| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Скромната ми колекция от радио апарати за, по малко от година.  (Прочетена 8376 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kortex

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 451
  • Населено място: Пловдив
Супер са , браво  :good:   Май трябва и моите да наснимам а ?  ;)  :D

Активен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
       Станали са по-добре от нови! Радвам се, че даде нов живот на кутията от Опера! :bravo:

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
И на шасито ще дам живот ,но зимата.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Браво!
И аз имам два "Орфея" ,фабрично чез УКВ блокове.Изключително красиво радио,след като се лъсне.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Дааа, материала по отношение на Стадион е неясен в сайта на Силистренските радиолюбители. Все пак и на твоя и на моя модел пише Stadion 2 на капака, повече вярвам на завода. За мен си остава по-ранен вариант на Стадион 2.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Баси!  :bravo: Развивките си ги докарал по-добри отколкото на новите!  :crazy: :crazy: Имам няколко сандъка за подаряване, ама си ми далеч! Ако искаш, ще видя точно моделите, но не се хващам да ги пращам по куриери, да знаеш!  :unknown:
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Красавици! Яко че си направил композитен мод на единият  :master2: можеш ли да направиш упътване и схема как се прави този мод на лампови телевизори :)
Примерни на Операта, или на някои от по новите транзистори телевизори дето все още са само с антенен вход :)?

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
По принцип се подава композитен видео сигнал на Контролна точка 205 или първа решетка на видеоусилвателя на Пирина.Проблема е че шасито е уфазено и трябва галванично развързване.При Опера контролната точка е №2 .Прехвърлящия кондезатор трябва да е поне 470мф. за да минат синхро инпулсите.За звука е същото, но може и с по малки електролити 100МФ ,правя два модула .Модула се захранва с две галванично развързани захранвания .Прави се ,една или две навивки на ТХО.то,като трябва да бъдат с минусова синосуида,поляритет около -25в синус. Това зависи от начало и край на навивката.Схемата е взета от Руснаците червеня кондезатор ,470Мф. е задължителен точно там ,на това място .

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
А дали може да стане дясната част с лампа вместо транзистори? Имам предвид това което пише в литературата че за лампови схеми е за предпочитане да се използват лампи и обратното.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Не мисля, че има значение, но за естетика ще стане по-добре.Последният телевизор "Мургаш" е хибриден - с лампи и транзистори.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 786
  • Населено място: София
Последната снимка виждам че сте снимали лаптопа. Каква камера ползвате аналогова? или през кепчер.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Не това си вървеше по кабеларката.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Здравейте, отново днес имам две нови придобивки към колекцията си Марек и Мелодия 2.   :D

Активен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Честито! Кънчо произвежда прекрасни скали за Марек.

Активен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Браво пеко, добре си я подкарал, давай, но не става само с желание! Иска и много знания, умения, време, условия и др... Не че и аз ги имам, ама добре че навреме се ориентирах към по-малки габарити, че като ви гледам много от колегите с тези наистина сандъци, жената отдавна да ме е изгонила... :D
Но, действайте. Поне като има къде да ги съхранявате? Заслужава си!
0888981645, 072365106

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |