| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Новия ми радиоапарат RFT STERN-RADIO SONNEBERG Супер 65/54 W Шварцбург  (Прочетена 11979 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
RFT STERN-RADIO SONNEBERG Супер 65/54 W Шварцбург това е новата ми придобивка.Германско радио правено за износ в България.Скалата му и надписите на капака са на български език.През годините е претърпяло ремонти и крайната му лампа е подменена с 6п3с която по цокъл отговаря но по параметри не.Подходяща за замяната е лампа 6п6с но за сега нямам.Има присаден електролитен кондензатор но ще го върна в оригиналния му вид.За сега не работи,кабела е в много лошо състояние.Настройката става с променливи индуктивности ,а не с променлив кондензатор.Общо взето е много запазено но откривам червоядина в летвичките за крака на кутията.Имам 11 +5 тома със схеми но тази схема я нямам.Ако някой може да помогне със схема ще съм му задължен.Сега нямам време за неговата реставрация защото правя Пионера снимките на който ще публикувам след пълната му реставрация.Прилагам снимки.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Честито ! На външен вид изглежда доста запазено .  :good:

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Туй му е схемата на по големият събрат  на лампи  U серия   този няма УКВ и лампите са на 6.3 волта

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Това оригиналния селен ли е?Така ли изглежда?При мен е махнат и сложен диод.

Неактивен goldib

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 243
  • Населено място: Пловдив
Селен е и е оригинален  ама аз съм го махнал на цяло  кога бях млад и зелен        ако не е тайна за колко го взе (може и на лични)  щото съм си харесал и аз един ама му искат много пари  и не ще да сваля...

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Подарък ми е от добър приятел.Той е добър телевизионен техник,а сега е учител.На снимките не личи колко е запазен-перфектен външен вид.Било е явно семеен спомен на брат и сестра и е било покрито радиото с каренце.Не е стояло по мази и тавани.Има малко червоядина но ми се струва на подходящо за реставрация място.Даже няма да го лакирам.Не е това схемата.Състава на лампите е :ECH81 2XEBF80 6V6 която е заменена с 6п3с а трябва да е 6п6с като най-близка по параметри но за сега нямам.http://www.radiomuseum.org/r/stern_sonn_schwarzburg_super_6554w.html   За сега не се ориентирам за година на производство.
« Последна редакция: 31 Юли, 2014, 08:22:46 от Ангел Симеонов »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
 :o Откъде имате този късмет!!! Честито, разбира се  :good: .

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1976
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Честито и успех с реставрацията!!!  :drinks:
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3522
  • Населено място: Варна
6п6с е пълен аналог на 6V6.Нямат разлика,имам от тях.Ако искаш получаваш една подарък :) Имах два такива и оригинално си бяха с 6П6С.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Кой ще помогне със схемата на радиото.Има леки промени които искам да приведа в оригинален вид.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Честито, вчера видях в един антикварен магазин в Капана в Пловдив точно същото. Също много добре запазено, доколкото видях през отворите на капака и без липси вътре. Не знаеха дали работи но знаеха, че му искат 180лв  :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Наистина е хубаво радиото, но тези цени са си високи според мен  :( .

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Снощи започнах реставрацията.Бях подготвил 6п6с,мрежов шнур електролитен кондензатор с подходящи размери за да влезе на мястото.Имаше в кутията след демонтажа достатъчно пъшкули от хлебарки,била е прекъсната едната секция на мрежовия ключ на потенциометъра и сега и другата-на този етап запоих директно на трафа.Трафа захранва само отопленията на лампите,анодното е изправено мрежово така,че шасито е галванично свързано с мрежата.На вид радиото изглежда много спретнато но е много неудобно за ремонт.Ниската честота за сега работи много тихо.Открих един ликажен кондензатор но явно няма да е единствен.Много трудно се проследява схемата защото няма видимост добра.Моля помогнете със схема на ТОЗИ модел. ???

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Хайде хакерите да помагат за схемата :empathy2:

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
          Петко  от Търново беше дал схема някъде по форума.
Аз имам такова радио, смених му оная лампа и проработи.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1027 Прегледи
Последна публикация 01 Февруари, 2014, 11:27:42
от Radio208
7 Отговора
4922 Прегледи
Последна публикация 17 Ноември, 2015, 19:00:31
от dinev66
8 Отговора
3317 Прегледи
Последна публикация 27 Декември, 2017, 18:12:06
от Валери
0 Отговора
1083 Прегледи
Последна публикация 10 Август, 2018, 18:33:06
от dragan
3 Отговора
821 Прегледи
Последна публикация 21 Март, 2024, 10:42:56
от NKK

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |