| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Китайско радио  (Прочетена 2257 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Китайско радио
« Отговор #45 -: 30 Април, 2024, 17:19:09 »
Може ли да споделиш какво имаш предвид.
Имам голямо желание да подобря проекта.
Схемата с корекциите. Малко разяснение. Важно е да се спазят точно стойностите на резисторите за pin 4, делителя за обхвата. Резистора от pin 2 към pin 4 e точно 390к. От pin 4 към маса е 68к. На 9 pin трябва да се получи 3V. Диодната сборка - шотки, не бързи изправителни. На чипа CD4001, стойностите да са точни, за генератора. Много важни са дроселите - 100 µH. Електролитните кондензатори по захранването и другите 100 nf, също е добре да се спази капацитета им. Пробвал съм го, при липсва на такива или с малък капацитет се получава проблем при приемането. Изхода за НЧУ - 16 pin. резистора 4,7к определя максималната сила на звука, кондензатора е неполярен 2 μF. Схемата съм я пробвал и за другите обхвати не само за FM, с промяна на резисторната матрица. Идеално се представя.
И схемата без корекциите. За клемите, идеята е платката да е по тясна. Като клемите контактуват на "гърба" си. Имаше някъде видео на един руснак, но не мога да го намеря. Хубаво се вижда при въртене на барабана какво става.
« Последна редакция: 30 Април, 2024, 17:53:34 от didov »

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1897
  • Населено място: Пловдив
Re: Китайско радио
« Отговор #46 -: 30 Април, 2024, 17:58:49 »
Много благодаря.
При първа възможност, че тествам и ще докладвам.

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Китайско радио
« Отговор #47 -: 30 Април, 2024, 18:24:48 »
Много благодаря.
При първа възможност, че тествам и ще докладвам.
Ако има нещо неясно по стойностите на елементите, ще помагам. И другото, не е добре както го правиш на Вефа, да ползваш барабана за някакъв контакт. И ти като руснаците, си в неправилната посока.  :) Я плюс пускат, я крайното стъпало. Гледал съм го с осцилоскопа, и не е ОК. 

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |