| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ново правило в раздел Купувам/Продавам  (Прочетена 9961 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #15 -: 13 Март, 2019, 18:17:11 »
Здравейте господа !
   Преди година дадох мнение за подобни рестрикции в една тема и бях оплют. Стана ми доста неприятно но си замълчах......
Радвам се че узряваме с времето......  и да провокирам още малко размисъл..
  Като говорим за "стара" и "ретро" техника добре е да си имаме критерии колко старо трябва да е и кое е "ретро"
При ретро колите например границата е 30г. ако не се лъжа а при нашите сандъци ?!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #16 -: 13 Март, 2019, 18:19:44 »
Уважаеми Г-н Габо,да се надявам,че няма да ме цензурирате
.Нямам 10 смислени публикации,като например що е то"тази година полупроводници,а от догодина цели проводници"другари и другарки.Искам правилно да ме разберете. От 2306 едва ли и 10% са на нивото на Origo или Ahedproductins ,не ги познавам,но им се възхищавам,на знанието и умението. Но какво да правят другите,намерели "сандък" или кутия с "чаркове",да ги изхвърлят или ....Или да им предложа учебника"Основи на електрониката"по който съм учил в началото на 70-те.за да могат да развият поне 10 смислени теми. Преди две години открих"Сандъците" и не е имало ден без да го прегледам с радост в душата,че все още има хора далече от злобата и пошлостта на ежедневието.Не съм срещал злоупотреби в раздела,но ако някой предложи чорапи и потници,нека бъде ЗАЛИЧЕН.Поздрави.....и аз обичам бира.
Винаги съм отворен за диалог и смислени разговори. Ето, отговарям Ви директно - :
1. Не сте срещали злоупотреби, щото Екипът на форума не спи понякога досреднощ, докато се разправя на ЛС с някой 'търгаш', че му няма темата.
2. Какво да правят другите намери "сандък" или "кутия с чаркове" ли? Ами същото, каквото биха направили ако намерят велосипед, стари 5 лв. желязни, пирон забит в дъска или тенекия от сирене - кеф им да си ги ползват, кеф им да ги продават. Аз не мога да казвам на хората какво да правят с намереното. НО!!! Намекът Ви, че точно тук трябва да доприпкат с "чудесната находка", за да споделим и ние с тях неочаквано споходилото щастие, ще го оставя да премине незабелязан от мен  :lol:

Виждам голямо техническо тесногръдие  :o :o в някои от коментарите към един не-толкова съществен раздел от сайта , или съществен за
единици редовни потребители  :D :D
Преди всичко  , слага край на дискусията...
И чисто риторично:
Колкото повече неща се предлагат, толкова шанса да има нещо за колекция става по-голям.... 8) 8)
Вдигането на ценза за раздел "Купувам/Продавам" има спорна успеваемост ...
Пак отговарям и то пишейки бааавноооо, за да го прочетете и асимилирате - Ние Не Сме ТЪРГОВСКИ форум, това, че го има този раздел тук е плод на нечовешките усилия на другите от екипа, да ме възпират ежемесечно от детската ми мечта - да го закрия :) Има сайтове с огромен бюджет, специализирани както за Търгове, така и за преки продажби, там може да намерите всякакви ценности.

И за да спрем ненужните мрънканици (не че ми пречат де, темата я пуснах Информативно, като един истински тиранин, ни най-малко не ме интересува какво ви е огорчило), подгответе се психически, че след известно време Търговският раздел наистина ще изчезне, щото тенденцията на НАП да търсят пари навсякъде се засилва, все повече и повече натискат Електронните магазини и не бих се учудил ако утре обявят и тоя форум, че извършва Търговска дейност по смисъла на закона (предлагат се стоки, има цени, купува се, продава се) и решат че трябва да им плащам ДДС и Данък на извършените сделки.
Та така те  :hi:
Надявам се, с тая некратка реплика да съм наместил на по-будните колеги мисленето.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #17 -: 13 Март, 2019, 19:37:30 »
Колегата barlog посочи един проблем,кое да наречем стара електроника.Радио апарати,телевизори.компютри и всичко каквото се сетите не остарява "морално" еднакво за едно и също време.Така мисля аз.Ако решите кое е и кое все още не е ще съм ви много благодарен.Опитвали сме да определим критерия за ретро.Gabo  е прав за това което написа.Аз като модератор съм трил какви ли не обяви,имало е стари обувки,някакви шкафчета и още какво ли не.До сега само памперси и тоалетна хартия не са се опитвали да продават :) Гледам да ги трия навреме,но по някога не успявам.Аз лично смятам че каквото и да е произведено след 2000-та година не е ретро,слава богу моето мнение не е меродавно :)
« Последна редакция: 13 Март, 2019, 19:42:55 от lz2xl »

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #18 -: 13 Март, 2019, 19:47:25 »
Рестрикцията по-скоро цели да намали общия обем, в светлината на едно проблемно развитие на ситуацията с НАП. Разбирам изцяло духа на решението, няма какво да се влагат емоции в това, също така и аз съм си купил бая неща от форума, който са далеч от дефиницията за "сандък", каквато и да е тя. Тук си даваме отстъпки като приятели, понякога си даваме отсрочки в плащането, отнасяме се с разбиране един към друг като познати. Това би ми липсвало, ако изчезне, но ако е надвиснала опасност от гореказаното - това би било бая сериозен проблем. Може да се организираме и да помислим как да си спретнем търговската част, по някякъв друг начин, 100% има доста дискретни варианти. Вярвам, че на всички ще липсва твърдата ръка на модераторите, ако това се наложи. Така че може просто да опитаме да се посвием, за да не се налага. Отворен съм за всякакви разумни решения и ще се съобразя с всичко, което се реши от тоз гиди-тиранин Габо, биреното чудовище, страшилището на скарата, уредника на софрата! Хау!  :D
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #19 -: 13 Март, 2019, 20:01:54 »
 :bravo: :bravo: :bravo: :--- :--- :---
Какво каже Габо да бъде

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #20 -: 13 Март, 2019, 20:05:35 »
Биляне,няма рестрикция човеко :) Ще ти издам една малка тайна която май всички знаят,поне по старите от форума.Теми в който и да е раздел се трият след одобрение и болшинство.Това като в парламента де :) Същото важи и за раздела Купува продава заменя,изключения се правят само за теми грубо неоформени по правилата.Липса на снимки,тук е ясно никой не иска да го прецакат.Липса на обявена цена,тук всичко пак е ясно.Ние не сме търг.Дублиране на една и съща стока в няколко теми.Примерно пуснал някой нещо за продажба преди време и забравил къде е,вместо да си я намери и ъпне пуска нова тема.Това пак е ясно защо,всеки може да нацвъка n брой теми с еднакво съдържание.Понякога напомням,понякога махам.Въобще преди много време имаше и такова мнение,да махнем раздела изобщо.Не обвинявайте Gabo,там тирана съм аз :master2: Някой ден ще издам книга от съобщения на лични :) от недоволни"продавачи" Шегичка,ама не съвсем :)

Неактивен yooo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 182
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #21 -: 13 Март, 2019, 21:15:41 »
Одобрявам по принцип ограничението на търговците до сайта . Има много търговски сайтове за тази цел . Нека предлагат стоките си там .
Но, от друга страна може да предложат части за реставрации и различните ни проекти . Трябва да има някакви правила , които да спазваме .
Добре е ,че администратора го е пуснал като тема та да чуе и нашето мнение . Но , решението изцяло ще е негово и трябва да се съобразим.
Все пак не може да предлагаш чорапи и потници в сайт за електроника . Както казва колега по горе в дискусията .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #22 -: 13 Март, 2019, 21:24:31 »
Уф, чета, чета, мнения всякакви. То така е навсякъде по света, ама у нас си е еб...та! То такива и политиците ни, всеки говори нещо, общо взето обективен и прав, ама...То за това и българската каруца скърца и трудно върви? С две думи: все пак трябва да има някакъв филтър! Дали ще е предложеното от Gabo, възрастта на ретро техниката (както при автомобилите, според FIVA, а от по-лани и у нас, историчесески автомобил трябва да е на поне 30 години) или други препятсвия, но поне хора, които се чудят в колко повече сайтове да си предложат стоката, да не ни задръстват с обявите си. В интерес на истината, има хора, които могат да предложат нещо наистина ретро, за което в продавалниците едва ли ще им обърнат внимание, а за някой от нас да предсавлява интерес. Но в същото време, някои от тях са чули, че има едни, дето им викат колекционери и дават по торба пари за стари неща и решават, че тук им е късмета.
Да приключвам, мисля че първите филтри трябва да са тези, които могат да следят (модератори или не знам какви) кой какво предлага и да преценяват? Вярно, ще има елементи на субективизъм, но не може и да е разграден двор... Интересно ми е да прочета и други мнения?
0888981645, 072365106

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #23 -: 13 Март, 2019, 21:39:19 »
Цитат
щото тенденцията на НАП да търсят пари навсякъде се засилва, все повече и повече натискат Електронните магазини и не бих се учудил ако утре обявят и тоя форум, че извършва Търговска дейност по смисъла на закона (предлагат се стоки, има цени, купува се, продава се) и решат че трябва да им плащам ДДС и Данък на извършените сделки.

Мисля че следва да се запитаме:
В крайна сметка сайта чисто търговски не генерира печалба , към собственика му от раздел Купувам/Продавам или греша ?
Аз не разбирам НАП на какво ще начисли данък "печалба", когато всъщност такава няма.
С извинение : Това не е ли малко много от страна на НАП. Тук все пак не говорим за фирми с търговска дейност,ДДС регистрация съответно.
Може би това всъщност е въпроса.
Раздел Купувам/Продавам е много полезен.
Намирал съм части където не съм успявал другаде.
Нямам желание да засягам никой и се извинявам предварително.
Но нека го разнищим това законодателство...



Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #24 -: 14 Март, 2019, 00:34:43 »
Но нека го разнищим това законодателство...

Колега, и КОЛЕГИ.
КАЗАХ ВИ!!! НЕ ГО Обсъждам с ВАС. Видя се в Британия до къде водят РЕФЕРЕНДУМИТЕ. Тук АЗ решавам ЕДНОЛИЧНО, дали ще платя тоя месец таксата и сайта ще го има, дали ще платя тая година името и сайта ще го има, по същият начин АЗ решавам (а вас само Информирам), дали ще има раздел КОРЕКТНИ потребители да споделят излишни за тях неща.
На повечето колеги не им пука, аз от къде вадя парите 7 години да плащам за да го има тоя сайт, не им ПУКА за хората, дето не спят, за да вкарват в ред нещата,
що на МЕН и на Екипа трябва да му пука, че не могат да си продават боклуците?!?! Те взимат някакви пари, дали печелят или не - не знам, НО АЗ (и целият екип) печелим ЯДОВЕ, печелим СТРЕС, печелим ЗАПЛАХИ по телефона и по е-майла и къде ли не!@?!?!?.

Не съм ДЕПУТАТ да приемам закони, споделих мнение, какво биха тълкували от НАП, не че така ще стане.
Мен ме ДРАЗНЯТ ТЪРГАШИТЕ тук!!! Направихме форума и се събрахме да обменяме Мнения, Съвети, Практики и Идеи........ Сайт за Търговия направи ЕГОИСТА... ако ви е мъчно, май пак го пусна, ходете там.

Та .... с 2 думи, ако влизате в тоя сайт, за да научите нещо ново, да питате за проблем с реставрацията на телевизор, радио или компютър - добре.
Ако влизате, да си пробутвате боклуците - ми  не ми вадете аргументи, аз съм го решил и точка.
Пак ви НАТВЪРДВАМ - ТЕМАТА Я ПУСНАХ ИНФОРМАТИВНО, да не ми напълните пощата, що не може да си продавате старите гащи, вие го обърнахте на РЕФЕРЕНДУМ.
МОЛЯ, престанете да ми давате СЪВЕТИ, ако искате - направете си собствен сайт и форум и там се упражнявайте.
БЛАГОДАРЯ ЗА РАЗБИРАНЕТО!!!!
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 00:42:57 от Gabo »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #25 -: 14 Март, 2019, 01:49:52 »
Като чета, то не виждам хора, които са против това решение.

@ahedproductions- ако целта беше да се спре размяната на резервни части между колегите. Днеска просто като влезехте, търговския раздел нямаше да го има. Нямаше да го има и ламповия раздел,който просто работи и всеки реставратор и любител  му е спестена една огромна мъка по издирването на лампи, като се има предвид, че никой никъде не ги поства систематизирано само тях като елемент, освен тук.

Както е обявено. Ограничението е с цел да се спре предлагането на неща, които нямат нищо общо със старата електроника от, хора които правят регистрация, за да пуснат за продажба 2 стари ютии и един кухненски шкаф.

Аз лично, както Слави го дразни Търговския и мене ме дразни да го виждам във Фиида с Активни теми, и съм си го игнорирал-да не ми се показва изобщо. Щото ми писва да чета за боклуци, които някой намерил в мазето плуващи в миши или човешки фекалии и мисли, че струват минимум 50-100лв ... И с тоя "познавач" трябва да се разправят бате Асен или Gabo.

АКо ви е кеф да си направите продавалник и да си е ваш и да си го модерирате както намерите за добре, ще се радвам да видите малко как е от другата страна на админ GUI-то.  8)
« Последна редакция: 14 Март, 2019, 02:05:21 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Румен

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Плевен
  • 0887 00 66 30
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #26 -: 14 Март, 2019, 08:39:57 »
Според мен това е дискриминация. Обслужват се интересите само на колегите с големи титли във форума. И аз съм техник и бих могъл да споря по технически въпроси с квантови генератори и тем подобни. Това че не помествам нищо, не значи че не преценявам вашите помествания !!! Какво печелите като стеснявате кръга само за " богоизбраните" Ако не харесвате мнението ми, може да ме изключите от форума. Няма да съжалявам!

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #27 -: 14 Март, 2019, 08:45:25 »
@ahedproductions- ако целта беше да се спре размяната на резервни части между колегите...
Такова нещо не съм казвал.
А гиди-тиранин е очевидна шега, ако някой не я е разбрал, има за цел да изкаже точно обратното, както и навява текста след тези думи.  ;)
 :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #28 -: 14 Март, 2019, 08:51:25 »
Според мен това е дискриминация. Обслужват се интересите само на колегите с големи титли във форума. И аз съм техник и бих могъл да споря по технически въпроси с квантови генератори и тем подобни. Това че не помествам нищо, не значи че не преценявам вашите помествания !!! Какво печелите като стеснявате кръга само за " богоизбраните" Ако не харесвате мнението ми, може да ме изключите от форума. Няма да съжалявам!
Много емоционално, несъмнено, но май напълно безпочвено. Първо този форум няма титли, не е феодално село. Ниво се вдига с участие и полезност. Очевидно е благотворително усилие на шепа хора, които напълно заслужено могат да решат как и какво да се случва и да не се случва тук. Квантови генератори не обсъждаме тук, по принцип са далеч от дефиницията за съндък, въпреки че след някой век може и да са, но ако имате техническа експертиза може да я впрегнете в някой положителен и съдействащ пост. Хем хората ще ви заобичат, хем ще вдигнете левъл и ще може да не се чуствате дискриминиран. Все пак никой не ви е тръшнал вратата пред носа няма нужда от драматизации или от някакви опити за вменяване на вина. Тук никой нищо не печели. Тук се облагодетелстваме защото сме общество от благодетели. Разликата е значителна. Ако желаете може сам да си закриете акаунта, и тази врата също е отворена.
 :hi:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Румен

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Плевен
  • 0887 00 66 30
Re: Ново правило в раздел Купувам/Продавам
« Отговор #29 -: 14 Март, 2019, 08:58:11 »
Господин администратор. Защо цензурирате и помествате само изгодните за вашето решение мнения ?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |