| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: SIERA S172X  (Прочетена 1380 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
SIERA S172X
« -: 06 Юни, 2020, 17:10:38 »
Преди време опитах да взема този апарат и още едно шаси-и двете неща с произход Филипс.Продавачът искаше лично приемане и не успях тогава,но преди три дни ми се обади че може да ми ги прати. И така вече са при мен.Оказа се че този с кутията е СИЕРА 172Х-съответства на Филипс 925,радио от висок клас.Кутията е добре запазена,фурнира е орех или тик,плата беше абсолютно здрав ,но реших да го изпера на място.Натиснах го по-силно и се разпра малко, но е поправимо.Липсите са доста сериозни, но имам доста подобни и ще ги набавя.И двете шасита отдолу са много запазени, без намеси.Скалата му е отлична,кордите са здрави.Второто шаси е от Филипс 759А,то има даже мрежов трансформатор.Аз имам още поне два такива апарата и тепърва ще мисля кой да стане донор и кой да оживее.

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: SIERA S172X
« Отговор #1 -: 06 Юни, 2020, 17:43:48 »
Преди време опитах да взема този апарат и още едно шаси-и двете неща с произход Филипс.Продавачът искаше лично приемане и не успях тогава,но преди три дни ми се обади че може да ми ги прати. И така вече са при мен.Оказа се че този с кутията е СИЕРА 172Х-съответства на Филипс 925,радио от висок клас.Кутията е добре запазена,фурнира е орех или тик,плата беше абсолютно здрав ,но реших да го изпера на място.Натиснах го по-силно и се разпра малко, но е поправимо.Липсите са доста сериозни, но имам доста подобни и ще ги набавя.И двете шасита отдолу са много запазени, без намеси.Скалата му е отлична,кордите са здрави.Второто шаси е от Филипс 759А,то има даже мрежов трансформатор.Аз имам още поне два такива апарата и тепърва ще мисля кой да стане донор и кой да оживее.
Стил на Филипс . Двете шасита , и " прищипаните " електролити .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
Re: SIERA S172X
« Отговор #2 -: 06 Юни, 2020, 19:14:00 »

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: SIERA S172X
« Отговор #3 -: 06 Юни, 2020, 20:30:37 »
SIERA е уж независимо дружество за експорт(износ) на радиопродукти основано през 1932 година в Брюксел от ФИЛИПС.До 1937г.се случват разни трансформации в него-някои неща се произвеждат в Холандия, други в завод в Льовен но макар и скрит на втори план двигател в бизнеса е Филипс.За мен е без значение дали на табелката на шасито пише СИЕРА или ФИЛИПС .В онзи период всичко е било 1:1.В конкретния случай по-важно е да се обърне внимание на един друг факт-на шасито има два броя EBL21.Имам най-малко 50 модела Филипс-този е първия с тази подробност , та какви му били капачките, белгийски,швейцарски ли е според мен не е от значение.Макар и опоскан доста си заслужава 20-те лева и аз ще направя каквото е необходимо за оживяването му.
PS.Имам и друг екземпляр Филипс 925.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
2 Отговора
1022 Прегледи
Последна публикация 19 Октомври, 2016, 09:14:11
от e-sea
1 Отговора
985 Прегледи
Последна публикация 21 Май, 2017, 10:54:49
от spasdimitrov
0 Отговора
803 Прегледи
Последна публикация 25 Ноември, 2017, 19:21:22
от simeon_ivanov
1 Отговора
979 Прегледи
Последна публикация 12 Март, 2018, 08:42:16
от mityooo
6 Отговора
2030 Прегледи
Последна публикация 05 Юни, 2020, 21:24:30
от ahedproductions

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |