| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Има ли смисъл от много телевизии ?  (Прочетена 4687 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Има ли смисъл от много телевизии ?
« -: 10 Януари, 2014, 12:08:18 »
Преди малко се сблъсках с поредния случей възрастен човек да не може да се оправи с новите цифрови декодери.
Днеска отново търчах  на адрес на повикване.  Но всъщност днеска тази баба с желанието си най-накрая след поредния неуспешен опит да я науча успя по някакъв начин да прокара някаква тънка нишка в мислите ми  ,  което все още въздейства на мислите ми. Нейното желание стана крайъгълния камък , който въздейства на мирогледа ми. Най-накрая имаше само едно желание - да трия всичко и да оставя само една телевизия ( няма да споменавам канала за да не правя реклама на телевизията). От предоставените и 10 телевизии тя избра най-накрая да гледа само една и ми плаща да и отстраня другите.  :o
Та и аз се замислих колко се застоявам пред телевизора да гледам при наличието на толкова много телевизии. Не ти хареса нещо и хоп - сменяш канала , после пак и пак. И какво се получава в краен случей от гледането - губиш всякакъв интерес. А по рано как съм кибичил пред екрана още като пускаха логото и с какъв трепет съм чакал тя да почне....
Тогава и съм гледай най-много телевизия , въпреки че имаше само 2 програми и то не целодневни както в днес.
Сега има много телевизии и то целодневни и въпреки това телевизия почти не гледам  или ако се загледам в нещо предимно това са новините и прогнозата за времето. Страшно много ме дразнят рекламите. А Вие ? Какво мислете по тоз въпрос ? Повече ли гледате телевизия , когато сега телевизиите са много ?

Неактивен imagination

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 120
  • Населено място: Варна
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2014, 12:42:06 »
Здравейте,
повече от година (може би 2) не гледам телевизия. Гледам единствено новините в Интернет.  Спрете телевизията и ще разберете колко много ви е взимала. Ако ви се гледат филм - варианти има много. Аз лично предпочитам легалните.  Повярвайте, рекламите няма да ви липсват :)

Поздрави,
Константин.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2014, 13:02:44 »
Напълно със съгласен с горното мнение, макар, че гледам ТВ. Като казвам "гледам", отнася се за три-четири канала, всичко друго е излишно. И аз мисля, че в интернет по може да се намери достоверна информация, телевизиите манипулират до известна степен общественото мнение.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2014, 13:15:15 »
Аз гледам само образователни канали.
National Geographic
National Geographic Wild
Discovery Channel
Travel Channel

и други подобни.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2014, 14:16:48 »
Откакто Интернета стана бърз, Спрях да гледам, даже не съм забол антена в него а го ползвам като монитор.

Каквото ми трябва като филм Го има в Нета, Каквото ми трябва като сериал мога да го гледам когато искам а не  когато го "дават".  Всичко  изброено до тук даже без да ми се налага да  Свалям или да ползвам торенти. Каквото ме интересува като чужди предавания също. You-tube  e страшен.

Никой не ми налага какво да гледам и кога. + ЧЕ почнах да чета доста повече.

За мен ТВ медията умря, просто никой не се сеща да я зарови...

Дизайна на Тез Приемници е тотално сбъркан. Трабва да са дистанционно само за настройки. На приемника само 2 врътки: едната за каналите , другата за пускане и гасене в крайни позиции  със сила на звука и всеки ще може да го ползва. Тоя интерфейс Е НАЙ-ДОБРИЯ даже да си на половин шише домошарка.


И най-важното за мен лично, всичко което е визуална медия , мога да го гледам с ОРИГИНАЛНО аудио, което е 50% от преживяването и си спестявам , некадърния превод и дебилния дублаж.



« Последна редакция: 10 Януари, 2014, 14:25:31 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2014, 15:00:17 »
В случая става дума за баба/дядо/ :) То и аз не гледам от 10 г. ТВ,  но съдейки по поведението на моят баща (на 78 г. е, да е жив и здрав) бая ми е трудно да му обяснявам къде му е изчезнала Алфа Тв, защо като натисне 1 не се отваря Канал 1 и като натисне 2 защо не се появява бТВ и защо като натисне 3 не се появява вече Сашо Диков  :D
Та понякога и на мен ми се иска, да му махна сателита и да го оставя на 1 и 2-ра програма, но нали затова беше целият зор и на Евро и на нашите правителства - нито един човек да не остане необлъчен от 'Новините' и 'културните предавания', нали мине се не мине па се зададат избори, електората трябва да знае кой е 'правилният' човек/партия.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #6 -: 10 Януари, 2014, 15:22:55 »
От време на време въртя на Астра и гледам немска телевизия, пак образователна. Има един много готин канал N24, опреснявам си немския с него.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #7 -: 10 Януари, 2014, 20:56:52 »
Гледам силно избирателно, предимно образователни канали. Останалото - в кофата. Рекламата се е превърнала от средство за привличане и съблазняване на клиента в едно досадно, отблъскващо, крещящо кресчендо, чието съдържание обикновенно сякаш е мислено за малоумници, тъпо и елементарно. Твърде много насилие на малкия екран, грозно и безмислено. Това е от устата на истински любител на документалното и игрално (но исторически правдиво) военно кино. Липса на хубава музика, на стойностни филми (всички са купили по 20 филма и ги въртят от 10 години), предавания без политическа или бизнес поляризация, никаква културна програма. Пошло като цяло. Поне за БГ телевизиите е така.
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #8 -: 10 Януари, 2014, 21:12:23 »
Гледам макар и рядко ефирните програми, друго не ми трябва. Относно бабата, защо трябва да й триеш програмите, просто й го оставяш декодера постоянно пуснат на една програма, и си пуска и спира ТВ, както прави моята баба. Относно филмите с дублаж - това е единствената форма на филми която признавам, голяма мъка са ми филмите със субтитри, все пак нали трябва да мога да се релаксирам гледайки го тоя филм а не да си напрягам слуха и зрението да чета субтитри.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #9 -: 10 Януари, 2014, 21:35:57 »
Айде сега!  :)
Добре че има филми със субтитри, та и аз да видя нещо. Нямам никакви слухови възприятия, особено ако се чува и оригиналният говор.  :D

dakata.radio

  • Гост
Re: Има ли смисъл от много телевизии ?
« Отговор #10 -: 23 Февруари, 2017, 22:30:32 »
Аз гледам само образователни канали.
National Geographic
National Geographic Wild
Discovery Channel
Travel Channel

и други подобни.

Оу, и аз съм така! :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |