| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Телевизорът изгуби цветност  (Прочетена 3519 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Телевизорът изгуби цветност
« Отговор #15 -: 08 Февруари, 2017, 13:42:15 »
Абе, набавил съм си интегрална схема LA76810A/H 4F EZZ-Видеопроцесор, LA7642N/4PK8-Скам декодер  и транзистор 2SC1815 и почвам последователна замяна ,ако не стане ,сбогом Дилайла,в крайна сметка това ми е хоби.На всички успех във форума! 

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Телевизорът изгуби цветност
« Отговор #16 -: 08 Февруари, 2017, 13:59:12 »
Ми то хубаво че е хоби, ама като не стане и не разбереш защо какво си научил? Дори да го счупиш ако разбереш какъв е бил проблема си заслужава защото опитът който си натрупал е безценен. А ако смениш няколко неща на посоки и не стане отново какво научаваш, нищо, че на всичко отгоре и телевизора отива на боклука.
Още съжалявам че като ученик имах един телевизор София 59 с присадено шаси от Опера 3, имаше разни проблеми а после не искаше да генерира синусовия генератор и аз го разглобих. Така съжалявам че го разглобих а не го запазих за да продължа да търся причината за проблема. Така какво съм научил от цялата работа? Нищо! Така че те съветвам да не правиш най-грубата грешка в това занимание - да се откажеш!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Телевизорът изгуби цветност
« Отговор #17 -: 08 Февруари, 2017, 15:14:57 »
Така е прав си , човек не трябва да се надценява и да има честта да си признава грешките,и аз като ми дойдат в автосервиза някой клиенти им обяснявам как трябва да стане ,но те упорстват,малко са чели ,както в мая случай,модераторът е напълно прав,става с мерене и мислене.Тук сте във ваши води и разумният човек задължително трябва да приеме истината.Имам един малък осцилоскоп ,полски 5 МNI А , но него го ползвам за проверка на крайни стъпала ,защото си направих генератор на синусоидални и правоъгърни импулси до 1 мегахерц ,та това едва ли ще ми свърши работа.Абе и черно бял мога да го гледам ,ама ме човърка отвътре някак си .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Телевизорът изгуби цветност
« Отговор #18 -: 08 Февруари, 2017, 17:55:36 »
Виждаш ли имаш и основата.Имаш и осцилоскоп.Те там сигналите не са особено високочестотни :) Пък модерирането на модератора го остави :) Тука сме да си помагаме.Кой както може.Обикновено осцилоскопите виждат минимум 1 мхц и това което ти трябва ще го види.Тая честота 4.43MHz трябва да я има,без нея на PAL няма да тръгне.С тия сетуп боксове често става цирк.Носиха преди време един,играли си и му направили изхода на NTSC,пък телевизора вместо на AUTO сложен твърдо на PAL  в менюто.Виж там кое как е.Не си спомням има ли пълен скарт това шаси,може да му пуснеш пълен RGB и тогава трябва да тръгне като заобиколи декодера.Да го разглобиш винаги можеш,то тука във форума иеда ли има някой който да не е угробил нещо и после е съжалявал.Така че не бързай,аз ти писах че ремонта е преди всичко мерене и разсъждаване.....така че не се пали бързо.Намирането на дефекта е 90% от работата :) Успех.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |