| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Някой виждал ли е сандък с МР3  (Прочетена 23097 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bokok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Пловдив
Някой виждал ли е сандък с МР3
« -: 07 Януари, 2013, 02:24:10 »
Разказваше ми приятел преди време че е виждал стар радиоапарат (а те, както знаем се отличават повечето с един много готин дизайн, какъвто в днешно време не съществува) който не работел, обаче бил в страхотно състояние и имал вграден МР3 плеър  включването на който ставало от копчето на радиото, звука излизал от колоните на радиото, превъртането на песните също ставало от бутони на радиото (те май били от друго радио, но и то старо) а USB порта (или слот за карта) за плеъра бил така сложен че да като му сложиш флашката или картата да не се вижда. Ако МР3 плеъра е имал и радио  каналите също са се сменяли.
Сетих се за това като видях днес в темите едни много красиви стари бакелитови радиоточки.
Знам че на много хора може идеята да им прозвучи като  светотатство, но в крайна сметка не всеки може да си ремонтира сам старото радио или телевизора на баба. Аз самия съм завършил електротехникум ТЕТ Ленин - Пловдив преди 15години и курс Ремонт   черно бяла и цветна телевизия (лампови включително), но дори крушките вкъщи не сменям аз (защото обикновено чупя цялото осветително тяло - не защото съм много силен, а защото съм екстремно кьопав). В същото време това е вариант за всички сандъци да заживеят  втори живот и да се запазят(да не говорим че все пак ще им се запази карантията вътре - то един МР3 плеър колко ли място заема, а няма да се ползва само кутията).
Основния въпрос ми е това как би се постигнало чисто технически ( и какви проблеми би имало за решаване) и колко би струвало според вас.
Другият ми въпрос е дали има някаква галерия някъде където да видя как са изглеждали основните разпространени в България радиоапарати и телевизори, които все още могат да се намерят. Засега научих само как изглеждат радиоточки Ворошилов, радио Комсомолец , Христо Ботев, Мелодия, малкия Сокол и Марек.
Благодаря предварително за всяка информация и мнения
P.S. Сега се сетих че от един стар красив радио шкаф би станало страхотно барче за алкохол също - хем пускаш музика, хем си наливаш нещо.
« Последна редакция: 12 Януари, 2013, 05:03:53 от bokok »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #1 -: 07 Януари, 2013, 04:13:38 »
Тука може да разгледаш наши приемници:

http://www.sandacite.com/gallery/

http://www.kn34pc.com/index_galery.html


В момента изготвяме пълни галерии на БГ произведените радио и тв апарати и скоро ще може да ги видиш ВСИЧКИТЕ във форума...

Сандък с МП3 Вътре съм правил
, за един приятел, като запазих горителите и ламповия усилвател от радиото, който усилваше сигнала и свиреше от МП3-ката... Тоест стана: Лампов усилвател с МП3...  ;)

Врътките работят, служат за усилване на звука, тонкоректор и включване / гасене.

МП3 кита стува 20лв в елимекс + тафче 220/12 + стабилизатор и грец, аз лично спестих трафа и ползвах изправеното отопление на лампите и за тази цел...

Mога да ти я направя преработката на произволен лампов радиоапарат, потърси ме на ЛС или на 0898 24 33 05,
Идеята ти с радиошкафа също не е проблрем да ти я осъществя с вграждане вътре на каквито съвремнни устройства се сетиш, от ДВД и мп3 до изскачащ ЛЦД телевизор...

Приемника работи и с дистанционно и може да се скрие  вътре абсолютно, без да се познава отвън, че има такива операции.

Ето снимки на изделието :








« Последна редакция: 07 Януари, 2013, 04:20:34 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен bokok

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 43
  • Населено място: Пловдив
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #2 -: 07 Януари, 2013, 04:37:05 »
Якооооооооооо. Направо ми напълни душата, точно така с допълнително осветление си го представях.
Утре ще звънна.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #3 -: 07 Януари, 2013, 04:46:30 »
Това му е оригиналното осветление  ;)

Звънкай утре, немаш грижи.  :)
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #4 -: 07 Януари, 2013, 10:00:08 »
http://www.youtube.com/watch?v=zX_czb3XfJ8&feature=share&list=UU9daeU1bETxBv7wUOD5Lijw

Гледай след третата минута как смням станциите. Иначе модула има и USB за флаш памет и SD слот и може да възпроизвежда mp3.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #5 -: 07 Януари, 2013, 10:10:01 »
А може да се направят бутоните на апрата да сменят станциите на цифровия приемник... :P
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #6 -: 07 Януари, 2013, 10:18:59 »
В това не съм много сигурен :) Всъщност могат да се изведат бутоните с проводници, но не си заслужава хамалогията. Освен това бутоните на апарата като ги натиснеш, остават натиснати, което ще предизвика постоянно смяна на каналите. Ще трябва механично да им се закачат други бутони вътре на клавишния блок и някакви пружини да ги връщат. Абе мисля, че не си струва.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #7 -: 07 Януари, 2013, 10:34:43 »
Това със заключването лесно се премахва...  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #8 -: 07 Януари, 2013, 13:45:09 »
Като махнеш рейката, в която запъват и вече няма да остават натиснати. ;)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #9 -: 07 Януари, 2013, 17:37:36 »
Аз пък съм намислил,подготвил но не съм направил още:от радиокасетофон за кола с укв с променлив кондензатор на Симфония 10 да се върже на механиката на укв кордата,когато се превключи от клавиша да подава захранване за платката и уч изходите да свързва.Пробвано е но проблема е,че трябва да се направи привод 1:3 защото приставката прави 1.5 оборота а променливия кондензатор 1/2 оборот.Настройката ще е от копчето както оригиналното укв.Платката е малка и дори няма да се забелязва. :lol:

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #10 -: 07 Януари, 2013, 20:21:17 »
Миналото лято показан един ОРФЕЙ с MP3 модул и бях !? АНАТЕМОСЪН  ???
Е това бе в стария форум , но присъствието на апостолите е почти същото !
Сега усещам че почти всеки е правил такива ,, извращения '' което ме нахъсва да покажа моите  ;)
Само четири са , но ще ги покажа в моята си тема  :drinks:
И защо не да се отвори отделна тема за такива хрумвания , все пак не всеки може сам да възстанови всеки сандък на 100 процента , пък и при дублиране на не особено стойностни , те ти поле за тунинг   :empathy:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #11 -: 07 Януари, 2013, 20:48:10 »
От радио с опоскано шаси да се направи такова творение е добро решение. Лошо е (според мен) когато запазено радио се разкулачи и да се внедряват китайски техники в него.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #12 -: 07 Януари, 2013, 22:20:59 »
АНАТЕМААААА :)))) Показвай ги да ги видим.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #13 -: 08 Януари, 2013, 06:36:47 »
@ deniz5612

Колегата Мано се , шегува. За такова креативно мислене НЕ анатемосваме никой.  :D

Покажи творенията, може да пуснеш тема за тях в Радио реставрационния раздел.  :)

То май всички дето се занимаваме с лампи имаме поне по един такъв приемник, осъвременен...


« Последна редакция: 08 Януари, 2013, 07:14:54 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Някой виждал ли е сандък с МР3
« Отговор #14 -: 11 Януари, 2013, 17:45:03 »
Ето един такъв съсипан "Туланъ"  :diablo: :
http://auction.bg/item.php?id=782384

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |