| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сдобих се с Опера 3 :)  (Прочетена 19194 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #15 -: 23 Септември, 2016, 22:11:29 »
origo, на въпросният кондензатор се виждат на снимката параметрите, но са поизтрити и не мога да ги разчета много добре, ако някой от вас може ,нека каже къде трябва да се пойне откаченият край и ще го подменя :)
радиото, тази приставка за която говориш за звука кво представлява по-точно може ли снимка?
Аз като се замисля в конзолата има една връцка точно за звука в RF модулатора, ще пробвам, ако я развъртя да видя дали ще стане номера, но това не е вариянт, щото требе, да връцкам пак, ако поискам, да я включа към другият си телевизор, не е вариянт, но за пробвата си заслужава.
 :master2:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #16 -: 23 Септември, 2016, 23:15:52 »
Не връткай врътки! Не е сигурно че е за това за което си мислиш. Пренастройка няма да е нужна повече защото много малко от съвременните телевизори не поддържат 6.5 мегахерца честота на звука, т.е. като я настроиш на 6.5 даже по-универсална ще стане, но както ти казах не пипай без да си сигурен какво правиш защото може да скапеш модулатора.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #17 -: 23 Септември, 2016, 23:26:57 »
origo, о няма проблем връцкал съм тая врътка и преди на фамикома, който е NTSC щото идва от братята японци, там ми шущеше малко на телевизора и по тоя начин се орпави (телевизорчето дето си зяпкам е едно филипсче мултирегионно фаща всичко живо NTSC/PAL от началото на 90те години е, железен!!! до ден днешен бачка и единственият ремонт, който съм му правил беше подмяна на изсъхнал кондензатор за всичките тия 25 години, до ден днешен картината му е перкефтна! )
Така, че както викаш ти, ако би работела хем на операта хем на всичко останало, бих пробвал още сега :) стига връцката да позволява мърдане с мегахерц (нали от 5.5 трябва да стане 6.5)

EDIT:

Ех пуста му работа нямам достъп до връцката на NESката , това не е моята конзола но от този ъгъл се вижда ситуацията:

https://ancientelectronics.files.wordpress.com/2013/02/nesm3.jpg

тази дупчица от ляво на кондензатора при модулатора несъвпада с дупката на платката , как може толкоз куцо да го направят и това е във всички региони и ревизии на този модел! Смотана работа...   :mad:

Вижте на Famicom а колко е достъпна тази част с връцката/те независимо от ревизията

http://farm4.static.flickr.com/3026/3023827066_fb2757bc65.jpg?v=0



« Последна редакция: 23 Септември, 2016, 23:49:45 от FAMICOM_87 »

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #18 -: 24 Септември, 2016, 00:13:48 »
намерих става раша тема точно и по моят въпрос, имам даже същото видео сендерче  :D

http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=696.0

но там май пак не стигнахте до някво окончателно решение как да стане номера хем да има звук хем картина ...


EDIT:

Origo,  ето тук даже пак е имало подобна тема в един от коментарите ти (предпоследният) е точно моята ситуация :)

http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=5343.0

« Последна редакция: 24 Септември, 2016, 00:26:33 от FAMICOM_87 »

Неактивен vilsa

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 41
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #19 -: 24 Септември, 2016, 15:10:38 »
Почти всичките съвети за : яркост, контраст, хоризонталност на образа, въртене на тримери в монтажа (абсолютно забранено за некомпетентни), пипане на йонния уловител, развинтване на скоби на шийката на кинескопа, "изкарване на звук", търкане и лакиране наново, са толкова некомпетентни съвети, че просто човек да се чуди тези "съветници" имат ли нещо общо с Радио-Телевизионната Техника. От тези "съвети" телевизорът най-вероятно ще бъде повреден и вероятно и необратимо. Моят съвет е да не пипаш нищо повече, особено от съветите на "съветниците" тук, с изключение на Радко. За звука : звуковия му канал е конструиран и настроен за звуковия стандарт, известен с инициалите ОИРТ. Това е стандарта на социалистическите страни в близкото минало. Неговата честота е отклонена от видеосигнала на 6,5 мегахерца. Вие му подавате друг вид сигнал, най-вероятно отклонен на 5,5 Мхц. Няма да получите резултат при никакво ровене в звуковия канал. Просто трябва да се постави друг, паралелен звуков междиночестотен канал (само от специалист !)Телевизорът Ви е почти непоправян. Има сменен само един електролитен кондензатор и много вероятно са сменявани няколко лампи, със сигурност PL36, PY88, PCL82. За да работи продължително време (нормална експлоатация) е необходимо да му бъдат сменени абсолютно всички кондензатори, особено тези в отделите на ХО (хоризонталното отклонение) ВО (вертикалното отклонение и крайното стъпало на звук.  При сегашното му състояние не бива да го включвате за повече от 15 - 20 минути. Той е само за демонстрации. В противен случай, ще започнат повредите, лампи, бобини от ТХО. Намерете си възрастен телевизионен техник, който да извърши реставрацията на електрониката.  Сега видях, как въртите копчето на каналите на ляво (обратно на часовниковата стрелка) Абсолютно забранена операция - ще счупите пера в реглетата на каналния и всичко ще свърши ! Върти се САМО НА ДЯСНО - ПО ПОСОКА НА ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА) Ако все пак ги счупите, обадете ми се - аз мога да Ви ги поправя.
« Последна редакция: 24 Септември, 2016, 15:23:48 от vilsa »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #20 -: 24 Септември, 2016, 22:59:22 »
vilsa душице златна, научи се на колегиално отношение и уважение и избягвай да квалифицираш хората и съветите им без да ги познаваш. Ти си знаеш Радко (нищо против него) и само неговите съвети стават а другите са пълни глупости. От най-общите неща които са писани в темата кое по-точно е глупостта която ще повреди телевизора? А че трябва да се пипа телевизора от специалист съм съгласен, но никой не може да спре човека да си го пипа негов е. И наистина за ПТК само на дясно, имам горчив опит с въртене на ляво, то беше една история там която ще разкача някой път в друга тема в общия раздел.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #21 -: 25 Септември, 2016, 09:16:42 »
А, той vilsa (Savov, Gogoznaemnogo, Мицанка, Интермаш, Григор Савов, и др.) и мене ме нахоросва - бил съм маймуноид, идиот, подлога на модераторите, и други подобни .
Не знам при толкова злоба, как общува с другите хора около него в реалния живот.
« Последна редакция: 25 Септември, 2016, 09:25:29 от Radko »

Неактивен Gabo

  • Злодей
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #22 -: 25 Септември, 2016, 11:02:00 »
Колеги, моля да пишете по темата!!!!!!!!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #23 -: 25 Септември, 2016, 20:59:45 »
леле за 2 дена ме няма и какв се е изписало ....  :master2:

Въртенето нядясно още преди няколко коментара ми обърнаха внимание благодаря за кето!
:) странно, че не го забелязах тоя тънък момент в самото упъртване на телевизора.
Колкото до продължителността на работа, то аз самият едва ли ще издържа да го гледам повече от 20 минути хахах и кой първи ще се спомине аз или той, ако го гледам по дълго :D

Благодарен съм, че ми показахте къде да пипна, че да изправя образа и се получи.
Внимателно завинтих без да натягам много, то му трябва колкото да се държи има си няква гума все пак.
Контрасти и такива неща отвъд ония връцки долу не бих пипал, както и жуленето и лакиранеот на ново, просто не бих успял да го лакирам така добре както е фабрично и то всичко туй за няколко драскотини не си заслужава :)

Не ми се ще да пипам вътре в телевизора  :master2: , няма ли начин с TV сендерче да му изпратя образ и звук с точните честоти, че да приеме и 2те със задоволително качество?
Скотро ще му подменя решетката един приятел има да ми даде,  даже и говорилтел. :hi:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3520
  • Населено място: Варна
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #24 -: 25 Септември, 2016, 23:05:48 »
Те тия врътки дето са отвън на кутията,няма значение дали са отдолу или отпред са си за въртене от "потребителя" тая нова думичка някак не се вдява със тоя телевизор на преклонна възраст :) Вътре ако не знаеш кое за какво е,по добре недей.Сендери имаше преди години,аз съм виждал такива преди 20-25 години които излизат на метровия обхват.Някъде около втори канал на твоя телевизор,ама как се казваха и какви бяха? Някой от по старите ако си спомня да помага.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #25 -: 26 Септември, 2016, 20:49:40 »
Че какво ще ти стане мислиш ако го гледаш дълго? Нищо. Ти да не мислиш че излъчва повече рентгенови лъчи от стандартен съвременен CRT телевизор?
За сендерите - да възможно е и именно това е правилният начин лично според мен. Но такъв сендер аз ще си направя, готов не знам от къде. В Конрад имаше едни китайски боклуци, но звука беше на 5.5 а пренастройката не става с въртене на тример а подбиране на стойността на един дросел тъй че...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #26 -: 26 Септември, 2016, 22:37:09 »
 :alko:
Че какво ще ти стане мислиш ако го гледаш дълго? Нищо. Ти да не мислиш че излъчва повече рентгенови лъчи от стандартен съвременен CRT телевизор?
За сендерите - да възможно е и именно това е правилният начин лично според мен. Но такъв сендер аз ще си направя, готов не знам от къде. В Конрад имаше едни китайски боклуци, но звука беше на 5.5 а пренастройката не става с въртене на тример а подбиране на стойността на един дросел тъй че...
Не мога да намеря платката - приставка. С един транзистор е , бобина и два кварцови филтъра .
На 5, 5  и 6, 5  . Около 95 година беше заринат пазара с тях . И ставаха на ВСИЧКИ телевизори .
Това имах предвид . А иначе става и с НОВО  мчу ,  И такива има приставки - с интеграл  и ключ .
Имам готова приставка - лампова , правил съм я преди години . Колегата ако иска ще му я подаря . Трябва да си я постави

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #27 -: 26 Септември, 2016, 22:57:40 »
Че какво ще ти стане мислиш ако го гледаш дълго? Нищо. Ти да не мислиш че излъчва повече рентгенови лъчи от стандартен съвременен CRT телевизор?

хаха , ами просто не е особенно приятен за гледане, не че е по вреден от по-съвременните CRTта.

До Радиото:
Благодаря за предложението, ще ме светнеш ли за какво иде реч как изглежда и как се поставя :)
А впрочем някаква простичка или не толкоз простичка схема за самоделен сендер на 4рти канал дали не може да се изрови да пробвам да скалъпя :) (понеже конзолите ми доста добре се ловят на 4ти - отзад на конзолите ,който са с ключе за CH-3 CH-4)

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #28 -: 26 Септември, 2016, 23:05:18 »


Утре ще снимам , и ще потърся схемичката , и как се поставя . За сендер за определен  канал нямам инфо , щото не съм правил .

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
Re: Сдобих се с Опера 3 :)
« Отговор #29 -: 26 Септември, 2016, 23:14:54 »

Утре ще снимам , и ще потърся схемичката , и как се поставя . За сендер за определен  канал нямам инфо , щото не съм правил .

Супер благодаря ти много!  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |