| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Картина със звук :-)  (Прочетена 2012 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Картина със звук :-)
« -: 23 Декември, 2016, 10:05:33 »
Тази плоча се появи преди няколко месеца в един пост във форума заради интересното име на песента и понеже имам и друга такава плоча от шеллак се свързах с продавача и я купих. Имах идея да сложа в рамка 2-те плочи и да ги закача на стената в стаята, където са най-интересните радиоприемници от колекцията ми. 2-те плочи са интересни и с това, че едната е на звукозаписното студио "Симонавиа" - "Орфей" преди национализацията (може би между 1936 и 1942) а другата "Радиопром" (между 1947 и 1952) - изглеждаща по същия начин но орела на хартиения кръг е заменен с арфа и петолъчка. Плочите вече са на стената, според мен стоят добре но ме загложди мисълта, че като са на стената не могат да свирят :-) "Коригирах" това по следния начин - купих от ebay мр3 модулче за Ардуино, на което ако не ползваш контролите като го захранш свири, каквото има записано на SD картата а и има вграден усилвател 2W,
http://www.ebay.com/itm/GPD2846A-TF-Card-MP3-Decoder-Board-2W-Amplifier-Module-For-Arduino-S-/191736125640?hash=item2ca45d18c8:g:-CMAAOSwT~9WlxMX
добавих мини li-ion батерия от счупено соларно зарядно, мини говорителче (не знам от какво) и рид ампула, всички елементи са с дебелина под 4мм, което позволява да се залепят зад рамката в празното място оставено за окачвне на стената и да не се вижда от никъде. "Системката" се пуска като се сложи магнитче в средата на рамката :-) зазвучава песента, която е на плочата /намерих оригиналната песен в youtube и я качих на SD картата в модулчето/.
Резултата се вижда на видеото. Стойност на проекта: 1,6лв за модулчето и 0,9лв за рид ампулата = 2,5лв + 15мин сглобяване.


Неактивен bxd

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 275
  • Населено място: София
Re: Картина със звук :-)
« Отговор #1 -: 23 Декември, 2016, 10:41:18 »
Много добре се е получило, адмирации за идеята!
*** Търся: Telefunken 664WK *** Реставрирани: Хармония 20; Концерт; Симфония; Tesla 606 A; VEF Radio; Ригонда Моно-> Стерео; Мелодия 11; Романс; Мелодия 14 стерео *** Чакащи за реставрация: Loewe Opta 2367W *** Чакащи реставрация: <<няма>> :( ***

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Картина със звук :-)
« Отговор #2 -: 23 Декември, 2016, 16:55:20 »
           :bravo: :bravo: :bravo:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |