| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с лампомер Л1-3.  (Прочетена 2257 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sanduk

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 30
  • Населено място: Плевен
Проблем с лампомер Л1-3.
« -: 13 Януари, 2014, 20:12:06 »
Привет!
До скоро ползвах съветския лампомер Л1-3 без никакви проблеми, но днес при опит да измеря пентод 6П14П се оказа, че не ми изкарва напрежение на 2-рата решетка (-Ug2).
Някакви предположения? Не искам много, много да го ръчкам аз.
От Плевен съм.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Проблем с лампомер Л1-3.
« Отговор #1 -: 14 Януари, 2014, 11:40:36 »
Допускам късо-увиснала решетка 2 ра на лампата.При извадена лампа провери има ли напрежение на 2 ра решетка.Ако лампата е ползвана на цветен телевизор там положението е хоризонтално и е възможно увисване на решетка.По принцип трансформатора тоест изводите за анодно и втора решетка са едни така,че е възможно ограничително съпротивление само.Ако не си го държал много е възможно да не е опечено до прекъсване.Провери и пиши. :empathy2:

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 388
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Проблем с лампомер Л1-3.
« Отговор #2 -: 14 Януари, 2014, 14:06:26 »
Как са предпазителите на лампомера?

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Проблем с лампомер Л1-3.
« Отговор #3 -: 14 Януари, 2014, 19:48:54 »
Пробвай с друга лампа на друг цокъл :) Много "весел" спомен имах преди няколко месеца  точно  с този лампомер , токов удар като веригата се затвори през двете ми ръце , и заради това бях го отписал - проблема беше същия . Но когато го върнах на собственика решихме пак да го пробваме , взе първата резервна лампа от комплекта , която за късмет се улучи да се включва в друг цокъл и взе , че не само да  тръгне това отрицателно преднапрежение -Eg  но и да се регулира  . Явно проблема е бил в цокъла.  Иначе няма нищо трудно в отварянето , всичко се държи на винтчета и плъзгащо се шаси . Но всичко е много нескопосано направено на кабелни снопове с еднакъв цвят и много е трудно самото проследяване на връзките.

Пожелавам ти успех !

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |