| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Един интересен способ за отпояване и запояване на микросхеми  (Прочетена 24591 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Велин Панчев

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Асеновград
стойката ,където предлагаш ,не разбрах тя с 12-15В крушки ли е или тези от 220В, щот аз си мислих за нещо подобно -да правя стойки и т.н. Но това твое предложение е по добро -да ва възмочност да се насочва към  всяка една зона за разпояване на дънната платка.

ПП между другото сега идеята с ламаринката я прилагам само с фолиото (не съм намерил такива ламарини) .изрязвам необходимия отвор слагам го върху стъклото закрепвам го от горе с рамката която държи стъклото на прожектора и става много добре.  И също така заради рамката крепяща стъклото с своята дебелина се получава разтояние между платката и фолиото.Пробвах да отпоя две пластмасови букси-за захранването и PCI букса -добре се получи. опасявах се от деформация на буксите, по не с тези 2 за сега нямам "брак"  :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
ами аз мисля да взема една такава 220в крушка да я строша и да извадя от вътре ксеноновия балон който е точно като  ксеноеновитв балони  в 12 волтовите   спотове. После да товаря един 12 в спот да извадя  неговия балон с обикновенна жица, да сложа вместо него 220 волтовия, да го  монтирам в държача от ИКЕА , после  щепсел за 220 от другата страна  и  през всичко  да прокарам  двойно изолиран  кабел , щото е все пак 220... Регулация с  димер, тамън ще видя ксенона на на колко волта точно се пали  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |