| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Генератор на безплатен ток. Гнбт  (Прочетена 824 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Здравейте мъчи ме една идея за Безплатен Ток Генератор БТГ, която ме занимава мисловно.

 Значи нека имаме един Преобразувател 12/220V с феритен трансформатор.
 На входа 12 волта накъсваме сигнала с Push-Pull Двутактова схема и на изхода на феритния трансформатор намотка за 220 волта модифициран синус 50 херца ниска честота НЧ.
 Тук идва новоста и разликата с класическия трансформаторен инвертор е, че имаме една допълнителна размагнитваща намотка навита на макарата на трансформатора освен двете половини на първичната намотка за Push-Pull двутактовата схема с MOSFET транзисторни ключове.
 През допълнителната трета размагнитваща намотка пропускаме ток с висока честота ВЧ ток с честота от порядъка над 100 до 200 килохерца, който размагнитва феритните домейни във ферита на сърцевината на трансформатора.
 И правим 4-тактен цикъл.
 Първи такт намагнитване в + посока с MOSFET VT1.
 Втори Такт включваме размагнитващата намотка с ВЧ ток, която да размагнити ферита.
 Трети такт намагнитване на ферита, обаче с - в обратна посока с MOSFET VТ2.
 И последен четвърти такт отново размагнитване на домейните с ВЧ ток.
 После тактовете се повтарят отначало и пак и пак целия работен цикъл.
 Така на този принцип с Периода разделен на 1/4 тактове с 4 такта да се пресъздава изходния сигнал на изходната намотка 220 волта.
 От която да захраним един малък адаптер "зарядно на 12 волта" и лампа 220V за товар.
 С зарядното зареждаме акумулатора и се самозахранва схемата сама. Докато лампата свети, акумулатора 12 волта се зарежда.
« Последна редакция: 28 Март, 2024, 23:32:11 от hris »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #1 -: 28 Март, 2024, 23:37:35 »
Колкото повече превръщаш енергията от един вид в друг, толкова по-голяма част от нея се превръща в неизползваема топлина. С други думи с рязане баницата не става по-голяма, а вълшеното гърне съществува само в приказките.  8)

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #2 -: 28 Март, 2024, 23:41:21 »
Идеята е по закона на Майкъл Фарадей за Електромагнитната Индукция Е=-dFi/dt, която се получава ако движим постоянен магнит в намотка.
 Значи идеята е да размагнитвам Ферита както се размагнитва магнетофонната лента с размагнитваща глава преди запис.
 Ако Ферита е един магнит който се намагнитва и размагнитва то в изходната му намотка за 220 волта в случая ще имаме променливо магнитно поле което я обхваща и генерира ток. Без Движещи се Части при това е този тип генератор.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #3 -: 28 Март, 2024, 23:48:15 »
Идеята е по закона на Майкъл Фарадей за Електромагнитната Индукция Е=-dFi/dt, която се получава ако движим постоянен магнит в намотка.
 Значи идеята е да размагнитвам Ферита както се размагнитва магнетофонната лента с размагнитваща глава преди запис.
 Ако Ферита е един магнит който се намагнитва и размагнитва то в изходната му намотка за 220 волта в случая ще имаме променливо магнитно поле което я обхваща и генерира ток. Без Движещи се Части при това е този тип генератор.

Идеята е толкова проста, че ако не нарушаваше един от основните закони на физиката, всяка къща шеше да има безплатна енергия още преди 100 години.

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #4 -: 28 Март, 2024, 23:49:34 »
Колкото повече превръщаш енергията от един вид в друг...

Тук се превръща електрическа енергия по закона на ОМ в магнитна сила Е=-dF/dt по Фарадей намагнитвайки ферита после обратно магнитната енергия се преобразува обратно в електрическа и се повтаря това преобразуване електрическата енергия се преубразува в магнитна и обратно в електрическа с този БТГ с феритен трансформатор.
« Последна редакция: 29 Март, 2024, 00:15:00 от hris »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #5 -: 28 Март, 2024, 23:52:54 »
Тук се превръща електрическа енергия по закона на ОМ в магнитна сила намгнитвайки ферита после обратно магнитната енергия се преобразува обратно в електрическа и се повтаря това преобразуване електрическата енергия се преубразува в магнитна и обратно в електрическа с този БТГ.

Виж това: цък!

Неактивен dakata1337

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Русе
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #6 -: 29 Март, 2024, 00:00:14 »
Виж това: цък!

Законът за запазване на енергията се учи в 8ми клас :)

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #7 -: 29 Март, 2024, 00:02:42 »
Идеята е толкова проста, че ако не нарушаваше един от основните закони на физиката, всяка къща шеше да има безплатна енергия още преди 100 години.

А кой е казал, че не са го направили за Клементе Фигуера http://www.alpoma.com/figuera/letters.pdf ако сте чували.
Лошото е че няма кой освен нас да го направи това затова предпочитам да гледам оптимистична теория от колкото да се вайкам от лятото за цената на тока на свободния пазар като излезем битовите потребители.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #8 -: 29 Март, 2024, 00:03:49 »
Законът за запазване на енергията се учи в 8ми клас :)

Баща ми ми го обясни още като бях във втори клас, тъй като имах подобна идея акумулатор да захранва генератор, а той да зарежда акумулатора.  :D

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #9 -: 29 Март, 2024, 00:13:03 »
Идеята е да се размагнитва с малко енергия от ВЧ намотка (както лентата в касетката на касетофона), докато за намагнитване се черпи енергия от акумулатора 12 волта. Така че вложената енергия да е почти 1/2 от получената на изходната намотка за 220 волта.

Неактивен dakata1337

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 4
  • Населено място: Русе
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #10 -: 29 Март, 2024, 00:14:45 »
Баща ми ми го обясни още като бях във втори клас, тъй като имах подобна идея акумулатор да захранва генератор, а кой да зарежда акумулатора.  :D

Колегата може да има интерес и към този клип, където двама лауреати също се пробват да създадат "безплатна" енергия.
Чеснто казано доста се посмях  :D

https://youtu.be/zk1_4joGRLQ

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #11 -: 29 Март, 2024, 00:19:40 »
При мен БТГ идеята ми е само с обикновен Трансформатор с Ферит или желязо за сърцевина. Има просто намагнитване и пренамагнитване на сърцевината и изходната намотка вади получената енергия направо в 220 волта с 50 херца честота, все едно си вързал тайно фазата от контакта някъде дето не се вижда под масата например.

Въпроса е дали с Високочестотен ВЧ размагнитващ Ток може да се размагнити по ефективно ферита, на вместо с прав ток, това е същината на изобретението. Което се ползва в старите Магнитофони и Касетофони, като ефект за запис върху магнитната лента.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #12 -: 29 Март, 2024, 00:42:20 »
При мен БТГ идеята ми е само с обикновен Трансформатор с Ферит или желязо за сърцевина. Има просто намагнитване и пренамагнитване на сърцевината и изходната намотка вади получената енергия направо в 220 волта с 50 херца честота, все едно си вързал тайно фазата от контакта някъде дето не се вижда под масата например.

Въпроса е дали с Високочестотен ВЧ размагнитващ Ток може да се размагнити по ефективно ферита, на вместо с прав ток, това е същината на изобретението. Което се ползва в старите Магнитофони и Касетофони, като ефект за запис върху магнитната лента.

Ще е най-добре да направиш прототип и сам да се убедиш че не става, отколкото други да те убеждават.

Неактивен hris

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 66
  • Населено място: Варна
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #13 -: 29 Март, 2024, 02:21:09 »
Да, да направя прототип или модел, но как.
 Не знам как да го изчисля и мисля, че ако неправилно го правя и направя криво - няма да работи, като на изобретателите от клипа.
 Това е все едно да имам УКВ суперхетеродин радио идея или рефлексен радиоприемник и да сбъркам с нещо дори и най-дребно и да не сработи дори и да имам схемата.
 Затова ако можете да кажете или направитте изчисления да го направя по Фън-Шуй правилата за да няма съмнение че е правилно изработен модел или схема поне.
 Например за генератор 4 такта гледах КИТ НАБОР НЕОМОНТАНА 94. "Бягащи светлини 7" за 4x250 светодиода, ефект "1-2-3-4" или "1-2-3-2-1", +12V Цена за набор: 2.10 лв. https://hobby.neomontana-bg.com/kit94.htm или https://hobby.neomontana-bg.com/kit2.htm "Бягащи светлини 4" 4х12 светодиода, ефект "1-2-3-4" или "1-2-3-2-1", който вече не се предлага.
 Като замисъла тук беше с проста ТТЛ логика да се създаде генератор, който да управлява двата MOSFET транзистора VT1 и VT2 и Размагнитващата намотка с ВЧ ток от идеята в началото.

 А за феритния трансформатор как се изчислява сигурно има готови програми за това, но и те няма да ми изчислят и оразмерят третата размагнитваща намотка, която трябва да има отделен Генератор на 100 - 200 килохерца Висока Честота ВЧ да работи и да е достатъчно мощен генератор за да има ефект, понеже ВЧ тока минава по повърхността в дълбочина на ферита и ако е с по-голямо сечение няма да проникне навътре си мисля.
 Има си особености за които и инженерите не са го мислили това с размагнитване с ВЧ ток вместо с прав ток в обратна посока подаден, както е при класическия Пуш-Пулл генератор за Инвертор 12-220 волта с трансформатор от който тръгнах, като идея.
« Последна редакция: 29 Март, 2024, 02:51:41 от hris »

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 897
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Генератор на безплатен ток. Гнбт
« Отговор #14 -: 29 Март, 2024, 06:17:02 »
Колега ако ставаше до сега да съм го направил, повярвай ми. Но не става, не можеш да отнемаш енергия от една затворена система и тя да продължи да работи. Съпротивление и топлина писа ли са ти вече. Генерациите ще затихнат от самосебеси. Идеята на Тесла не е била енергия от нищото. Не знам защо интусиастите така го разбират. Той е черпел енергия от Стратосферста която се възтановява от слънчевата активност, но не е енергия от нищото. Виж дай да си гледаме сандъците. Нека не спамим форума и без това Габо каза, че харда на форума е пълен.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |