| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Опера 3  (Прочетена 5353 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Борислав

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 106
  • Населено място: Габрово
Re: Опера 3
« Отговор #30 -: 13 Септември, 2018, 21:38:21 »
Ами не е подвит много. Беше тъмен отдолу но го бутнах малко с долния магнит.
Какъв е този телевизор или радио, на който не може да спи котка?

Неактивен Борислав

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 106
  • Населено място: Габрово
Re: Опера 3
« Отговор #31 -: 13 Септември, 2018, 21:48:16 »
Това е от тази вечер
Какъв е този телевизор или радио, на който не може да спи котка?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Опера 3
« Отговор #32 -: 13 Септември, 2018, 23:12:34 »
Красавец, готов е. Само един въпрос имам какво е  напрежението след селеновия изправител, щото ако анодното падне стават разни странични ефекти ? То с нашето завишено Мрежово в момента от 245 като е предвиден за 220, би трябвало лекия спад от износения селен да се е компенсирал, но е хубаво да проконтролираш.

Ок и още един въпрос>
Проверил ли си схемата за отоплението на кинескопа, да не  е модифицирана, че на доста опери е с цел да светят повече екраните, което им скъсява още повече живота?

И един съвет, Намери металния капак на кутията за Високоволтовия блок и лампи за ТХО, че хвърля Beta лъчи яко и ако кафеза не ги поеме ти замърсява помещението по доста страшен начин особено ако имаш малки деца и го държиш вкъщи, мерил съм външно с брояч лъчението на такива лампи и работата хич не е хубава.
« Последна редакция: 13 Септември, 2018, 23:24:55 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Борислав

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 106
  • Населено място: Габрово
Re: Опера 3
« Отговор #33 -: 14 Септември, 2018, 07:24:25 »
Селена е изпукал още едно време и са му сложили руски грец като шоколадче. Аз съм го осветлил и може да се затъмни доста.
Какъв е този телевизор или радио, на който не може да спи котка?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Опера 3
« Отговор #34 -: 14 Септември, 2018, 18:31:31 »
Абе излъчването от високоволтовия изправител DY86 или подобните няма да го спре с една ламарина, така че да не се занимава!
А относно завишено отопление при Опера - наистина направи измерване на отоплението на кинескопа дали е близо до 6.3 волта, защото и аз съм виждал завишено отопление чрез втриване на графитен прах и грес в зеления ограничителен резистор. Така че провери.
Руските грецове „шоколадче“ много често са си точно 4 селенови стълбчета в общ корпус. Виж как е свързан, защото в този телевизор ти трябва еднополупериоден изправител, докато грец-а е мостов.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Опера 3
« Отговор #35 -: 14 Септември, 2018, 19:13:49 »
Излъчването там е предимно рентгенови лъчи,ламарината стига.Не е добре да маха тенекията.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |