| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Осцилоскоп H313  (Прочетена 6590 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Осцилоскоп H313
« -: 09 Януари, 2013, 21:07:36 »
Купих си този осцилоскоп с ясната идея, че преди да работя с него ще трябва да си го отремонтирам. Намерих това:
http://www.irls.narod.ru/izm/osc/oscrl.htm
и това:
http://www.radiomaster.net/djvu/shema/6/n313.pdf
Проблеми с осцилоскопа, ниска яркост, няма синхронизация.
При първоначалния оглед установих, че захранващия траф(ПЛ) е пренавиван(поне вторичната страна, тъй като първичната е изцяло на едното рамо и изглежда фабрична) напрежението между изводи 1 и 2 е понижено 92V, трафа грее и е повече от ясно, че ще се наложи да го пренавия. Тук идва другия проблем на двата линка има различни данни за мрежовия траф за намотка 3-4 в първата схема е дадено 500 навивки(около 36V по мои сметки) а след удвоителя трябва да получа 600V от пдф-а пък е дадена 6160нав за 400V, което пък е прекалено много, а и на клемите и в двете е посочено 250V~ Освен това в 2-те схеми има и разлики в подаване на високото напрежение към 2-рия анод.
Някой има ли ИСТИНСКАТА схема на тоя осцилоскоп най-добре с данни за захранващия?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2013, 01:20:00 »
http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/osc_h313.html

http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/osc_h313/osc_h313.djvu

по твоя въпрос страница 19-20, точка 8.3 в края...
« Последна редакция: 10 Януари, 2013, 01:23:23 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2013, 10:01:07 »
И с какво djvu файла се различава от pdf-a? С нищо и пичага, след като нахранващите напрежения не са ми в ред с какъв акъл да тръгна да правя регулировки и да търся повреди по другите блокове???

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2013, 22:37:02 »
Имам бр. работещи, неизползвани. Мога да измеря променливите напрежения, които не са ти ясни...

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #4 -: 11 Януари, 2013, 14:46:10 »
Извинявам се за пропуска-числото е 2. Не можете да ме откриете в раздела -------_ Продавам. Ще Ви пусна ЛС  по запитването, но мога да измеря  напреженията на  трансформатора, макар ,че ще се наложи отваряне на кутията.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #5 -: 11 Януари, 2013, 22:48:07 »
Колеги, от детските години ми е останало нещо като спомен, че утрото било по- мъдро от вечерта.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #6 -: 12 Януари, 2013, 11:41:52 »
Здравейте колеги,
Както обещах след известно лутане по монтажа успях да открия и проверя основните захр. напрежения. В общи линии това ,което е означено на схемите се получава и при мен- +-12 волта се получава от променливо 24,5 волта, ; вместо 150 е=160волта, а променливото е146 волта. Захранването на тръбата , измерено на анода на V3 не е -600 волта, а е =-487v.Според мен проблема с вашите осцилоскопи е дошъл от последните две вериги. Много често руските диоди не издържат повишени обратни напрежения и пробиват.Ако не се забележи това и се остави по -продължително включен уреда дефектира и трансформатора. Дано  ви бъде от полза тази информация.

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Осцилоскоп H313
« Отговор #7 -: 12 Януари, 2013, 12:38:44 »
Много ви благодаря за отговора, той ми беше много полезен, за съжаление при мен е дефектирала намотка 1-2 която осигурява 150-те във вашия случай 160-те волта. За моя радост обаче тя се оказа под отоплителната намотка, която беше най-горе и пренавиването няма да е кой знае колко трудно. Още веднъж едно голямо БЛАГОДАРЯ!  :hi:

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
985 Прегледи
Последна публикация 28 Август, 2013, 04:24:48
от радиото

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |