| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: РИГА10-дубъл  (Прочетена 915 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
РИГА10-дубъл
« -: 28 Ноември, 2021, 18:30:08 »
Сериозно радио затова взех втори екземпляр. Кутията му е по-добра като фурнир запазен , неотлепен и начупен, няма капак и плъхове са квартирували дълго време.Естествено че са безчинствали, облекчавали са се от най-високите места. Не са стигнали до мембраната на огромния говорител защото са си премъкнали орехи и фастъци.Кутията вече е готова за лак, шасито иска много усилия отгоре-ръжда- но отдолу е непокътнато.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #1 -: 28 Ноември, 2021, 18:31:45 »
Емблемата е абсолютно запазена и ще направя копия , ако някой има нужда да пише.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #2 -: 28 Ноември, 2021, 19:04:54 »
Емблемата на моята Рига-10, е без завъртулката след буквата "а". Търся и средното копче.

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #3 -: 29 Ноември, 2021, 08:56:17 »
Привет, колега ще стане хубаво радио.
 Имам един въпрос как ще направите копие на емблемата, ако не е тайна разбира се.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #4 -: 29 Ноември, 2021, 12:22:07 »
Елементарно колега-както би се изразил великият детектив.Всяка триизмерна емблема с достатъчно дълбок профил може да се изработи-стига да я имаш- чрез матрица от пластилин и някаква двукомпонентна пластмаса, кит или лепило. Трябва истински пластилин-наскоро опитах с един от внучката но не стана,защото той е много лепкав и мек.Емблемата се маже с нещо мазно за по-лесно отделяне от пластилина.Смолата трябва да не е много твърда за да се стича и запълни точно т.н. матрица.Аз започнах опитите си с една емблема на Телефункен от Берта защото много ми харесва. Иначе тя стои вътре в кутията и може и без нея.Ще покажа тук-не сега-емблемите и други разни детайли които съм събрал и които вършат работа в различни случаи.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #5 -: 29 Ноември, 2021, 16:03:00 »
Ето и малко още емблеми, на някои производители са стандартни по размер открай време. По-новите се свалят от кинескопни телевизори и други уреди. Копчета също съм ремонтирал по тази технология, могат да се направят и нови но ако са по-малки.Най-добре да се събират от всякъде където е възможно за да са оригинални. Имам два-три кашона разни копчета, щепсели, щекери и други,показвани са тук.Някои са от апарати свалени и чакащи доокомплектовка, други попаднали отнякъде случайно.Аз няма да ги продавам,вероятно на наследниците ми няма да са нужни.На последната снимка са и копчетата на Валери, ако му харесват да пише.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: РИГА10-дубъл
« Отговор #6 -: 29 Ноември, 2021, 19:03:03 »
Да, това търся.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |