| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скромната ми колекция от радио апарати за, по малко от година.  (Прочетена 8369 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Намерили са и капака виждам . На мен ми бяха казали че няма . Още по добре  :)
Остава да я оправиш и да работи . Какво е твоето мнение за този модел? На мен ми направи впечатление че е ненужно усложнен - от отклонителните системи та чак до филтрацията . 6 електролита има  :D   
Стискам палци да няма проблеми  :drinks:

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Захванал съм се с два радио приемника като ги приключа ще премина малко на телевизори за разнообразие.   :D

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Сещам се,че имам заден капак от Опера, ще го предложа за подарък. Няма надпис.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте, колеги искам да се похваля с новите ми довоенни придобивки. TULAN  и   FLOTT.
Но,за ФЛОТТ или ЕЛОТТ не намерих информация в регистъра на българските производители.

Неактивен faraon4eto

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 147
  • Населено място: ВРАЦА
Честито за придобивките да се множат :drinks:

Неактивен dragan

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1170
  • Населено място: Пловдив
Здравейте, колеги искам да се похваля с новите ми довоенни придобивки. TULAN  и   FLOTT.
Но,за ФЛОТТ или ЕЛОТТ не намерих информация в регистъра на българските производители.
Честита придобивка
Туланът е в отлично състояние

Неактивен ian

Поздравления, чудесни са радиата!  :good: :drinks:
Тулана много ми харесва  :)

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Първо честито!
Петко, май трябва да смениш заглавието на темата? Какво и е скромното като набъбва постоянно?! :bravo:
И нещо дето ме замисли. Интересно ми е защо нашите производители навремето марката са я изписвали на латиница, а иначе надписите са си на кирилица?
0888981645, 072365106

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Заглавието на темата не мога да сменя знаеш. Мисля да понамаля че не си смогвам. А сега сериозно, повечето са били изнасяни в други страни. Тулан разбрах са го изнасяли за Англия само, че с Американски лампи може би, за това или  да се покажем на чужденците, че и ние можем.  :D  :D

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Добре Петко, съгласен съм, че не можем да променяме заглавията. Пък и аз минах на "ниски обороти", то не можем да "имаме света", както се напъват някои?..
Иначе да, може би заради износа, но вероятно и другите надписи са правени на латиница? Не знам, интересно ми е, но трябва тези от вас, които събират такива апарати, да са проучили историята? То не е само да ги събираме и реставрираме...Вярно, то и германците, пък и руснаците, покрай които се ровя, по много въпроси се разминават, но с времето трябва истината да се отсее?..
0888981645, 072365106

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Относно историята ... Аристотел поставя литературата преди историята. Историята обхваща само сухите факти, значимите събития и исторически личности. Вие обаче знаете, че истинският двигател на историята е обикновеният човек. Както е казал Вапцаров, в историята отсъства "простата човешка драма". За нея, "простата човешка драма", пише литературата. Но... "напъването" не бива да се бърка със страстта. Тук сме, защото споделяме обща ТЕМА и да споделяме своя опит. Благодаря Ви, колеги, за съветите, помощта, за споделената радост от това, когато един от нас се сдобие с нещо ценно. Щастлив съм, че в това трудно време намерих спасение в нещо истинско, нещо, което ме връща назад във времето. Да, колкото повече навлизам в материята, толкова повече научавам за неща, за които Историята мълчи. Но сред Вас има хора, които ми дават онова, което прави още по-ценно придобитото от мен. Правя нещата от сърце. Това е най-важното!    :D :D :D

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
И си личи - получават се уникално  :)   Напред и нагоре , моите уважения :drinks:

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте отново, сдобих се с още два Тулана като сега работя по единият. Състав ЕК3  EF9  EBC3  AZ1   EM1  EN3.
144576-0
144578-1
144580-2

Този взех днес  неговият състав е ECH3 EF9  EBC3   AZ1   EM1  EN3. Но за жалост е без заден капак и лошо състояние на фурнира, както обича да казва зъболекарят ми "пълно щастие няма".

144582-3
144584-4
144586-5
144588-6

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Докога тази колекция ще се мъдри между телевизорите?! :)

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Не мога да я преместя но то и телевизори има в нея. Аз съм любител и на телевизори. :blush:  :crazy: Ако ми попадне радио "Телевизия"къде да го постна. 
« Последна редакция: 23 Март, 2021, 21:15:05 от Петко »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |