| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Един червен шестдесетгодишен Пингвин и две мезета.  (Прочетена 792 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Това са последните добавени към скромната ми сбирка от стотина или може би повече транзисторни приемници.Имам слабост към куфарите и кожите и въпреки нескромната цена ги прибрах. PINGUIN U60 е произведен от не много популярна у нас германска фирма-АККОРД, но макар и в началото на транзисторната ера-само три години след първия серийно произвеждан в Америка-и отвън и отвътре е много добре.Единият от другите с които ще се похваля е MESA 2000, следващият MESA 6600 на Nordmende.Заедно с тях пристигна и едно СОНИ ТС 105.То също е доста старо, но добре направено и добре работещо. :master2:

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Честито колега, изглеждат много запазени! Не разбрах, работеха ли или се наложи намеса? И независимо, че не са от най популярните у нас марки, много ми харесват. Може би защото са немски? ;)
0888981645, 072365106

Неактивен Петко

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 445
  • Населено място: Чирпан
Честито, и мен много ме кефи "  PINGUIN U60 " надписа transistor  не може ли да се възстанови.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Малката Меза работи, голямата прекъсва след 1-2 минути. Може би е захранването.Тя все още не е отваряна и почиствана. Пингвина днес го разглобих и почистих. Той е с обемен монтаж, ще сложа снимки. Вероятно работи, не е пробван, липсва му един клавиш.Надписа ТРАНЗИСТОР е много плитък, нямам идея как да го възстановя- засега. Може би на режещ плотер- ако се намери-да се направи от самозалепващо фолио предпазно и се пръсне със спрей.След като го събера ще мисля. Има и кожена дръжка която трябва да се шие на обущарска машина, но обущари вече няма.На скалата на пингвина има дата -24.5.59г.-значи че са го гласили по-рано и са успели 60г.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 903
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Той със сигурност е пристигнал от Германия, познавам продавача и затова е много запазен.Скалата е измита, не е старовремска и е перфектна, шасито не е почиствано преди снимките.Има и гаранционна карта.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |