точният размер? Това, което виждам на екрана, е по-голямо от оригинала.

За растерни изображеня:
ppi (pixels per inch) - пиксели/точки на инч.
Ако във файла има 600 точки по хоризонтала и е зададена 300 ppi, при печат ще се получи дължина 2 инча. Ако се зададе 100 ppi при печат ще имаме 6 инча. И в двата случая изображението на екрана е едно и също :)
При векторните е по-различно.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радио скали
« Отговор #18 -: 16 Февруари, 2013, 06:37:48 »
Цитат
Благодаря за скалата, но какво се прави после, за да стане нормална и от джам.
После ... по Софето дал Бог фирми и фирмички дето печатят върху всичко. Достатъчно е са се поинтересуваш за някой който се разправя с флексопечат (обикновено правят сувенири) и да му дадеш файл с размерите и графика и не е проблем... освен пазарлъка после.  ;)
п.п 0 Понеже и аз искам да си направя някоя и друга скала може да направим кооперация с няколко човека за да излезе по-евтино.
п.п. 1 Казвам дал Бог, допълвам - взел Дянков - сега като погледнах май не са толкова много. От хилядите гаражни печатнички за всичко  май са останали на пръсти да се броят. Д......... и кризата с....... !!!   :diablo:
Омраз!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Радио скали
« Отговор #19 -: 16 Февруари, 2013, 12:12:14 »
Не откривам на RMRL.DE скалите, но открих австрийски сайт(RADIOTEILE.AT) за електронна търговия ,където освен другите неща предлагат и оригинални скали за разни апарати-повече австрийски, има и за ТЕЛЕФУНКЕН, ФИЛИПСи др. Няма да излезе много на сметка доставката, но Австрия не е много далече...

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #20 -: 16 Февруари, 2013, 21:31:46 »
Някой от нашите искаше да си разпечата скала на домашния принтер. Какво ще стане ако пусна на принтера тази скала? Работи с А4, а тя не се събира.   :mad:

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #21 -: 16 Февруари, 2013, 22:01:21 »
Добре е да ползваш програма, която може да принтира изображенията в оригиналния им размер, а не да ги скалира до размерите на листа примерно. Сигурен съм обаче, че в София има много места, където могат да ти пускат скалата на А3 прозрачно самозалепващо фолио и даже ще събереш поне 4-5 скали една до друга. В Пазарджик ми взимат 6-7лв на лист А3.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #22 -: 16 Февруари, 2013, 22:14:06 »
"Божичко",
стъкла за скалите режа в Кристиан Нейко на България,до новия мол,срещу Била.
Даваш им размера,къде трябва да са дупките за врътките,дали го искаш шлайфана и т. н. и ти го правят ,най-често за ден два.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #23 -: 17 Февруари, 2013, 21:27:17 »
А стига, бе!
За разпечатката ми искат 9лв, за стъклото при Нейко, сигурно десетина лева, работата на Мано, моята работа, изхабена клавиатура, мазоли по пръстите, загубено време... ???
Най-добре си е със счупена скала!  :D

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио скали
« Отговор #24 -: 17 Февруари, 2013, 21:32:37 »
Много скъпчии по Софията бре  :diablo:

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио скали
« Отговор #25 -: 17 Февруари, 2013, 21:45:32 »
Изработвам емблеми и скали за радиоапарати посредством технология лазерно гравиране

Използвани материали:
- стъкло
- безцветен плексиглас
- двуслоен акрил

Цената зависи от сложността и големината на скалата.
За контакти: тук на лично или на телефон 0883 323 386 след 17:30 часа.

В. Кирилов, Пловдив
« Последна редакция: 17 Февруари, 2013, 21:48:55 от deniz5612 »

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #26 -: 17 Февруари, 2013, 21:50:34 »
А стига, бе!
За разпечатката ми искат 9лв, за стъклото при Нейко, сигурно десетина лева, работата на Мано, моята работа, изхабена клавиатура, мазоли по пръстите, загубено време... ???
Най-добре си е със счупена скала!  :D

На мен ми взимат 7лв цветно А 3. Стъклото ще е около 2лв някъде. Имай предвид, че на А 3 ще се съберат поне 4 такива скали, така че едната ти излиза 2-3лв.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #27 -: 17 Февруари, 2013, 22:00:00 »
Дето ми трябва само една.  :)
Вярваш ли някой да тръгне да реже джам, особено с такива размери и такава точност и после да пробива два отвора с риск да го счупи, после да заглажда режещи части...Ами той ще се изсмее и на 10 лева. За два лева няма да го направи и бившият квартален джамджия. Решението е елмаз, куп стъкла, един ден тренинг и в края му, може да се получи нещо, не много точно, но вършещо работа.  :)

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио скали
« Отговор #28 -: 17 Февруари, 2013, 22:06:50 »
Забравих за отворите, без тях в 2лв поне в Пазарджик. Имат много парчета, които не стават за никъде и с радост ще ти резнат. На мен са ми рязали за 504, знаеш колко е голямо. Даже не искаха пари да ми вземат, но аз винаги оставям по лев-два.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Радио скали
« Отговор #29 -: 17 Февруари, 2013, 22:16:10 »
В кристиан Нейко отворите ги правят на машина.И са перфектни.Размерите са с точност до милиметър.Това не могат да го направят в кварталната джамджийница.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |