| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся траф 037-1j5  (Прочетена 3077 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Търся траф 037-1j5
« -: 20 Юни, 2018, 11:08:54 »
Търся импулсен траф 037-1j5 за JVC AV-G21T, шаси CA2, захранване с str s6707.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #1 -: 24 Юни, 2018, 00:10:09 »
Нямам и не знам от къде да намериш. Но ако захранването не тръгва  и просто се съмняваш, че е от него, вероятността да му има нещо на трансформатора е твърде малка. Мога да ти кажа как може да провериш дали е повреден, ако разбира се не липсва или не е унищожен...

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #2 -: 24 Юни, 2018, 01:03:44 »
Имам няколко но не ти е в трафа проблема.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #3 -: 24 Юни, 2018, 12:39:29 »
Имам самоделка за проверка на тхо, при проверка с нея ми дава голям ток.А телевизора е от гръм и доста неща в топлата част на захранването са повредени .

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #4 -: 24 Юни, 2018, 19:34:54 »
Аз също имам самоделка и при мерене на импулсни трансформатори тока е по-голям от този на ТХО.

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #5 -: 24 Юни, 2018, 21:25:38 »
Какво представлява тази самоделка? На какъв принцип работи?

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #6 -: 24 Юни, 2018, 21:59:15 »
Мисля,че един колега от Годеч я беше измислил.Вземат се останките на една Соифия 31.Ще потърся схемата.Дано да се включи и той.Много работа ми е свършила,но сега е някъде забутана.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #7 -: 25 Юни, 2018, 01:28:26 »
                 Уред за мерене на ТХО

Често срещам във форума колеги , които се съмняват в ТХО а няма как да го проверят.Други колеги им препоръчват да подключат за проба Електронско ТХО.
Предлагам един уред, които всеки може да си събере за 1-2часа с които да се мерят ТХО със 100процента сигурност и импулсни трафове.Направих си го преди десетина години и отдавна се канех да го споделя във форума,   защото фабричните такива са скъпи, а е добър за начинаещи(и не само).
Уреда се състои от платка ГХО отСф-21(31,респром), изрязана част от платката на Сф-21 включваща куплунга за платка ГХО и ИТ  (а може и само ИТ ако не ви се реже), мощен транзистор за ТХО и измервателна система – ампермер.
Снимки и схема в прикачения файл.
Спомням си, че когато го правих и бях включил транзистора класически в сх. ОЕ и при окъсило тхо транзистора просто си избиваше. Слагах и предпазители 0,315А, 0,2А но пак си избиваше понякога.Тогава се сетих да го включа в сх. ОБ за да има ОВ и да ограничи тока.ТОВА НАПРАВИ УРЕДА ФУНКЦИОНАЛЕН. Виждам и че съм добавил 1Ом в емитера да задълбоча ОВ.Така тока в ТХО(избито) или при даване на крокодилчетата накъсо се самоограничи до около 300мА и оттогава уреда ми служи вярно.
Начин на мерене:
1. По консумация. ТХО се подключва, като В+ си е на извод В+ на ТХО(ИТ) а К на извода за колектора на транзистора.
Консумацията на здраво ТХО е 20-50мА, по рядко повече.
Консумацията на здраво ИТ е 50-200ма.
Като се даде с пинсетата накъсо някое от вторичните напрежения отива на мах.- 300ма.
При максимална(около 300мА) конумация- ТХО или ИТ е брак
С две думи за ТХО стрелката е или в ляво или в дясно:да-не, тука има-тука нема, здраво-брак.
2. За ТХО-като се поднесе извода за високото към извода ABL се получава дъга 5-6мм което е гаранция за здраво ТХО.
Внимание! Ако първичната на ТХО не е свързана В+ на В+ и К на К(разменени крокодилчета)- дъга няма.
3. Мерене(с осцилоскоп) на вторичното  напрежение за отоплението което е еднакво за всяко ТХО
Обикновено меренето по точка 1 е достатъчно, а като се придобие опит може и на място да се мери.
Както се вижда от снимките, когато направих уреда, го сложих ВРЕМЕННО в картонена кутия и така си е до днес. Отгоре черната метална кутия e импулсно захранване 24в.  На системата е хубаво шунта да се подбере така че пълното отклонение- 300мА да е  почти докраи на хода на стрелката(при мене на две трети от хода и все се каня да сменя шунта, ама така остана откакто беше по схема ОЕ и транзистора избиваше за да виждам кога е избил)
Предполагам че уреда ще работи успешно и ако се направи на 12в  и се подбере R626.Аз в началото го захранвах с 30в от изправителя, защото имитирах Сф-21.Така че може да се работи още по схемата.
Данаил Делчев гр.Годеч 03.2010г  тел. 0899342005 PS: Привеждам оригиналния текст от темата на колегата от Годеч. Колкото и отдавна да беше това.


« Последна редакция: 25 Юни, 2018, 01:37:00 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #8 -: 25 Юни, 2018, 08:15:25 »
Да това е самоделката .И въпроса е gridlic  ще ми продадете ли един траф.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #9 -: 25 Юни, 2018, 10:06:15 »
Аз също може да потърся,но лошото е че свалям ТХО и го изхвърлям за да стане платката по-компакта и от там да дърпам части.След обяд ще се разровя.Пари не искам.Дано да имаш късмет!

Неактивен NHB

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 888
  • Населено място: Варна
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #10 -: 25 Юни, 2018, 12:18:06 »
Много сложно бе, момчета. Има много по-прости начини.
Примерно - на първичната намотка на ИТ или на захранващата на ТХО се запоява паралелно хубав неполярен кондензатор примерно 1мкФ/300В, за да се получи трептящ кръг. Свързва се паралелно и сондата на осцилоскоп, в единичен или записващ режим. С помощта на токоизправител (или друг източник), ограничителен резистор и нормално затворен ключ, се пуска през намотката ток около 500мА. При натискане (отваряне) на ключа, в трептящия кръг започва синусоидален затихващ процес, който се вижда много красиво на осцилоскопа. Ако няма записващ режим, а само чакащ или единичен, ключът се натиска многократно, за да се повтаря изображението и така става видимо...
Когато всичко е изправно, се вижда хубава експоненциално затихваща синусоида с начална амплитуда десетки волтове, като могат да се изброят много десетки или стотици колебания до пълното им затихване.
Когато има късо, затихването е много бързо, амплитудата е малка, колебанията са съвкупност от няколко насложени колебателни процеса с различни честоти и затихването не е точно експоненциално, а по-скоро със странна форма...

Неактивен rosen_36a

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: Кюстендил
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #11 -: 28 Юни, 2018, 17:29:32 »
Чакам отговор на въпроса.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #12 -: 29 Юни, 2018, 01:23:44 »
Имам цяло захранване с STR-S6707 само че е от монитор. Но трансформатора на това захранване си е точно разработен за STR-S6707. Не мога да кажа колко инча е бил монитора. Ще ви потърся и някое шаси от 21 инчов телевизор с този STR. Този STR е вграждан в най различни марки телевизори. Вж. книжките: "102 схеми захранващи блокове" Константин Константинов. В моите записки съм си записал че при изсъхнали кондензатори в някой случай не свети и ST/BY светодиода. При намален капацитет в студената част "шима" въобще не тръгва, светодиода не свети и няма вторични напрежения. Ако ти пулсира напрежението на 4pin (12-15V)(работи само запуск) това е така защото "STR" след това започва да се захранва през диода от натрупаната енергия в трансформатора.
« Последна редакция: 29 Юни, 2018, 01:56:23 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 595
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #13 -: 29 Юни, 2018, 11:42:34 »
Я,направи няколко снимки на шасито и трафа ,че да видим.Имам нещо предвид

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 788
  • Населено място: София
Re: Търся траф 037-1j5
« Отговор #14 -: 29 Юни, 2018, 16:34:32 »
Я снимай ти твоя трансформатор, аз ще снимам моя, за да ги сравним по големина. И двата трафа са за STR-S6707. Ако са еднакви по габарити мисля че и мощността е същата.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |