| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Уред за точкови заварки на батерии  (Прочетена 3209 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #15 -: 12 Август, 2022, 19:34:56 »
Пробвал ли е някой нещо подобно:
https://bazar.bg/obiava-33285540/tochkova-zavarka-modul-12-volta-ot-akumulator

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #16 -: 12 Август, 2022, 21:03:21 »
Китайците предлагат всякакви опции. Този беше под 200 лева до колкото си спомням. Следващия модел е около 400 лева. Обаче защо да давам два пъти повече пари за уред който може да заварява 0,5 мм шини, когато мога спокойно да сложа 2, 3 или повече 0,25 мм шини една върху друга и резултата е същия??

Минато е по този път, по който ти си мислиш, че става номера. Имаше едни хитреци, сменяли пакети батерии по този начин. Защо не става добре. Кога ти завариш първата лента от 0,25 нея я хващаш реално на 4 точки напр. към батерията, върху тази лента отгоре залепяш още една. Заварката става от втората към първата лента пак с четири точки. Понеже апарата няма сила на тока да достигне от втората лента да обхване до батерията, а се захващат само между лентите. Аналогично е за четири ленти една над друга. Реално от целия пласт от четири ленти, най долната ти прави реален контакт в четири точки. Другите са само за "имитация". Има ленти, които не можеш да завариш, лента върху лента,  състава и е такъв. Трябва ламарина върху никел. Също не става, тънка обикновена ламаринка и с нея да заваряш върху батерията.
« Последна редакция: 12 Август, 2022, 21:32:40 от didov »

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #17 -: 12 Август, 2022, 21:18:17 »
Когато се слагат шини една върху друга с цел проводимост на по-голям ток, на най-долната (пък и на по-горните) се слагат много повече от 4 точки. Това трябва хал-хабер да си нямаш че да не го съобразиш. Всяка следваща шина е хваната единствено за шината под нея. Аз лично слагам толкова точки за колкото имам площ. Няма нищо лошо да има повече от колкото е нужно.

Намерих една снимка на един от пакетите на моето електрическо колело който бях правил преди няколко години. Тук съм използвам 5 пласта от 0,12 мм шини. Батериите са D-cell NiMH 10 Ah.
« Последна редакция: 12 Август, 2022, 21:41:54 от CVT »

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 592
  • Населено място: Попово
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #18 -: 12 Август, 2022, 21:48:08 »
Когато се слагат шини една върху друга с цел проводимост на по-голям ток, на най-долната (пък и на по-горните) се слагат много повече от 4 точки. Това трябва хал-хабер да си нямаш че да не го съобразиш. Всяка следваща шина е хваната единствено за шината под нея. Аз лично слагам толкова точки за колкото имам площ. Няма нищо лошо да има повече от колкото е нужно.
Ти си мислиш само за един вид батерии.  А има различни видове като конструкция. За да ме разбереш,  плюса на батерията е макс. 4 мм изпъкнал. Физически няма как да направиш повече от 4 точки като заварка. Няма площ от батерията. Ще ти снимам и батерия, която иска дебела лента за работата и. И с тези кекавите китайски лепачки, не става да се точкува.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #19 -: 12 Август, 2022, 22:11:14 »
Става, стига да знаеш как. Твоето вече е много специфичен случай, хем батерията да дава огромен ток и да трябва дебела шина, хем да имаш само 4 мм. При мен пъпката на плюса е 8 мм и слагам 8 точки без проблем. Пиковия ми ток е 30А. (30 от тези батерии свързани последователно, 1 kW мотор.)
« Последна редакция: 12 Август, 2022, 22:31:01 от CVT »

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 617
  • Населено място: Сандански
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #20 -: 12 Август, 2022, 22:39:20 »
Показания китаец не става за сериозна работа.Слаб е.
Толкова!

Колегата Дидов е прав :drinks:
Обикновено си иска да си пипнал нещо което работи добре, за да разбереш разликата
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен Борис Борисов

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 437
  • Населено място: гр.Бяла, обл.Русе / София
  • Борис Борисов
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #21 -: 12 Август, 2022, 22:46:18 »
Пробвал ли е някой нещо подобно:
https://bazar.bg/obiava-33285540/tochkova-zavarka-modul-12-volta-ot-akumulator


Преди време си бях взел от китайците същото - не съм го ползвал много и не мога да кажа доколко е адекватно, веднъж ми се наложи да го използвам за една малка батерия и ми свърши работа. Единствено иска стабилно захранване, например от автомобилен акумулатор.

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #22 -: 12 Август, 2022, 22:48:07 »
Показания китаец не става за сериозна работа.Слаб е.
Толкова!

Колегата Дидов е прав :drinks:
Обикновено си иска да си пипнал нещо което работи добре, за да разбереш разликата

След като съм направил заварките си и нито ми лимитират тока нито загряват на максимална мощност значи става, а ако ми трябва да е по-мощен мога да му сменя само трансформатора. Иначе ако професията ми беше точков заварчик, сигурен съм ще щях да имам много по-мощен.  :D
« Последна редакция: 12 Август, 2022, 23:10:28 от CVT »

Неактивен коко

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Берковица
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #23 -: 09 Февруари, 2023, 06:57:06 »
100-150 вата поялник с медна човка  дебела около 8 милиметра , добър флюс и калай- повече от 20 години запоявам изводи на всякакъв вид батерии , включ. литевойонни . първо се калайдисват изводите на батерията , след това се спояват жиците. след спойката батерията се потапя еднага в паничка с вода -за бързо охлаждане .това е всичко :)

Неактивен CVT

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1300
  • Населено място: София
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #24 -: 09 Февруари, 2023, 08:50:13 »
Не е добра идея да се запояват, защото се скъсява живота на батериите. Неслучайно всички използват точкова заварка за целта.

Неактивен ji4kajiata

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Ботевград
Re: Уред за точкови заварки на батерии
« Отговор #25 -: 14 Април, 2023, 23:29:00 »
Намерих снимки на моята 200 батерии за минути наварява. Траф от микровълнова, кутия от УПС платка за 12 долара от алито за регулиране на ток и време, кабел 50 квадрата с грамотен уред на късо даваше 2,1 килоампера, ключ педал от шевна машина, 2 изолатора туп буре и малко време. :) Трафа е от големите стари микровълнови руските 1.2кw - лови 3,5 навивки с кабела. Настройките опитно според шината. В алито има готови медни накрайници с микро ключ много бързо се заварява с тях. :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |