| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Честотомер и Сигнал Генератор за настройка на Радиоприемници  (Прочетена 32482 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
mirkata, мисля че грешно си разбрал колегата. Той няма нищо против да правиш реклама на каквото и да било, щом това е добре дошло за участниците във форума. Аз също съм ЗА рекламирането на продукти, които вършат работа и са изпитани. Рекламата не е забранена.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Имам честотомер по тази схема;
http://ra4nal.qrz.ru/ch2.shtml
По голям е от другите но е правен преди няколко години.
Даже ми останаха и излишни платки,понеже ми ги правиха машинно и поръчах повече.

Неактивен mirkata

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Хасково
mirkata, мисля че грешно си разбрал колегата. Той няма нищо против да правиш реклама на каквото и да било, щом това е добре дошло за участниците във форума. Аз също съм ЗА рекламирането на продукти, които вършат работа и са изпитани. Рекламата не е забранена.

Разбрах, че наистина погрешно съм разбрал посланието на първото изречение от поста на Pichaga933, сори .
Заблуди ме това, че нямаше нещо, което да ме подсети, че това не е укор към мен.Ако имаше поне една емотиконка  :) , ето такава, щях да разбера.
Разбира се, че не се чувствам обиден  :drinks:

То стана като в оня виц за гинеколога.
Връща се гинеколога в къщи след работа, достатъчно почерпен. На стълбището няма осветление. Пъха ключа в дупката, ама все не може да я уцели.
- Еййй, недосетливи хора бе, поне едно косъмче да бяха сложили.... :lol:
Който може, го може.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
След LC метъра ми остана един ПИК 16F84A и реших да сглобя това честотомерче
C:\Documents and Settings\georgi\Desktop\Chestotome ruski\Частотомер - цифровая шкала на PIC16F84 (LED)_ Самодельный частотомер на микроконтроллере.mht
Бях си купил една платка с цифрови индикатори и други чипове за 1 левче от Пловдивския битак. Схемата е елементарна по въпроса с програмирането е точна . Аз въведох някои мои допълнения които не влияят на качеството повече на сигурноста . Освен това на мен се наложи да ползвам индикатори с общ катод . Ако някой реши да го повтори да ми пише с радост ще го консултирам. На практика за направата на това нещо съм купувал само контролера другите неща ги имах .Но дори и да ги купиш са стотинки. Както написах става и с двата вида индикатори.
« Последна редакция: 18 Януари, 2013, 10:54:26 от pana »

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
А като цифрова скала ползваш ли го ?
Защото май ще се наложи и аз да го правя заради скала
Аз преди години бях направил от същият сайт по-големият честотомер със 80с31 чип.
Даже и платки бях поръчвал в платкаджийница.
имам готови платки  за него ако някой има мераци да прави да се обади.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
То това е идеята за ползване на цифрова скала. Иначе аз съм си правил през 80 години когато беше ерата на ТТЛ логиката . Тези с контролера са хубави но онзи съм му задал функциите на управлението апаратно. Регистъра на индикацията се зарежда непрекъснато всяка секунда и индикацията не мига. Правил съм му специално входно устройство с 72733 но обхвата е ТТЛ. Тези печелят класацията че са елементарни. Но като качество стария ми харесва повече.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Имаше производство на Млад Конструктор,още ги правят обаче ги пращат само по пощата :)

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Предполагам става въпрос за тези с контролерите.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Имат такъв кит,честотомер и цифрова скала едновременно.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Търся схема на такъв който да има въведени вътрешно повече междинни и да се избират според моментните нужди.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1619
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Аз използвам честотомера на Неомонтана. Вградил съм го в маломощен предавател на СВ с който настройвм СВ диапазона
на радиоприемниците и МЧ. Недостатък на всички готови КИТ-ове е, че не могат да се превключват да показват дължината
на вълната (на много от старите приемници скалите са в "метри"). Говорих с представител на Неомонтана, който ми каза, че са
преустановили производството им и няма кой да разработи такъв софтуер за ПИК-а. Да се уча тепърва да пиша програми за
ПИК-ове само заради един честотомер не си струва. Така, че ако някой може да направи една такава програмка за някой от
готовите КИТ-ове, ще е най добре. Примерно за едноредовите дисплеи превключването честота - дължина на вълната може да
става от джъмпер или външен ключ, а при двуредовите - на първия ред честотата, а на втория дължината на вълната. Мисля, че идеята си струва да се обмисли.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Честотомера в мултицетите не е цифров честотомер, а е най-обикновен преобразувател честота - напрежение (тахометър) това обуславя ниската му точност и неприложимостта му в каквото и да било смислено.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Зависи от мултицета :) в някой си е цифров

Неактивен Илиян Тенев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: София
Здравейте.
Някой може ли да даде link към кода за програмиране на http://www.dakev.org/wordpress/wp-content/uploads/2012/04/frequency_meter.png

Благодаря.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |