| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?  (Прочетена 1805 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 126
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« -: 23 Септември, 2021, 15:50:01 »
Здравейте колеги фанатици!  :D
Покрай мойте премеждия с възстановяването на едно IBM-PC/XT 286 / 8088 и мъките с клавиатурата (които реших само и единствено след намиране на оригинална такава от Правец 16), се сблъсках и със следващия интересен проблем!
На единия от 2-та MFM диска, които бяха в машината - открих папка с игри, в която имаше и папка с Karateka  :yes: !
150263-0
...и аха да я пусна но, греда! Играта зарежда но по някое време след рекламния надпис изписва нещо от рода: поставете дискета в драйв А: и натиснете произволен клавиш!
До тук добре - имам и дискета, поставям я, натискам произволен клавиш и започва да я чете, чете и пак казва това!
Принципно сметнах че играта е копирана от тази дискета и респектиявно поставих нея, във флопито - като очаквах да тръгне но не било писано. :)

Има и един фаил start.bat в самата директория, с които обаче при запискане от него, искарваше някакво съобщение че не намира някакъв път до нещо си и пак стигам до това положение с произволния клавиш.

Сега точно говоря на изуст, защото дадох снощи (вече работещото PC) на мой познат да си свърши работата по една презентацийка/проектче в едно училище, и ще си го взема след седмица за да му се радвам отново, но в общи линии е това което написах по-доре!
Мисля че играта се запуска с този start.bat но не ми е много ясно какво точно е описано в него и как да се промени, АКО е нужно да се променя нещо.
При всичкото ми ровене в интернет, инфото е много оскъдно и липсва... та ако някой разбиращ хвърли някой жокер, ще се радвам.
Благодаря предварително и се извинявам на модераторите, ако темата ми не е за този раздел.

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #1 -: 23 Септември, 2021, 16:01:50 »
Според мен заставката която си пуснал е от "Принца на Персия", а защо не тръгва, при положение, че компютъра не е при теб - цяло стадо врачки не могат да кажат.
Може да не му стига памет, може да липсва наистина втората дискета или да не се чете... всичко може, ама като си вземеш щайгата тогава може да се види.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #2 -: 23 Септември, 2021, 16:11:32 »
Не, Каратека е. Може да се играе в браузера от тук, или да се свали и да се сравнят файловете ако е нужно.

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 126
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #3 -: 23 Септември, 2021, 16:14:29 »
Според мен заставката която си пуснал е от "Принца на Персия", а защо не тръгва, при положение, че компютъра не е при теб - цяло стадо врачки не могат да кажат.
Може да не му стига памет, може да липсва наистина втората дискета или да не се чете... всичко може, ама като си вземеш щайгата тогава може да се види.
Аммм от теб разбирам че дискетите са 2 ?!
Мислех, че е една - защото на нея не пише примерно дискета 1 или да е означена като 1-ва, нито пък е рязана от другата страна... но явно липсва.
Сега се чудя, кой от София може да ми запише ако му дам 2 дискети за да пробвам другата седмица.
Всъщност има ли някой, който има желание да ми запише няколко игрички на дискети, ако му дам?

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 126
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #4 -: 23 Септември, 2021, 16:15:58 »
CVT - на мен кефа ми е не да я играя в браузера или на аркадната машина вкъщи, а на истинско автентично 286 PC ...  :good:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #5 -: 23 Септември, 2021, 16:51:29 »
Напълно те разбирам, но DOSBox e 100%-ов емулатор и игрите от този сайт можеш спокойно да си ги записваш на дискета (всичко което виждаш в директорията GAME) и да ги играеш на компютъра. Само трябва да намериш лесен начин да си ги прехвърляш сам.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #6 -: 23 Септември, 2021, 17:12:25 »
Кажи за каква дискета става въпрос, и в какъв формат ти трябва записа. Имам Pentium 1 с работещи 5.25" и 3.5" флопита. Но предполагам, че това което ти трябва няма да стане на такава машина.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен freesofia

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 126
  • Населено място: София
  • Фен на Commodore/AMIGA :)
    • Групичка на Феновете, на Commodore & Amiga в България
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #7 -: 23 Септември, 2021, 20:13:26 »
Кажи за каква дискета става въпрос, и в какъв формат ти трябва записа. Имам Pentium 1 с работещи 5.25" и 3.5" флопита. Но предполагам, че това което ти трябва няма да стане на такава машина.
5.25" за PC-XT/286 / 8088 / 1Mb RAM / DOS 3.30 / 2 MFM 20MB

Дискети имам бая, ако нещо е нужно кажи на лични ще действаме...  :drinks: :good:

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #8 -: 27 Септември, 2021, 11:22:28 »
Само не разбирам как така хем 286 хем 8088.
А колкото до каратеката не я пускай от този bat файл, сигурно я търси от А: или версията на играта е някаква специална дето изисква единствено през дискета да работи. Издири от нета няква нормална дето може от харда да се пуща. Можеш да ползваш и малки дискети за по-голямо удобство.  :disk:


Неактивен Stemp

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 8
  • Населено място: Пловдив
Re: IBM-PC/XT 286 / 8088 и борба с Karateka !?
« Отговор #9 -: 03 Октомври, 2021, 13:04:50 »
https://www.old-games.ru/game/download/1647.html

Свали я от връзката и я пробвай.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
1137 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2018, 23:21:53
от bobo1273
6502 vs 8088

Започната от FAMICOM_87 Колекции

12 Отговора
2358 Прегледи
Последна публикация 07 Март, 2019, 09:09:51
от digi2577
17 Отговора
2184 Прегледи
Последна публикация 16 Ноември, 2021, 17:08:37
от imagination
8088

Започната от FAMICOM_87 Колекции

0 Отговора
761 Прегледи
Последна публикация 06 Декември, 2021, 00:18:14
от FAMICOM_87
24 Отговора
1936 Прегледи
Последна публикация 30 Юли, 2022, 13:01:17
от lopesbroko

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |