| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Лампова УКВ приставка  (Прочетена 2109 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Лампова УКВ приставка
« -: 11 Февруари, 2019, 22:20:15 »
Попаднах на тази схема в сайта на Дидо(да е жив и здрав).
Ако някой от знаещите,  може да оразмери бобините и(или)някой с апаратура да изпита схемата, може да се монтира в старите апарати...

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #1 -: 11 Февруари, 2019, 23:24:29 »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #2 -: 12 Февруари, 2019, 00:04:33 »
Укв приставка към приемник Wega Tubingen GW.Схемата си е работеща.Трябва ти Гриддип метър да ги докараш.Посметки няма да се получи.Всичко зависи от монтажа.Преди години бях пуснал подобно регенераторче тук във форума.Тук има по четлива схема http://www.soundup.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=4006:wega-tubingen-ukw&catid=46:library-scheme-ind&directory=1

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1616
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #3 -: 12 Февруари, 2019, 00:57:08 »
...

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #5 -: 12 Февруари, 2019, 17:39:02 »
Иване,ако ще сиправиш такава приставка,ето това пробвай.Пише всичко каквото трябва,работи добре.Последното сам разбираш е според майсторлъка,укв-то е гадория от към монтаж :)
Правил съм го преди време,имаше тема тук във форума.
http://members.iinet.net.au/~cool386/6c4/6c4.htm

111241-0

Активен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1525
  • Населено място: Варна
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #6 -: 12 Февруари, 2019, 22:05:13 »
Иване,ако ще сиправиш такава приставка,ето това пробвай.Пише всичко каквото трябва,работи добре.Последното сам разбираш е според майсторлъка,укв-то е гадория от към монтаж :)
Правил съм го преди време,имаше тема тук във форума.
http://members.iinet.net.au/~cool386/6c4/6c4.htm
Пробвал съм такива еднолампови схеми, но резултата е винаги много слсб, затова попитах за тази фабрична схема и дали не може да се изпита.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #7 -: 14 Февруари, 2019, 16:11:57 »
Със сигурност ще е критична от към настройка и монтаж. То както подразбрах, не е конвертор от един обхват на друг, ами си е регенеративен приемник. В днешната УКВ обстановка се съмнявам да даде добри резултати, поне не без доста усилия и опит.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен veso74

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 339
  • Населено място: Силистра
  • LZ2WSG
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #8 -: 14 Февруари, 2019, 17:07:41 »
В края на 2011-та от любопитство пробвах посочената схема. "Хвърчащ монтаж", с еднометров проводник за антена, градски условия, при десетина станции в ефира пее почти нормално (чувствителност, избирателност като от еднолампов преобразувател).

Лампа 1/2 ECC84, 200V. Единствената разлика при мен беше резистора в решетката: с 470 KОма и лампа ECC84 приемането беше по-добре. Отоплението не бива да се заземява.

От експеримента оставам с положителните емоции ;).

Пробвайте, слушайте, споделете резултатите от експеримента :flag_of_truce:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Лампова УКВ приставка
« Отговор #9 -: 14 Февруари, 2019, 19:04:25 »
Връщате ме към неща от преди доста години.Тук бях пуснал тема https://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=120.msg309#msg309
За съжаление това шаси или съм го раглобил или я захвърлено някъде.
Ще взема да видя някое ламаринено шаси и да налепя нещо да пробвам пак какво ще се получи.Имах идея да пъхна регенератора в корпус от укв блок.Тази на veso74 е интересна.Ще видим какво ще се получи.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |