| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Радио апарати в моята колекция. Колекцията на Мано  (Прочетена 130527 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #15 -: 19 Декември, 2012, 15:45:11 »
Снимките много ме впечатляват! Как успявате да направите снимката така, че фонът да е чисто бял? Бихте ли споделили?

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #16 -: 19 Декември, 2012, 16:14:03 »
Най-лесния начин е с бяло платно, но аз нямам възможност да сложа някъде такова и изрязвам радиото с фотошоп. Само отдолу слагам бял лист пластмаса 3мм, за да остане леко отражение (сянка) върху него. След това изправям перспективата пак във фотошоп. Абе доста играчка е, но става готино.
« Последна редакция: 19 Декември, 2012, 16:56:05 от mano »

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 387
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #17 -: 19 Декември, 2012, 16:53:45 »
Още веднъж поздравления! Ефектът е абсолютно професионална фотография на радиоприемник! Помислих, че не е използван Фотошоп заради сянката в основата.

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #18 -: 19 Декември, 2012, 16:59:10 »
Още работа им докато се постигне професионализъм. Ако забелязваш на втората снимка, която качих преди малко има отражения от разни неща по бюрото. Трябва да си намеря някакъв черен плат да слагам отстрани, за да се премахне това. Иска си и добро осветление, което аз нямам. Но за сега и така е добре. Ще се старая повече занапред.

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #19 -: 19 Декември, 2012, 19:03:22 »
Чудесна е , а правил ли си опит за почистване на петна по плата

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #20 -: 19 Декември, 2012, 19:17:13 »
Чудесна е , а правил ли си опит за почистване на петна по плата

Ох, плата ме е много страх да го пипам. Мисля да го пробвам, но без да го свалям, а да го почистя (изпера) така както е на резонантната дъска, за да не се свие. С този елемент ще се заема обаче на пролет, че сега имам доста други неща за правене. Дай идея как и с какво да го пера ?

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #21 -: 19 Декември, 2012, 19:36:59 »
За това питам щото не зная но ще ти покажа резултат от експеримент който направих http://deniz5612.snimka.bg/details/snimki.653370.29284168 :D

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3899
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #22 -: 19 Декември, 2012, 19:53:13 »
Не е за предпочитане да се пере плата върху резонаторната дъска. Дъските са обикновено от няколкопластов шперплат който със сигурност ще се разлепи и разкриви, патил съм  :( . По-добре внимателно го свали и тогава го изпери със хладка вода и го изпъни на някоя друга дъска с кабарчета докато изсъхне. Но внимателно с плата защото са овехтели и се късат лесно.

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #23 -: 19 Декември, 2012, 20:05:11 »
На снимките - съм обработвал само петната

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #24 -: 13 Януари, 2013, 15:48:47 »
Най-новия член на моята скромна колекция е RFT Stern 7E86. Днес го прибрах от Пловдив. Снимки - друг път, че имам много друга работа сега :)

http://www.radiomuseum.org/r/stern_roch_7e86.html

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #25 -: 13 Януари, 2013, 20:23:43 »
Мариане, честито за новата придобивка! Аз пък се снабдих с дълго чакания Ботев М462.   М463 вече имам, та вече  и по-старото братче се появи.  :)
 Лошото е че са му повредили скалата, та молбата ми е за малко помощ евентуално.... :blush:
Плата на акустичната дъска ако го изпереш, рискуваш шперплата  да изметне и да ти създаде излишни грижи. Аз специално го отлепвам, пера го с meglio, че най-добре  чисти древни мърсотии, а после преди да е засъхнал достатъчно го колосвам и го качвам. Ако се справиш добре, изглежда като все едно, че не е свалян. Обикновено, номерът е, да не се набръчка плата при гладенето и да изкриви шарките, после като поизсъхне от колата е лесно. Успех!
п.п.  В София пък на прочутия "Женски пазар", барнах едно магазинче в което има платове за челни панели. Разнообразието е впечатляващо, ще трябва да взема да кача разните десени ...  Лошото е, че няма по много и други хора го знаят и понякога едно има друго няма, не се знае кога кое е налично. Хубавото е, че доста често мъкнат отнякъде ( от чужденеция предполагам) стока и винаги при редовно ходене може да изпадне някой десен който е подоен или подходящ. Аз вече се снабдих с няколко вида. Цената за линеен метър варира - 10/25, лева като обаче топчето е почти 2 метра дълго. Води се някаква "рехава дамаска", но за съжаление, такава като на нашите "Ботев", "Мелодия", "Орфей" няма.
« Последна редакция: 13 Януари, 2013, 23:52:31 от regreed »
Омраз!

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #26 -: 14 Януари, 2013, 13:30:08 »
Честито! Да му лъснеш глобуса :)

Активен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #27 -: 14 Януари, 2013, 15:57:25 »
Ами за скалата ще помагам с каквото мога.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1124
  • Населено място: София
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #28 -: 16 Януари, 2013, 18:26:38 »
            Здравейте, аз вече имам два "Пионера" и една "Олимпия", по-грозна от Мановата :) Единия е без врътки, а другия има лека пукнатина на кутията.
« Последна редакция: 16 Януари, 2013, 18:31:54 от Лъчо Минков »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3519
  • Населено място: Варна
Re: Радио апарати в моята колекция
« Отговор #29 -: 17 Януари, 2013, 11:15:27 »
Поздравления :drinks:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |