| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: И аз да се похваля - колекцията на kortex  (Прочетена 8877 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Имам доста сборни неща затова слагам в категория общи приказки  :)


От къде да започна ... Хайде с радио приемниците че имам готови снимки  ;)
Това е нещо самоделно . Стана на няколко години и още няма заден капак  :D  Аз съм го правил от каквото ми беше налично , предимно от една очукана лира 68 която взех за 5 лева (без майтап) . Вдъхнових се от акорд 104 , само че накрая го промених изцяло  :D  . Първото нещо което не ми хареса в акорда е  че грамофона е отгоре ... Не че е неудобно , просто в моя случай исках да мога да слагам неща (като плочи , друго радио ...)без да ми се налага да ги махам като искам да си пусна плоча. Второто нещо , вратичката за плочите побира много малко и е чиста загуба на протранство ... Затова на нейно място сложих грамофона  с механизъм с Т релса и стопер , така че като го издърпам да спре в определена позиция и  да има нещо което го държи да не пада надолу . Третото нещо , исках пространство и отдолу под радиото за плочи(понеже имам доста  :) ) затова говорителите ги монтирах горе а отдолу оставих място . Предния панел с клавишите го изкарах по напред да е по удобен и му заоблих ъглите за естетически вид . Крайния езултат е ... Разбиващ  8)  Механизма на грамофона е отличен , не влачи , не пулсира ... Дозата с иглата ги смених с нови  още тогава .До  грамофона изкарах жак 5ца вързан с усилвателя (да си включвам китарата , телефон , дек ...  ) .  Лака е махагон .

 Какво ще кажете  :hi: 

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #1 -: 03 Ноември, 2020, 14:33:51 »
Еее браво, много ми хареса  :good: .

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #2 -: 03 Ноември, 2020, 16:31:08 »
Много добре колега    :writer:  давай пиши показвай следващите.    :bravo:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #3 -: 03 Ноември, 2020, 16:41:14 »
Браво колега! Интересни решения и добре направени. Да видим и другите?
0888981645, 072365106

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #4 -: 03 Ноември, 2020, 17:49:32 »
Почнах със самоделните , продължавам пак с тях . Това е един проект който започнах преди година и половина някъде  . По средата се отказах , отлагах ... Този уикенд най после пак почнах да се занимавам с него . Това е опит да се направи едно от онези американски комбота със телевизор , радио ... Моето в случая е с телевизор (от опера 3  :D ) радио от акорд 102 , грамофон като в радиото по горе , само че този беше със стерео доза ... Беше  :)   Отвор под него най вероятно за модулатор и най отдолу магнетофон :)

Магнетофона иска работа , не вади звук ... Телевизионната част работи супер , радиото и грамофона също. Само с магнетофона трябва да се позанимавам  :)  След като довърша кутията де ...  ???
Виждате ли плата долу ? Не е ли точно като на старите радиа? Е не , моя в случая е рогосена щора  :lol:  Пробвах , звука си преминава без проблем , не реже и от високите . За това не се бяхте сетили , а ?  8)

За телевизора , търся някакви по подходящи копчета от оригиналните на операта , не стоят добре тук ... В краен случай ще направя някакви .

Празното място най отгоре е за стъкло с надпис представете си  :crazy:

Аа , забравих . За да си направя живота още по сложен цялото това нещо се затваря с плъзгащи летви (от кантонерка) Не знам , но сега като се замисля никога няма да го затварям ... Само дето си играх да правя водачи за летвите ...  ???  :D

Шкафа е със заоблени ъгли , като операта 1 до него . Чекмеджетата за грамофона и магнетофона са на същия принцип с Т релса .
 Мисля да пипна още малко външния вид , ръбовете от страни ми се струват доста ... Грубовати ... Трябва да помисля малко как да го доизпипам .
« Последна редакция: 03 Ноември, 2020, 18:06:16 от kortex »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #5 -: 03 Ноември, 2020, 18:14:14 »
Ееее,супер е хоризонтално сложената кантонерка!!!

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #6 -: 03 Ноември, 2020, 18:18:10 »
Колега, ти се оказа скрита лимонка   :bomb:  в най добрия смисъл.    :bravo:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #7 -: 03 Ноември, 2020, 18:18:42 »
 :hi:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #8 -: 03 Ноември, 2020, 18:46:44 »
Това не е много колекционерско ... Но пък поне за мен е интересно  :)  Това е светофар , самоделен естествено , който направих някъде в осми клас ... Или някъде там ... Та, вътре има механизъм , с три степени на намаляне на оборотите . Задвижва се от малко моторче от вентилатор . След него има колело за намаляне на оборотите , след него още едно и след него още едно. На последното има залепена PVC тръба , на която има залепени пластинки  :master2:  Та, тези пластинки повдигат други пластинки  с пружини на тях . Тези пружини играят ролята на прекъсвач за трите крушки  (нали като се повдигне пружинката , докосва металната планка и крушката светва) Много взривоопасно като цяло ха ха  :D  Интересното в случая е че ползвах ластици ... Които все още държат и не са скъсани  :)   Та вижте кви простотии съм правил и продължавам да правя , с помощ де  :drinks:

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #9 -: 03 Ноември, 2020, 19:00:19 »
 Следва операта 1 , която има нужда от още малко леко побутване ... Звука го вади , картината е нестабилна и мноого бледа ... И не знам от какво е  :)
Вътре не съм го чистил основно също ... Ще го подхващам и него тези дни .

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #10 -: 03 Ноември, 2020, 19:37:50 »
Ето го и най- гледаният ми лампов телевизор - операта 3   :D

Прелакирах му кутията , смених му доста части ... Сега е все едно вчера е излязъл от завода  8) 

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #11 -: 03 Ноември, 2020, 19:45:35 »
Красавец е тая Опера 3 дето си я нагласил :)  :hi:
и е по-красивата ревизия с металната рамка от пред и 3 кафяви решетки, а моята е без тази ластна металана и само с една бяла решетка, явно най-последна ревизия дето са спестили ,  :D
Както на същият принцип  от 1цата са спестили в 3йките облите ръбоове, че са трудни явно за правене и излизало по-скъпо  :blum2:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #12 -: 03 Ноември, 2020, 20:33:09 »
Еее колега, ми ясно е защо са смененитите ръбовете. Заоблените са много по- трудо и времеемки. То и при социализма се правеха сметки? Завода, дето беше направен навремето за "радиокутии" в Тетевен не се ли казваше "Иван Туйков"? Може и да бъркам, по спомени?
0888981645, 072365106

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #13 -: 03 Ноември, 2020, 21:13:11 »
Не само . Кутията на операта 1 е по голяма ... Може това да е била едната причина ... Квадратната  е хем по малка с по малко материал , хем по лесна за правене  .
 1чката е 55ш / 52в
 2ка и 3ка 49ш/49в

Другото нещо е че квадратните кутии не са точно квадратни ... Като трапец са. На горе се стесняват , което според мен е излишно усложнение ....
« Последна редакция: 03 Ноември, 2020, 21:31:41 от kortex »

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: И аз да се похваля - колекцията на kortex
« Отговор #14 -: 04 Ноември, 2020, 11:59:06 »
Колега,много ме радва единичката    :good:   еххх,  кога и ас ще се сдобия с такава?  Продължавай все така, млад си а това в наши дни се среща все по рядко.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |