| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Отваряне на SI-1125HD  (Прочетена 7325 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #15 -: 23 Март, 2019, 11:46:44 »
Цитат
китайско менте  :master2:
А по-какво се познават ментетата без да се отварят?

Неактивен Concord

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Добрич
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #16 -: 23 Март, 2019, 13:59:53 »
А по-какво се познават ментетата без да се отварят?

Обикновено по по-нискокачествената изработка, лош/крив ситопечат, заосенъци и др.

Специално за конкретния чип да се намери NOS (new old stock) е трудна работа, като се има предвид, че вероятно е спрян от производство поне от 30 години. Той и тогава сигурно е бил сравнително рядко срещан.

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #17 -: 23 Март, 2019, 19:40:51 »
Според мен си е оригинален чип, ако беше фалшив надали ще да е върху керамична подложка.
Ето го отворен вече

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #18 -: 24 Март, 2019, 21:14:26 »
Според мен, вече няма значение какъв е. Не може да се ремонтира. Слагай нещо друго.
За съжаление +/- 37 волта са твърде много за 2050 или 1875. Слагай 7294/3 и си ти. Другия вариант е с -ъс заместителна платка с транзистори. В аудио форума има разработка на STK41хх.
И все пак, най-лесният вариант е 7294/3.

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #19 -: 24 Март, 2019, 21:29:20 »
Аз съм решил да сменя 4ри те крайни транзистора те и без това 3те не стават, а като ги изнеса извън чипа той не ми трябва да е на радиатор. Измислил съм една конструкция  но да видим дали ще успея да я реализирам.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #20 -: 24 Март, 2019, 21:54:52 »
А вътрешната схема на чипа имаш ли я ? От къде знаеш с какви крайни е, комплементарна двойка или квазикомлементарна ?

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #21 -: 24 Март, 2019, 22:19:03 »
Цитат
Аз съм решил да сменя 4ри те крайни транзистора те и без това 3те не стават, а като ги изнеса извън чипа той не ми трябва да е на радиатор. Измислил съм една конструкция  но да видим дали ще успея да я реализирам.
Колега не разбирам какво точно искаш да направиш ?
Какво точно желаеш да извадиш от този чип ? Ако крайните му транзистори са повредени , тая схема не може да се оправи според мен

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #22 -: 25 Март, 2019, 01:39:36 »
може да се оправи естествено 10 елемента на стъпало са. Може да си изнесеш с кабели крайните реанзистори отвън на охладителя и да си оставиш на оригиналното място корпуса на стк-то.  СМД може да ги работиш и с обикновен поялник и пинсети, просто си вземи повечко бройки да се научиш. Това не е платка на гсм, да ти трябва микроскоп. Относно схемите на много СТК ги има из нета, на тая не съм търсил..
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #23 -: 25 Март, 2019, 12:52:07 »
Идеята да се сменят крайните транзистори и да се пусне усилвателя. Аз го пуснах с TDA7293, но искам да върна неговия чип като му добавя външно крайни транзистори които са дефектни. Смятам да разпробия капачката над контактните точки и да изкарам през тях точките които ми трябват (2 бази, +/- и изход) като +/- ще са общи за двата канала или общо излизат 8точки след това ще видя какви транзистори и как ще ги разположа на радиатора и целта е да са с максимално къси изводи. Ще пробвам с TIP41/42 аз дори се загледах че може да се монтират и върху оригиналните но с тая керамична подложка ме е страх да не я счупя. А схема на чипа има но е много лоша и нищо не се вижда на нея.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #24 -: 25 Март, 2019, 22:22:48 »
За да се пусне крайно стъпало без регулатори на ток на покой и баланс на раменете е необходимо да се знае абсолютно всичко за всеки отделен елемент от схемата- имам предвид активните елементи, транзисторите в крайното стъпало и по- напред.Все пак принципите са известни и всеобщи-може да се сложат и тримери освен крайните транзистори.Аз също съм мечтал да направя чудото -да съживя STK 463-защото макар и да бях събрал 6 долара ( бона) нямах право да пазарувам от Кореком. Най-накрая и корекома на Рила  и в този срещу Централна гара приемаха всичко, от там си купих редовен чип.От тогава имам и няколко отворени-добре е всеки да прочете и намери свой начин, но все пак не е нужно да се преоткрива горещата вода.Затова показвам най-лесния начин за достъп до съдържанието на чиповете.Не ми е останало време да търся инфо за въпросния чип,но мисля че е късен китайски соц тип.В STK чиповете освен керамични коригиращи корпусни кондензатори друго като стандартен елемент не може да се открие.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #25 -: 26 Март, 2019, 08:15:38 »
И аз имам да кажа долу-горе същото. Крайните транзистори може да се заменят, но трябва да се сложат тримери за регулиране на токовете на покой. На керамичните пластини също има 'тримери' - това са печатните резистори, които след монтажа на елементите, при настройката, са фрезовани с диамантен бор за промяна на стойността.
Освен това, някога съм правил STK, но не бяха изгорели само крайните транзистори, а и част от драйверитре им. За по-просто си направих платка по същата схема, която си нарисувах, гледайки съдържанието на STKто. Със сигурност помня, че транзисторите (крайните)не бяха дарлингтони и не бяха комплементарни, а обикновени npn - използвах КТ805АМ, от които имах в изобилие...

Неактивен liebnitz

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 103
  • Населено място: Bulgaria,Sofia
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #26 -: 26 Март, 2019, 11:52:20 »
Цитат
Идеята да се сменят крайните транзистори и да се пусне усилвателя.
OK! Лично аз не съм успявал да поправя схема по този начин.
Ще следя темата с интерес.

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 327
  • Населено място: София
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #27 -: 26 Март, 2019, 20:52:43 »
На този линк има вътршната схема (картиката вдясно), само намери начин да си я свалиш: https://www.radiomuseum.org/tubes/tube_si-1125hd.html
Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен Eltehno

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 392
  • Населено място: Свищов
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #28 -: 26 Март, 2019, 20:57:05 »
Без читава схема на чипа , не виждам как ще стане ремонта му. Без да се знае каква е конфигурацията на крайните, как ще слага на посоки комплементарна двойка ?
Силно препоръчвам да се направят НОВИ крайни стъпала. Или с други чипове, или с някое STK , или транзисторно на отделни платки. А най -вече съм за лампови стъпала. Два канала РР с EL84 са се утепали за тоя амп. Но все пак , всичко зависи от бюджета, който колегата е решил да вложи в усилвателя. Ако той не може да го направи, има колеги , които могат.  ;)

ПП: Ако има регистрация в Радиомузеум. То и аз нямам и нищо не видях.  :)
ПП2: И не ми казвайте, ми направи си, щот регистрацията е 25 долара. Айде няма нужда...

Неактивен kristov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 70
  • Населено място: Polski Trymbesh
Re: Отваряне на SI-1125HD
« Отговор #29 -: 26 Март, 2019, 21:17:04 »
Пробвах на единия  канал, тръгна но гъгне явно има и друго освен крайните. На схемата от datasheet ми се струва, че се виждат повечко елементи отколкото аз виждам. А има и друго резисторите са нанесени като  графитни пътечки .  Общо взето минавам на план Б със заместване. Пари не ми се инвистират в него много.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
5 Отговора
952 Прегледи
Последна публикация 22 Март, 2018, 10:53:04
от mityooo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |