| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с декодер купен от чужбина  (Прочетена 2527 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Galin84

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: София
Проблем с декодер купен от чужбина
« -: 01 Октомври, 2013, 11:59:47 »
Здравейте, имам проблем с декодера ми, не мога да го разреша и търся вашата помощ  :D . Имам италиански декодер, който работеше в Италия, но тук като го включих, след като намери всички канали, ми изписа "video type not supported" , запаметява каналите но не ги предава. Използвам скарт кабел и антена от usb tunner за PC, декодерът поддържа Мпег4, честотите на обхвата са стандартните. Декодерът е Irradio dtr 3323, тв е Neo не знам кой модел. Може ли да е от антената според вас? Благодаря.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем с декодер купен от чужбина
« Отговор #1 -: 01 Октомври, 2013, 14:20:11 »
DVB-T ли е декодера?  :)

П.П: Сега видях,че е DVB-T. Звук има ли?
« Последна редакция: 01 Октомври, 2013, 14:26:18 от eset2 »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем с декодер купен от чужбина
« Отговор #2 -: 01 Октомври, 2013, 16:23:47 »
Проблема не е от антената почти сигурно. Моите предположения са няколко: 1.Не става ясно дали поддържа MPEG-4 в италия използват MPEG-2 за каналите със стандартна резолюция и MPEG-4 за HD каналите, така че това според мен е най-вероятната причина да не работи тук и да пише че не поддържа формата на видеото. 2.Гледам че стандартната честотна лента която е зададена, може би и тази която използват там е 7 мегахерца, при нас е 8мега, опитай се да промениш това и да скенираш отново за канали да видиш дали няма да стане. 3. сложи му някаква по-свесна антена макар че при това съобщение не е от антената проблема. Като цяло вероятно проблема е в първата причина, и ще върви към кофата, и аз имам един декодер който си купих 2007 за тогавашното експериментално излъчване от Копитото на 64ти канал и го гледах известно време, но край вече за нищо не става.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Galin84

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: София
Re: Проблем с декодер купен от чужбина
« Отговор #3 -: 01 Октомври, 2013, 16:47:21 »
Пише, че поддържа MPEG4, но пак ще проверя, че това обяснение ми е най-логично. Иначе за стандартната честота е 8MHz. Ще проверя с друга антена,ама силно ме съмнява да е от това. Благодаря, ще пиша. Ако имате други идеи, целия съм в слух.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |