| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем със старо Sony-цифровизация.  (Прочетена 4108 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Проблем със старо Sony-цифровизация.
« -: 28 Октомври, 2013, 10:01:42 »
Здравейте ,имам телевизор Sony ,стар модел ,само с един антенен вход ,без AV и т.н.т. Закупих сет топ бокс с високочестотен RFмодулатор ,но сигнала идва слаб и на търсене се появява картината за секунди и бива прескачана ,т.е подминавана.При кабелна този проблем не съществува.Та въпросът ми е следният:Възможно ли е от изхода на сет топ бокса , към антенния вход на телевизора  да включа усилвател на аналогов сигнал ,/предполагам ,че вече сигналът от цифров е обърнат в аналогов ,преди да влезе в тунера на телевизора/ и от изходът на усилвателя да го подам на антенния вход на телевизора.Ще бъде ли усилен при този схема аналоговият сигнал ,след като е преминал през  RF модулатора.Сет топ бокса е STRONG-STR8113

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Проблем със старо Sony-цифровизация.
« Отговор #1 -: 28 Октомври, 2013, 11:29:44 »
Смятам,че не е от телевизора а от цтоббокса.Аз съм също с такъв телевизор и понеже на декодера нямам модулатор използвам такъв от видео и съм много доволен.Хващаш хармоник потърси на друга честота.Допускам прекъснат кабел за връзка-измери на ом.Сонито е върха да знаеш!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Проблем със старо Sony-цифровизация.
« Отговор #2 -: 28 Октомври, 2013, 12:53:58 »
Точно така, колегата преди мен е писал съвсем точно, само че проблема не е нито в декодера, нито в телевизора най-вероятно. Остави го да търси в целия дециметров обхват, трябва да хванеш перфектен образ. Сигнала от модулатора никак не е слаб, НО буксата за модулатор е с надпис TO TV ако не се лъжа и НЕ Е тази от която излиза антенния сигнал (ANT OUT). Провери също кабела от декодера до телевизора дали не е прекъснато централното жило или оплетката. Виж и клипчето:
. Успех.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със старо Sony-цифровизация.
« Отговор #3 -: 28 Октомври, 2013, 13:50:13 »
Имам и друг телевизор -Panasonic по-нов модел е ,с няколко години ,като включа декодера към него ,през антенния вход ,си намира програмите и ги запаметява ,не ги прескача както сонито,т.е.образно казано подаваният сигнал,силата му идва нормално.Искам да кажа ,че по принцип сонито не ловеше аналогова ефирна телевизия ,пак търсене на програми и ги прескачаше.Дали няма някаква повреда в паметта или МЧУ-то не знам,но при вклячване към кабелна телевизия си избира програмите нормално и си ги запаметява.Пметта на телевизора еCXK1004L.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Проблем със старо Sony-цифровизация.
« Отговор #4 -: 28 Октомври, 2013, 14:01:27 »
Щом на ефирна преди не е искало значи има повреда-слабо усилване.Сигнала на кабелната е по-силен.Тогава можеш да пробваш с усилвател.Има ги по десетина лева.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
2160 Прегледи
Последна публикация 04 Февруари, 2016, 16:18:29
от joro
9 Отговора
5095 Прегледи
Последна публикация 14 Февруари, 2015, 21:49:58
от lager
24 Отговора
7212 Прегледи
Последна публикация 08 Януари, 2016, 20:47:51
от uff3
3 Отговора
2395 Прегледи
Последна публикация 15 Март, 2015, 14:28:18
от GIBO
5 Отговора
3435 Прегледи
Последна публикация 31 Март, 2015, 23:00:09
от pana

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |