| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Цифрова телевизия  (Прочетена 18443 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Цифрова телевизия
« -: 05 Декември, 2012, 08:32:39 »
 Лично аз не стягам телевизори по причина че нямам къде да ги държа. Но само след месец стъпваме в 2013 .От тази година официално бе обявено че ефира става цифров. Дори и гратисен период да има той изтича. За цветните с лека доработка може да се изкара навън видеовход ама за Пиринчета Опери ?.Ако кабеларките не превключат и те само на цифрова тези апарати остават само за музей. Какво мислите по този въпрос ?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #1 -: 05 Декември, 2012, 14:25:27 »
За Пиринчета и Опери е Лесно.

Вкарва се Видео сигнал от чинч  директно на видеоусивателя...

а за цифровизацията съм се подготвил:

1. Цифрова Антена

2. Цифров приемник- конвертиращ към чинч и RF налогово.

3. ПТП 216 конвертор - дециметров-метров обхват.

НАвръзвам ги всичките и съм готов.


НО по-лесно е директно от чинча на цифровия приемник на Видеоусилвателната лампа и на Аудио усилвателната схема...

Добавят се по 2 ценера и 1-2 кондера... Ще намеря темата в бекъпа и ще пусна тука точната схема...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #2 -: 05 Декември, 2012, 18:52:42 »
Ами с фазата на шасито как ще се справиш ?

Неактивен BalkAnton

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 48
  • Населено място: гр. София / гр. Пирдоп
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #3 -: 05 Декември, 2012, 19:21:38 »
Това, да се пропуснат някои блокове в телевизора, само и само да покаже звук и образ, обезсмисля целия телевизор. Все едно да пуснеш от компа музика на входа за грамофон на радиото и да кажеш ми то радиото работи. Та нали тамън за това е телевизорът, да приема комплексен сигнал и да го декодира, а вие искате да му го подавате наготово.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #4 -: 05 Декември, 2012, 21:56:29 »
@ BalkAnton

Пропускането на ПТК и МЧУ , ще е само в + за качество, но може и по дългата процедур апрез антенния вход както съм го описл, ма не залагам че ще е красива картинката накрая..

@ Pana:

Фазомер и щепсел саааамо за него...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #5 -: 06 Декември, 2012, 00:13:38 »
  Не знам става наистина и с модулатор от някой  стар видеомагнетофон.Ама едно се учудвам след толкова години как работят защото точно в зенита им ги правех. Тия Опери ги правеха предимно с унгарски и полски кинескопи. Кристалите пък бяха с ГДР и чешки кинескопи. Пиринчетата ги пуснаха с ГДР после всичко мина на руски кинескопи. Специално на Оперите филтрите се деформираха . Каква картина вадят сега .Помня в сервиза един шофьор донесе един шведски телевизор шефа му прави с вобела настройка пълна за да хваща звука тук в България. Помня и до ден днешен каква му беше картината която той даваше в сравнение със тази на  соц събратята му. Гледахме на него световното в Англия разлика от небето до земята . Интересно ще ми е да видя някое реставрирано Пиринче как работи. Дори още имам някъде чистак нови лампи Р серия за тях. Бях в командировка в Полша и си донесох PY88 PCL84 PCL85 PCL86 спомням си че цената им там беше 5 пъти по евтина.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #6 -: 06 Декември, 2012, 00:42:57 »
САмо да стигна до моя и да му реша проблема със звуковата лмапа и е готов...  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #7 -: 06 Декември, 2012, 09:09:29 »
Че какъв е твоя и каква лампа те мъчи ? Дати кажа толкова Опери са ми минали през ръцете че  още знам кой чарк къде им е. Вземи едно Ласпи пусни му сигнал и звука ще ти излезе.Аз наскоро си правих УКВ генератор за 10,7 за радиоапаратите .Нищо и никаква схемичка .Потърси само варикапите а НЧ генератор е с чисто синусоидално напрежение. Преди няколко дена настроих УКВ на едно радио Оникс работи безупречно. Само ти препоръчвам да сложиш изходен потенциометър за нивото .Когато го настройваш на слух трябва много.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #8 -: 06 Декември, 2012, 12:37:40 »
имам Опера и Пирин

Операта я бях докарал вече до настройки преди мноого време и от тогава я зарязах, А питина, му червенее анода на пентода на звуковата лампа, по него са смененни всички, кондензатори...

Ще ги говориме тия работи ама в Темите за тях като ги почна,  което се надявам да е много скоро....
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #9 -: 06 Декември, 2012, 13:37:47 »
Червенеенето на анода на звуковата лампа обикновено се предизвиква от липса на товар.Най често скъсан говорител. Но все пак е необходимо да се мерне режима на лампата .Дори ако трябва и цокъла да се смени.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3307
  • Населено място: София
Re: Цифрова телевизия
« Отговор #10 -: 06 Декември, 2012, 13:45:21 »
цокъла смених с керамичен, сложих друг изходен траф итн... Всички пасивни елемнти също...

Ще го бистриме като му дойде времето...  :D

Вече се подготвих и с осцилоскоп та няма да го оставя на мира.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |