| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи  (Прочетена 49991 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DJ_DOGGY

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 10
  • Населено място: Silistra
Re: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи
« Отговор #90 -: 08 Август, 2013, 16:28:44 »
Не ми е работа.Първо съм го объркал с въртока за фокус-а поради двата тона прах вътре преди да го почистя. И след като видях че се бута светлост се опитах да го върна долу горе където беше и си оправих фокус-а . След като се загледах след затварянето обаче ги видях тия черти . И сега вече ги оправих и тях , тоест върнах където си е бил и тримера за Скрийн . Това е ... А уж го отвяорих само за да запоя буксата за антената че беше отпоен активния и при бутане на буксата се променяше чистотата на сигнала , повтарям чистотата а не честотата.Такива работи.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи
« Отговор #91 -: 08 Август, 2013, 17:00:45 »
Значи все пак освен антенната букса си искал да оправяш и фокусировката...
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи
« Отговор #92 -: 15 Май, 2016, 09:57:11 »
Имам проблем с един "Samsung CK-5085Z"  :( . Като се включи от копчето което е на самият ТВ, вместо да светне светодиода в червено и да остане в "стенд-бай" режим, свдиода премигва от червено в зелено, угасва и ТВ тръгва веднага. Тръгва, но на канал 100, звука също е на 100 (т.е. последна позиция), и не приема никакви команди от дистанционното. Може да се сменят каналите и да се намалява звука от копчетата на самия ТВ. На какво се дължи това  :unknown: ?

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи
« Отговор #93 -: 15 Май, 2016, 10:38:06 »
Често се дължи на омазан чип на паметта виж го какъв е и го смени  ;)  Ако всички напрежения са в норма и генерацийте на транзистора на тхото .   По спомен паметта е някъде отляво на шасито като го гледаш отпред.
Бат Сашо :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3900
Re: Samsung "CK-5051 AT" спря да работи
« Отговор #94 -: 15 Май, 2016, 13:44:10 »
По принцип ТВ си работи, т.е. има си идеална картина, каналите са си запаметени на местата им и т.н. Не знам, не ми се беше случвало такова нещо!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
1074 Прегледи
Последна публикация 25 Май, 2013, 12:37:11
от Emil
1 Отговора
4425 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2013, 11:49:45
от Gabo
17 Отговора
10114 Прегледи
Последна публикация 04 Януари, 2015, 20:55:12
от Deltichko
1 Отговора
2374 Прегледи
Последна публикация 08 Ноември, 2014, 16:32:14
от krasun
10 Отговора
2522 Прегледи
Последна публикация 08 Февруари, 2017, 13:55:27
от dakata.radio

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |