| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС  (Прочетена 8070 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #30 -: 14 Юли, 2021, 10:01:31 »
...около дилър ,два...
:D Яко, пратките да не са от Колумбия?  8)
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Ивайло

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 144
  • Населено място: Троян
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #31 -: 19 Юли, 2021, 22:28:48 »
От Колумбия  8) без митница , без ДДС , без нищо , но са поръчани преди 1,07

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #32 -: 20 Юли, 2021, 00:41:43 »
Е то преди 1.7 е ясно, какво има да го обсъждаме.
Ако някой е поръчвал след 1.7 и е пристигнало - да пише, иначе само "бял шум" се създава в темата.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #33 -: 22 Юли, 2021, 16:35:24 »
Днес получих пратка поръана след 01.07.2021.
Нищо не платих в пощата.
Таксата е платена още при покупката.
Вижда се на инвойса

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #34 -: 22 Юли, 2021, 17:49:41 »
Е супер ако е така. Няколко стотинки ДДС се преглъщат, щом пощите не начисляват такса.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #35 -: 30 Юли, 2021, 14:16:28 »
Днес получих пратка, поръчана по eBay от Китай на 2 Юли. В момента на покупката съм платил и автоматично добавеното ДДС - 2лв. Каква беше изненадата, когато служителката каза, че пратката е минала през митница и дължа ДДС 2лв + такса обслужване 3.90лв. Платих ги само защото служителката избърза и пусна касовия бон, не исках да и правя проблем за 6лв. Значи получава се така, че съм платил ДДС 2 пъти!!! Имайте предвид и проверявайте какво плащате!!!

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #36 -: 30 Юли, 2021, 17:40:27 »
Днес получих пратка, поръчана по eBay от Китай на 2 Юли. В момента на покупката съм платил и автоматично добавеното ДДС - 2лв. Каква беше изненадата, когато служителката каза, че пратката е минала през митница и дължа ДДС 2лв + такса обслужване 3.90лв. Платих ги само защото служителката избърза и пусна касовия бон, не исках да и правя проблем за 6лв. Значи получава се така, че съм платил ДДС 2 пъти!!! Имайте предвид и проверявайте какво плащате!!!
Можеш ли да снимаш касовия бон, както са направили колегите по-горе, за да имат и другите ориентир. Явно прилагат различни стандарти.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #37 -: 30 Юли, 2021, 17:42:43 »
Днес получих пратка поръана след 01.07.2021.
Нищо не платих в пощата.
Таксата е платена още при покупката.
Вижда се на инвойса
Сега, когато по-горе колегата се оплака, забелязвам, че не твоята пратка пише, че уж е пратена от УНГАРИЯ, може би затова не са ти начислили тези 3.90 такса както на него.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #38 -: 30 Юли, 2021, 18:29:56 »
Не се оплаквам, просто реших да спделя, за да имате предвид, че има опасност да ви накарат да платите ДДС два пъти. :)
В местната поща на бона ми дадоха да се подпиша и си го прибраха. На самата пратка обаче някой е залепил разписка. Най-вероятно митничаря. На продавача не съм писал, защото той най-добросъвестно си е сложил IOSS номера, че съм си платил ДДС. Явно някой в митницата се е объркал, ама не ми се занимава с глупости за 6лв. сега. Предполагам, че яко са я закъсали, щом ни принуждават за някакви стоки, които струват буквално стотинки, да плащаме... Че и по няколко пъти, както виждате. Унищожиха реалната търговия, сега е ред на електронната. Евро@ейска им работа... :)


Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1299
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #39 -: 30 Юли, 2021, 19:24:43 »
Значи пакета има лепенка на която е написана цената в долари + 20% процента ДДС също в долари което си платил. От митницата за залепили тяхна бележка върху нея, така че оригиналната да не може вече да се прочете. Така ли да разбираме нещата? Защото ако е така, това си е направо матриал за телевизия!

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #40 -: 30 Юли, 2021, 19:37:07 »
ДДС-то е точно в/у цената която съм платил реално. Това става през самия сайт автоматично. Затова се дава номера IOSS на продавача, който го добавя към моя адрес като доказателство, че съм платил. Проблема е, че тука ме накараха да платя втори път 2лв ДДС + такса за митничарското обслужване. А адреса е залепен повторно, защото най-вероятно са препратили пратката от Китай в Малайзия и са сменили проследяващия номер. А на обратната страна на пратката тукашната митница или поща е лепнала разписката и надписа в червено наложен платеж, че трябва да платя ВТОРИ път ДДС. Малко объркано стана, ама така стоят нещата с нашите чиновници... Проявавам разбиране. Следващия път ще бъда нащрек, както казах, щях да откажа пратката, ако служителката не беше избързала и пусна бона за плащането... Това е. Внимавайте колко пъти ви карат да плащате... :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1299
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #41 -: 30 Юли, 2021, 19:51:09 »
Имаш ли обаче Tax Invoice като на колегата rolling_heads по-горе в който ясно се вижда че си платил 20% ДДС при покупката? Не го видях на снимките.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #42 -: 30 Юли, 2021, 20:04:27 »
Не е проблем да поискам продавача да ми прати фактурата, но не виждам смисъл. Той си получва сумата около 4 паунда в случая от eBay. А от мене взимат 20% отгоре и реално плащам почти 5 паунда. От продавача само се иска да добави номера към адреса ми като доказателство, че съм платил. После eBay си препраща разликата където трябва. В eBay купувача вижда цената на стоката директно с добавно ДДС на базата на адреса който е регистрирал. Не знам да има начин да видя реалната цена. Освен да сменя държавата на Русия примерно. Тогава цената се вижда без ДДС. В алиекспрес е обратно там цените се виждат без ддс и ти го добават за плащане при чекаута.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1299
  • Населено място: София
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #43 -: 30 Юли, 2021, 20:28:47 »
Въпроса е защо някой е решил че не си си платил ДДС-то при самата покупка? Спекулирам че е заради липсата на документ в който се вижда цената отделно от платеното ДДС.

Неактивен ton4eff

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: Тополовград
Re: от 1 юли - ДДС за всички стоки извън ЕС
« Отговор #44 -: 30 Юли, 2021, 20:42:11 »
Ще поискам фактура от продавача за тези които не вярват. :) Както казах и както се вижда на снимката, доказателството е, че продавача е добавил IOSS номера, който eBay му е дал към адреса ми и си плащам ДДС точно до стотинка в/у реалната сума за която дължа ДДС, не в/у тази която продавача е обявил (и декларираната стойност се вижда на снимката :)). Това го твърдя със сигурност и знам как работи, защото продавам в ebay от години. ДДС-то си го плащат в много държави отдавна. Просто добавям техния номер, който ми дава ебей към адреса, за да не плаща купувача 2 пъти, както на мене ми се случи. Никога не съм имал проблеми досега. :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |