| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци  (Прочетена 1041 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vkirov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Сливен
Здравейте,
някой наясно ли е на кой слот се слагаше контролера за принтер м80 при 8-ците и има ли команди под бейсик или дос за тест на принтера? И кой текстов редактор работи с м80?
LZ1VKI

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #1 -: 14 Юни, 2018, 23:13:07 »
По спомени - слот 1 (инициализация с PR#1), след което всичко което пишеш, излиза като копие на принтера.
Не знам какво имаш предвид под "текстов редактор", но 'всички' текстови редактори работят с М80, стига да можеш да пишеш :)

Неактивен drvilson

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
  • Населено място: Плевен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #2 -: 14 Юни, 2018, 23:14:33 »
Слот 1. След въвеждане на PR#1 каквото се пише на екрана принтера го отпечатва. За текстов редактор не мога да се сетя в момента. С The Print Shop ставаще много добре. На времето си надписвах с него VHS видео касетките. За обикновен текстов редактор трядва да поровя. Поздрави.
« Последна редакция: 14 Юни, 2018, 23:20:45 от drvilson »

Неактивен drvilson

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
  • Населено място: Плевен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #3 -: 14 Юни, 2018, 23:15:28 »
Ops докато пишех Gabo ме е изпреварил.

Неактивен vkirov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Сливен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #4 -: 16 Юни, 2018, 20:31:45 »
Ясно, и аз пробвах с The print shop или графпечат, но нещо не искаше да печата явно кабела не ми е подреден правилно. Пробвах и с микротекста видях, че може да стане, обаче там има едни клавишни комбинации и много трудно може да се справи човек....
LZ1VKI

Неактивен vkirov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Сливен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #5 -: 16 Юни, 2018, 21:00:39 »
А от къде мога да намеря пинаута на куплунга на м80 или ако може някой да качи снимка как е вързан неговия спрямо 20 пинова (като на флопитата) букса за центроникс?
LZ1VKI

Неактивен drvilson

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 21
  • Населено място: Плевен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #6 -: 17 Юни, 2018, 18:56:56 »
По спомени м80 нямаше графичен режим. За графика трябва М88. Контролера за Правец 8,с които бяха окомплектовани двата принтера е съвсем различен.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #7 -: 17 Юни, 2018, 19:27:33 »
Ясно, и аз пробвах с The print shop или графпечат, но нещо не искаше да печата явно кабела не ми е подреден правилно. Пробвах и с микротекста видях, че може да стане, обаче там има едни клавишни комбинации и много трудно може да се справи човек....
Не е до подредба на кабела, The print shop печата в Графичен режим, не в текстов. Просто трябва да си направиш експериментите и да сменяш в настройките принтери и карти. Смътно си спомням, че май трябваше да се избере EPSON но не го твърдя убедено. Има значение и ключетата на самия принтер в какво положение са.
Снимай твоите да видим

Неактивен vkirov

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 51
  • Населено място: Сливен
Re: Въпроси относно принтер контролери за 8-ци
« Отговор #8 -: 19 Юни, 2018, 08:29:52 »
Не е до подредба на кабела, The print shop печата в Графичен режим, не в текстов. Просто трябва да си направиш експериментите и да сменяш в настройките принтери и карти. Смътно си спомням, че май трябваше да се избере EPSON но не го твърдя убедено. Има значение и ключетата на самия принтер в какво положение са.
Снимай твоите да видим

Моите ключета са всички в положение 1-ца, понеже така го подкарах на 8Д-то, но това е друг компютър с различен пинаут.
LZ1VKI

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |