| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Конвертиране на стар протел файл .PCB за спринтлакаут  (Прочетена 1510 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Привет на всички, трябва ми помощ за това. Как да отворя със SprintLayout 6 файлове на платки правени на някакъв стар Протел и аутокад. Пробвах с някакъв онлайн вюър, отваря но няма опция да запомня в някой нов формат дето да го чете спринта. Файловете са със разширение .pcb
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
Привет,
Първо правя уточнението, че не ползвам и не познавам SprintLayout.
Ако не се лъжа, Protel стана Altium преди повече от 20 години. В този ред на мисли предполагам, че някои от първите версии на Altium може да работят с тези на Protel. А повечето съвременни инструменти, или поне тези, за които съм чувал, могат да импортират формати на Altium. Вероятно ще се наложи да минете през някаква междинна конверсия. Казвам го от гледна точка  на това, че открай време ползвам OrCAD, който за да импортира нещо от Protel трябва да мине през подобна процедура. За съжаление много от инструментите за подобни конверсии "изпадат" от новите дистрибуции и става все по-трудно да "съживиш" нещо старо. Във всеки случай ще е от полза, ако споделите някой файл.
Поздрави!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Ами не, файловете са фирмена тайна и са правени 2008-20014 сега задачата е да се осъвременят за да могат да се обработват със съвременните инструменти както казваш. Да това направих, намерих онлайн вюър на Altium и там отварям нещата и ги виждам, но не намерих опция в този вюър да запомня файла или конвертирам в някакъв съвременен формат. Има някакви гербери но са също стари и не се отварят. Все пак ще попита дали може да се сподели някой файл. Понеже гледам в нета всичко иска регистрация и пари. Аз пробвам с безплатен вюър. А и хората не искат също да си качват нещата в нета.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Намери някой малък файл със същия формат който не е фирмена тайна и го дай тук.

Активен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Тайна?
На нещо в електрониката правено преди 20 години?
Ти шегуваш ли се :o

Аз отварям протелски файлове с това. Опитай ще ти свърши работа. записва в други формати.



http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Да, сложи в публичен форум фирмена тайна! ​😆​

Не само ще те изхвърлят още на другия ден, но могат и да те съдят за стойността на интелектуалната собственост, па ако ще да е разработвана и преди 30 години. Това не е майтап работа.

Активен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 618
  • Населено място: Сандански
Не съм против...само ми е интересно.
В електрониката нещата се развиват с космически скорости. Та ми е много интересно, каква ще да е тази супер секретна разработка от преди толкова години. Едва ли е актуално в днешно време.
Както и да е. Опитах да помогна с това което използвам.
А иначе имам инсталирана виртуална машина с Уин ХП само заради протелски файлове.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1900
  • Населено място: Пловдив
Според мен трябва да се конвертира от стария софтувер във формат за изработване на платката.
*.drl
*.gbl
*.gto
*.gbs
и после може да се налива навсякъде

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Не съм против...само ми е интересно.
В електрониката нещата се развиват с космически скорости. Та ми е много интересно, каква ще да е тази супер секретна разработка от преди толкова години. Едва ли е актуално в днешно време.
...

Така е, но това не е от значение. Няколко пъти ми се е налагало да подписвам NDA за неща които нямат и капка иновация, но автора си мисли че е открил топлата вода. Закона и етиката не дискриминират по качество.

Неактивен Грет

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
В rutracker.org има лекарство/а за тази болка :о)

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 333
  • Населено място: София
Какво значи старо, като се има предвид, че ядрените оръжия на щатите са използвали 8" флопита почти до края не 2019 година ...

https://www.nytimes.com/2019/10/24/us/nuclear-weapons-floppy-disks.html

ПП Колегата с 8"-вото флопи да не се окаже че внася ембаргово оборудване  :master2:  :bomb:

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
А бе и аз се чудех какво колегата Хелпчо ще майстори с това 8" флопи, ама вече е ясно!  ☢️ :bomb:  :D

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 904
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Благодаря за насоките, ще експериментирам и ще видя. Когато става на въпрос за нещо което не е моя собственост не поставям под коментар и обсъждане....."Тайна?
На нещо в електрониката правено преди 20 години?
Ти шегуваш ли се :o"
Просто имам желание да помогна да се свърши работата, а не да коментирам съдържанието на файловете. Благодаря ще пробвам различните предложения дадени от колегите.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен nova600

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 40
  • Населено място: София
Защо не си изтеглиш Trial версията на Altium Designer за един месец? Напълно функционална е и ще си свършиш работа!

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 597
  • Населено място: Попово
В rutracker.org има лекарство/а за тази болка :о)
Какво е точното лекарство, че така става малко "скрито-покрито".

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |