| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: SONY TC-580  (Прочетена 1487 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GIBO

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: Чирпан
SONY TC-580
« -: 05 Декември, 2016, 12:05:16 »
Имам го от 20-ина години ,но рядко го използвам.От години започна да свири само наляво и сега се заядох с него.Почистих де що открити превключватели има и сега като е студен работи и в двете посоки ,но след малко превключва надясно и да натискаш левия клавиш пак тръгва надясно.Имам дългогодишен опит с магнетофоните ,но този се запъна .Големият соленоид ,който превключва посоките се управлява от малко реле .На бобинката му се подава напрежение , което след малко пада и релето отпуска ,а оттам и соленоида и остава в едната посока.Интересното е ,че напрежението на минусът на бобинката започва да се доближава до плюса, което води до все по-малка разлика между двата края и то се отпуска .Схемата я има в Електротаня,но лошото е ,че на платките елементите не са надписани .Много от ключовете са затворен тип, тези в които се съмнявах съм ги премерил .

Неактивен GIBO

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 20
  • Населено място: Чирпан
Re: SONY TC-580
« Отговор #1 -: 05 Декември, 2016, 17:54:23 »
Ето и схемата:
http://dox.bg/files/dw?a=7e3815e8a0

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
2033 Прегледи
Последна публикация 16 Януари, 2013, 12:10:48
от drago
7 Отговора
1891 Прегледи
Последна публикация 03 Октомври, 2015, 16:45:27
от cmdj7
1 Отговора
917 Прегледи
Последна публикация 19 Ноември, 2015, 21:20:04
от barlog
1 Отговора
819 Прегледи
Последна публикация 29 Ноември, 2016, 01:18:24
от NothingElseMatters
13 Отговора
4287 Прегледи
Последна публикация 24 Октомври, 2018, 22:40:02
от radulan

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |